Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy esküvő, és...

Mennyibe kerül egy esküvő, és ki szokta állni a költségeket?

Figyelt kérdés
Konkrét példákat írjatok légyszi.
2019. júl. 9. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit akartok. Ha négyen bementek aláírni a papírt hivatali időben, az ingyenes. Határ a csillagos ég.
2019. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk kb. 18-20 fő lesz. Kb. 250-300 ezerből jön ki minden. Ebben kaja, pia, ruha, fodrász stb. minden benne van. De nem nagy bulira kell gondolni, semmi luxus, csak alap dolgok, szolid esküvő, utána étteremben eszünk, majd mindenki megy haza.

A ruhákat(vőlegényét, menyasszonyét), menyasszonyi tortát, esküvő előtti vendégvárás kaja részét én állom egyedülálló örömanyaként. Az éttermi étkezést a fiam, azaz a vőlegény. Csokor, fodrász, smink, kis süti a menyasszony szüleié.

Nálunk így alakult. Anno nekem még a szüleim és a párom szülei álltak mindent.

A költségek függnek a vendégek számától, a ruhákat is bele lehet egy vagyonba keríteni, terembérlés, zene, stb.

Tehát pár száz ezertől, milliós nagyságrendig terjedhet.

2019. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

40 fős esküvőm volt tavaly májusban, kb fél millióból hoztuk ki. Mi fizettük, de azért a nászajándékok értéke simán elérte ugyanezt az összeget.

Egyébként nem volt célom kifizettetni a násznéppel az esküvőt, úgyhogy főként tárgyakat/élményt kaptunk, konkrét pénzt nem sokat.

2019. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nulla Ft volt.

(Egy közös vacsorát leszámítva négyesben a két tanúval.)


Egyikünk sem tartja normális dolognak, hogy egyetlen este kedvéért milliókat dobáljunk ki az ablakon.

Inkább elutaztunk néhány hétre Floridába, és onnan küldött képeslapokon tudattuk a rokonokkal és az ismerősökkel az egybekelésünket.

2019. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 30 fő volt és 1,2 millió. Ez nagyon az igényektől és lehetőségektől függ. Vannak olcsó és drága helyek, szolgáltatók. Van, akinek az étel, van akinek a zene van akinek a ruhák, ékszerek fontosak és arra többet szánnak.


2 tanúval, hétköznap tényleg ingyenes. A nagy lagzi, hintóval, galambokkal, 100 fős vendéggel pedig több millió.


Azt, hogy ki fizeti családonként változó. Van ahol a pár magának, van ahol a szülők vagy egyéb családtagok közösen. Mi magunknak fizettük.

2019. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy mindenki leírta, hogy 2 tanúval vendégek nélkül ingyenes. :) Tudom, mert mi is így csináltuk.

Azt szeretném igazából megtudni, hogy mennyit spóroltunk ezzel :D

2019. júl. 10. 13:54
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de egy vicc jut erről eszembe.


A skót fiú meséli az apjának, amikor haza ér az iskolából: -Apa, ma megspóroltam egy buszjegy árát, mert nem szálltam fel, hanem a busz után futottam és úgy jöttem haza. Az apja letorkolja a fiát: -Fiam, ha taxi után futottál volna, akkor még több pénzt spóroltál volna!


Nos, egy 5 napos, 400 fős lagzihoz képest pár milliárdot. Egy magyar száz főshöz képest meg 1-5 milliót.

2019. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jó lett volna pár milliárdot spórolni, de annyit sajnos nem tudtunk volna rá költeni, bár tudom, ezt itt ciki beismerni :)
2019. júl. 10. 14:33
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

80 fős falun tartott buli volt. Eszem-iszom délben, vacsorára, éjfél után ismét, 10 torta, 15 liter pálinka több díjat nyert főzdéből 4 éves hordós érleléssel, 15 liter kommersz tömény (Baileys, Jäger, Jack), 250 liter kézműves sör, 30 liter bor jófajta pincéből, 300 kávé, 80 szoba egy éjszakára, rendezvény terem reggel 10től másnap délig bérelve. Saját tervezésű díszítés az asztalokra, saját szék szoknya, fődísz az asztalra, külön az anyakönyvesnél. 2 fotós, Vőféj, Dj. Új menyasszonyi ruha, 3 koszorúslány ruha, új öltöny vőlegénynek, apósnak, sógornak. 3 gyűrű.

Egy hétig 10 család lakott jól a maradék kajából a faluban.

Mind én fizettem, 1.6 misi volt. Többre számítottam. Táncba visszajött 850 ezer, szülők 50-et adtak bele, az ő hulladék fizetésükkel erre is sporolniuk kellett. Tehát összesen 700 volt a költség. Életem legnagyobb bulija, mai napig emlegeti, aki részt vett. Ruhát 50ért sem veszi meg senki, úgyhogy abba fogjuk a házat festeni xD had szóljon!


Haveromnál volt 10 üveg bor 60 emberre 1 vacsi 2 óra tánc, fotós nem volt éjfélkor takarodó :) 600 ezer.


Másik haverom egy kocsimát bérelt, ottani árakkal fogyasztás legyen 200 felett és nem kérnek bérleti díjat. 50en voltunk. Ez fejénként 4000 forint :) 3 fogásos kaja, fejenként 10 pia, szinte ingyen volt. Dobtunk 20-40 között a táncba, ők pozitívan jöttek ki.


Régi cimbim nagy lagzit rendezett Erdélyben. 160 ember. Szállás, 3 helyszínen program. Pap, anyakönyvi, 2 zanekar, Vőféj, limo bérlés, habzsi dolőzsi, délután 3 tól másnap délután 6ig buli. :) még 2 személy autót is bele raktak a táncba, valaki meg egy Pesti lakás kulcsot papírral :)

Nekik 5 Misi volt. De 4.8at vissza táncoltak, és lett 2 autó lakás.


Az anyakönyvezetőhöz nekünk még tanú sem kellett, csak a tanúk igazolványának másolatai :) kB mintha okmány irodán lettünk volna. A lagzi csak látszatra adtak össze minket.


Tényleg attól függ kit akarsz.


Vidéken minden olcsóbb, de akkor szállás kell biztosítani a vendégnek! Az ott alszik és részegen nem vezet, ezért másnap reggelivel fogadod, te nem alszol 2 napig ;)


Fotós városban 200, vidéken 120.

Gyűrű méret függő 50-200 között egy átlagos.

Új Ruha - külföldről 30-50 között (Kína vagy Ukrajna), itthon 100 a bérlés és 250 a új.

Terem - hely függő.

Kaja - 8-15/fő

Dj - vidéken 80 BP-n 200, zenekar változó, de pihenniük kell és kaját is kapnak.

Szállás 8-30 között / fő attól függ hol.

Pia - te tudod mennyi kell. Helyi nagyker visszaveszi a bontatlanokat. Rozéfröccs, sör ebből fogy a legtöbb.

2019. júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem kit, hanem mit. Telefonról béna vagyok gépelésben. Sry.
2019. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!