Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a vissza...

Hogyan működik a vissza menőleges egyházadó? És mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Párom is és én is katolikusak vagyunk

Szeretnénk templomi esküvőt de eddig nem fizettünk egyháziadót amit ha jól tudom vissza menőleg ki kell fizetni



#templom #esküvő #egyháziadó
2019. ápr. 3. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

SEHOGY!


Hivatalosan nem kérhet ilyet az egyház! Ne hagyd magad átverni!

2019. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Papfüggő. Van, aki ingyen csinál mindent. Ne hozd szóba az egyházi adót! Ha szerencséd van, a pap sem fogja.
2019. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
68%
Hiszem, hogy a szolgáló egyház papja nem tekintheti lehetőségvesztő alapfeltételnek az egyházi adó visszamenőleges megfizettetését. Azonban a gyakorlati tapasztalatom sajnos azt mutatja, hogy a szentségkiszolgáltatás feltételeként megkövetelik sokan még temetések esetében is a szolgáltató egyház lelkészei közül. Reméljük, hogy a kérdező plébániáján/parókiáján az előbbit találja...
2019. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó 3 évre szokták kérni, vagy amióta dolgozol, vagy amióta nem fizetted.
2019. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Engem egy katolikus pap orrba vágott ököllel, amikor nem akartam iskolai szünetben odaadni neki a walkman-t, amivel az iskolába mentem.


Ha nekem adózni is kell ezeknek a gyerekbántalmazóknak, visszakapják kamatostúl, amit adtak.

2019. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A pap majd mondani fogja, hogy felétek hogy szokás. Nálunk szóba sem hozta, pedig évek óta átutalással és nem személyesen megy és a család nevében. Ráadásul van az egyházközségben még ilyen nevű család, szóval nehezen tudják pontosan beazonosítani, hogy kitől jött a ZS. Én pár tízezres összeget hallottam, de könnyen lehet, hogy ez is jövedelemfüggő.

Maga a templomi esküvő nálunk 30000 Ft volt, ebben benne volt a kántor is (+ kértünk kölcsön sörpadokat és asztalokat is, mert utána volt egy kis agapé).

2019. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!