Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy esküvő, és...

Mennyibe kerül egy esküvő, és ki szokta állni a költségeket?

Figyelt kérdés
Konkrét példákat írjatok légyszi.
2019. júl. 9. 18:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért számít. Ezt nem lehet így meghatározni. Pont annyit spóroltál, amennyit ráköltöttél. Semmit. Mivel meg sem engedhetted volna, így nincs miről beszélni.
2019. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

amugy egy hagyományos lagziba, ahol van menyecske tánc - ott azért "megtėrül" a befektetės..

Hiszen mostanság már inkább pénzt szoktak ajándékozni.

Szóval igy nem feltėtlen kerül sokba..

2019. júl. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igen, azét én sem említettem, hogy ajándékba dupla annyit kaptunk, mint amennyibe a "lagzi" került.
2019. júl. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
46%
Mennyit spóroltál ezzel? Ez így hülyeség. Mindenkinek masok az igényei és az anyagi lehetőségei. Ha neked ez a kettő az ingyenes két tanús esküvőt jelentette, akkor a világon semmit sem spóroltál.
2019. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

előre csak a ruhákat fizettük, meg a terem bėrlėsre az előleget.

A menyecske táncbol fizettük a többit.

Igy vėgülis ugyanott vagyok ahol te..

2019. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"Pont annyit spóroltál, amennyit ráköltöttél. Semmit. Mivel meg sem engedhetted volna, így nincs miről beszélni."

Jaj, de jó lenne, ha megtanulnál szöveget értelmezni!

Írtam, hogy milliárdokat nem tudtam volna rá költeni. Mint ahogy más sem, csak mindenki előadja itt magát, közben meg hitelből fizetik az esküvőt, és még akkor is törlesztik a részleteket, amikor már rég elváltak. :D

De hát tudjuk, hogy a gyikre csakis milliárdosok írnak...

Nyilván nem arról van szó, hogy megengedhettem-e volna magamnak, mert nyilván igen. És jó érzés, hogy nem csesztem el erre egy vagyont, és a rokonaimat sem kényszerítettem arra, hogy költekezzenek.

2019. júl. 11. 10:46
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit ellentmondásba keveredsz magaddal, nem baj?

Az embernek van egy igénye és van egy lehetősége. Ez a kettő nem mindig találkozik. Hiába van valakinek igénye egy esküvőre a Bahamákon 5csillagos hotelben, 500 vendéggel, ha nincs rá kerete. Ezért aztán az igényeket szoktak a lehetőségekhez alakítani.

Te azt irod, lehetett volna, de "nem csesztem el erre egy vagyont, és a rokonaimat sem kényszerítettem arra, hogy költekezzenek.". Magyaran nem volt rá igényed. Ha lett volna, eleve nem érted a vagyon elcseszésének. Ergo, továbbra is ott vagy, hogy a világon semmit nem spóroltál, hiszen nem volt nagy esküvőre igényed. Vagy épp ellenkezőleg, azt szerettél volna, de nem volt rá keret és most próbálod önigazolásként azt mondani magadnak, hogy te így miskén sokat megspóroltál.

2019. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

Epilógus:


Az esküvők romantikája mára elveszett és helyét átvette az üzleti szemlélet.

Régen a menyasszonyokat csak a habos-babos ruha kinézete érdekelte,

ma meg csak az, hogy mennyi pénz jön majd be a menyasszonytáncból.

A szokásos nászajándékok helyét is átvették mára a puszta anyagiak.

Ezt valamilyen formában már jó előre közlik is a meghívottakkal, de az a lényege, hogy "megjelenés kizárólag kp.-vel".

Viszont a sok-sok millióért tartott esküvőkből igen jól élnek a szervezők a szolgáltatók és a közreműködők, és igen jól mulat egy csomó -100éve nem látott- vadidegen "ismerős" és rokon is, no meg a falu egyéb alkoholistái.

Megy a nagyzolás, az egymásra licitálás, a fontoskodás, a kivagyiság, meg a pazarlás.

Mindenki különb esküvőt akar mint a többieké volt, de a végén pont ugyanolyan lesz a húslevessel, a rántott hússal, az éjféli töltött káposztával és természetesen a kihagyhatatlan -és erőltetett- erotikus játékokkal meg a vonatozással...

...hogy azután kb. 2-3 év múlva elváljon a boldog ifjú pár.


Amúgy ennyibe kerül egy esküvő:

[link]

2019. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
10 millió alatt nincs esküvő, csak papíraláírás.
2019. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez érdekelne, hogy kb mennyi pénz fog majd az esküvőre elmenni. Olyan 150-200 (nagyonmax 220fő/) lagzit tervezünk jövő júliusra.
2019. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!