Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mely időszak számodra az év...

Mely időszak számodra az év "tetőpontja"?

Figyelt kérdés

Amíg általános, ill. középiskolás voltam, a 2.5 hónapos vakáció volt az év tetőpontja. Gondolom, ezzel a legtöbb iskolás egyetért :D

Érettségi évemben az április- május volt az év tetőpontja, a szerenád, a búcsú, a ballagás, az utána következő afterparty, rokonok, ismerősök látogatása, s az érettségi.

Viszont amióta dolgozok, a december (advent- karácsony- szilveszter- újév) az év tetőpontja (legalábbis számomra). Bármennyire is utálom a hideget és a sötétséget, szerintem baromira hangulatos az ünnepi világítás, a díszek, az adventi készülődés és a karácsonyi "fíling".

Mélyen vallásos ismerősömnek viszont a nagyböjt és a húsvét az év "tetőpontja".

Bátyámnak pedig a házassági évfordulójuk és környéke, amikor mindig összejön a rokonság, baráti társaság és nagy bulit rendeznek.


Számodra mely időszak számít az év "tetőpontjának"?



2019. ápr. 24. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Számomra a nyár eleje. Május vége, június eleje.

Egyrészt a jó idő miatt, másrészt kétévente ekkor vannak nagy a focitornák. :)


Elég régóta dolgozom már, szóval ebből a szempontból nem mérlegelem már a kedvenc időszakomat. A karácsonnyal az a bajom, hogy sokszor szürke és hideg, valamint mindenki lestrapált a sok hajtás és a kevés vitamin miatt.

2019. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
85%

November-december-január


Novemberben van a születésnapom, "szülihetem". Általában mindig van két nagyobb buli (egy a családdal, egy a barátokkal), és több kisebb találkozó, amikor csak beülünk valahová 2-3 barátnővel, baráttal. Plusz a szülinapi wellness/utazás is akkor van, amit imádok.

A karácsonyi készülődés is kezdődik, Advent, kirándulás Bécsbe, Salzburgba. Ajándékvásárlások, díszítések, ötletelések, hogy mit főzzek, süssek. És végre szégyenérzet nélkül ehetek sütit reggelire. :D December végén mindenki "kikapcsol", együtt az egész család, a barátokkal is összehozunk egy nagyobb közös karácsonyozást, a két ünnep között is pihi, evés-ivás van. Utána jön a Szilveszter, ami nálunk még mindig egy hatalmas buli szokott lenni, januárban pedig mindig elutazunk valami meleg tengerparti helyre 2-3 hétre (bár nekem most az egyetemi vizsgák miatt ez inkább csak másfél-2 hét volt az utóbbi években).

2019. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Szeptembertől decemberig.


Nagyon szeretem az őszt, egész nyáron azt várom, hogy mikor lesz már szeptember.(sőt, már most is azt várom, igaz ez egy kicsit lehet,hogy túlzás :D)


Ősz végén pedig lehet várni az ünnepeket, rákészülni, hangolódni, ötletelni, tervezgetni. Igaz, hogy nagy a pörgés év vége felé és a karácsony már persze nem olyan, mint régen, de mi olyan? Minden változik. Rajtunk is sok múlik, hogy milyenné tesszük. :)

2019. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóló vagyok.


Mellesleg annyira rám jött a karácsonyi hangulat, most olyan igazi nyálas, puccos, amerikai, New-Yorkos karácsonyi film nézős hangulatban vagyok. o.O :D Őrület :D

2019. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is a nyár volt, most is az. Engem nem zavar a kánikula. Június-augusztus az év fénypontja. De tény, hogy ellensúlyozásképp a sötét időkben ott az advent-karácsony-Szilveszter éjjele.

Számomra az év mélypontja január, tágabban véve pedig november, január és február.

2020. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!