Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Esküvői lagzit lehet otthon...

Esküvői lagzit lehet otthon tartani?

Figyelt kérdés
Anyósom azt mondta, hogy ha bejelentjük és engedélyt kapunk rá, illetve ha a szomszédoknak is szólunk és megengedik, akkor lehet. A házunknál hatalmas füves rész van, és szeretnénk ott megtartani, de nem tudom, hogy valóban lehet e igy ahogy anyósom mondja. Körülbelül 50 fős a társaság, sátoros lagzit tervezünk/nénk.

2019. júl. 1. 13:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, ha van hely. Nyilván a hangzavar miatt kell engedély.

Én inkább egy távol eső tanyán, hétvégi háznál tudnám elképzelni. De nem rontanám el a környező utcák estéjét, éjszakáját a hangoskodással. Vagy őket is meg kell hívni :)

2019. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy lehet. A szomszédoknak teljesen mindegy, hogy szülinapi buli vagy lagzi, amíg nem zavarjátok őket.
2019. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Amíg a szomszédokat nem zavarja, azt csináltok amit akartok. Este 10 után legyen csend, azaz ne lehessen kihallani. Ennyi.
2019. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
A szomszédok meghívása kedves gesztus lenne. Vagy tortavágáskor egy-egy szeletet átvinni, és természetesen este tíz után már nem dáridózni.
2019. júl. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
Tudtommal csak akkor kell engedély a jegyzőtől, illetve a környéken lakóktól ha este 10 után is tartani fog még a buli. Én elsősorban a környéken élőektől kérdezném meg hogy azt az egy napot engedik-e. ha igen akkor önkormányzat plusz jegyző. Ha az is megvan akkor lehet. Ha csak egy ember is nemet mond erre már fuccs az egésznek, ennek ez a hátránya.
2019. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Úgy számolj, hogy egy ilyen sátor bérleti díja nagyjából fél-egymillió forint. Csak a sátor.
2019. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Milyen esküvő, ahol 10 után csendnek kell lennie? Gondolom, nem a nyugdíjas klubnak akarnak lagzit tartani. Szerintem 1 éjszakát minden szomszéd ki ír, ha hangzavar van, csak előtte szólni kell nekik. Nekünk kisbaba nk van, és ha mi ki írjuk a szomszédok hangoskodasait főleg nyáron,akik még tűzijátékot is engednek valamikor, akkor ez esetben 1 éjszaka bőven belefér szerintem.
2019. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Utolso. Gondold at egy utcaban hany haz van. Ha mindegyik csak egy bulis ejszakat akar, akkor ott mar el van b aszva a nyar, mert egy veget nem ero nyari fesztival az egesz utca. Valahol meg kell szabni a hatart. Egy kotossegben nincs csak egy ejszaka, mert az jogosan mindenkinek jarna utana.
2019. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

#7: Gondolod, hogy engem pl. érdekel, hogy kinek az esküvője van ha másnap mondjuk buszsofőrként emberek életéért felelek? Vagy ha orvosként ugyanez? A pihenéshez mindenkinek joga van, ezért vannak erre megfelelő helyszínek.


Egyébként meg le lehet pontozni a sátor árát firtató válaszomat, de ettől még így van. Pont van rálátásom, mert ebben dolgozom. Az, hogy Ti arról álmodtok, hogy majd feltaláljátok a spanyol viaszt és majd fillérekből megoldotok mindent és kikerültek a csúnya gonosz esküvőmaffiát, sajnos álom marad.

2019. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
Engem biztos nem zavarna az az 1 ejjel, mivel esküvőről van szó, nem holmi házi buliról. Ha mi bulit tartunk az udvaron, nem járjuk körbe az utcát, h hangzavar lesz. Ahogy nekünk se szoktak előre bejelentési. És nem jelentgetjuk egymást fel, h itt meg ott csendhaboritas van. Erről szól a nyár, mondom úgy, 10 hónapos a kisbabánk.
2019. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!