Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Március 15-én megbámultak az...

Március 15-én megbámultak az utcán, és összesúgtak a hátam mögött az öltözékem miatt. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

(Nem időszerű a kérdés, de nemrég jöttem erre az oldalra.)


Fekete farmert, fehér bocskai inget és fekete-szürke vékony széldzsekit viseltem, természetesen kokárdával.

Talán a bocskai ing lehetett számukra a legszokatlanabb.


Mellesleg senkit nem láttam az utcán, aki kokárdát viselt volna, ami véleményem szerint lesújtó.

Azonban olcsónak ható, színes, "össze-vissza" ruházatból volt bőven. ( Félreértés ne essék, nem úgy értem, hogy elítélendő, ha valakinek nincs pénze minőségibb ruhákra. Nem ezt írtam. )

Senkin nem láttam jelét annak, hogy ünnep lenne. Ezt szintén elszomorítónak gondolom.


Mi a véleményetek a kokárda hanyagolásáról?

Egy ideje már az a jellemző, hogy kizárólag iskolai, óvodai ünnepségek idejére teszik fel az emberek. Ezek az ünnepségek pedig nyilván nem is március 15-én vannak.


Arról is érdekel a véleményetek, hogy megbámulják az embert, és összesúgnak a háta mögött, ha hagyományos magyar ruhadarabot és kokárdát visel. ( Pedig nem tetőtől-talpig díszmagyarban voltam, csupán egy bocskai inget viseltem a teljesen átlagos ruházathoz. )


2019. máj. 4. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
A kokárdát, és a magyaros viseletet is kisajátította magának egy-egy politikai oldal, és ezért nem viselik szívesen azok az emberek, akik ezekkel a nézetekkel nem akarnak azonosulni.
2019. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jómagam nem keverem bele a politikát az öltözködésembe.


Nem tudom, mennyire valós ez a nézet, hogy egy politikai oldal kisajátította, hiszen kivétel nélkül minden televíziócsatorna alkalmazottai viselnek kokárdát aznap. Legalábbis, akik képernyőre kerülnek. Politikai pártok megemlékezésein is mindenhol kokárdát viselő politikusok és szereplők vannak.

Valamint, úgy tudom, hogy oktatási intézményekben nyíltan politizálni tilos, a kokárda viselése pedig kötelező, vagy erősen ajánlott az ünnepségeiken.

2019. máj. 4. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Én mindig hordtam kokárdát. Aztán két évvel ezelőtt szó szerint leköptek, és azt kiabálták nekem, hogy rohadt narancssárga g..ci. A két kicsi gyerekem füle hallatára... amiért leginkább fájt, az ikreimnek aznap van a szüóletésnapjuk, mindig különlegesnek érezték, hogy nekik az összes szülinapi fotójuk kokárdás.

Hát, ezt rontotta el a politika...

2019. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Egy balkáni országban, ahol folyamatos rendszeres belső poltikai háborúk, (kisebb polgárháborúk is csak nem merik kimondani), rasszizmus, fasizmus, korrupció, kirekesztés, társadalmi előítéletek, sajtó elnyomás és társadalmi széthúzás stb. van a mindennapokban, továbbá velejéig átitatva az arcunkba nyomva mégis mit vártál?!

Csodálom, hogy csak összesúgtak a hátad mögött!

Sokan azt se tudják milyen jelkép mit jelent, simán nézhettek a tudatlanok nácinak pl. Még akkor is ha nevetséges.


Én nőként kokárdát utoljára 2-3 éve tűztem a táskámra (kabátomra már nem is mertem) és így is csomóan megbámultak, összesúgtak. Mintha ez vérciki lenne, és igen a kokárda MA már szerintem azt fejezi ki, hogy az éppen akuális kormánnyal azonos a nézeted. Tehát minden ellenzéki érzelmű köpködni fog. Mert eddig terjed a tudományuk.

És te még megis fejelted egy hagyományörző inggel, amiről szintén az emberek 80%-ának fogalma sincs.

Szomorú dolog ez...de egy elmaradott kelet európai országban ez sajnos ilyen.

Sose leszünk toleráns, bátor, felvilágosult, nyugatos ország, még 50-100év múlva se.

Sőt, visszafele fejlődünk. Inkább egyre keletebbre megyünk...

2019. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a kérésem, hogy gyűlölködés- és pocskondiázásmentes válaszok legyenek csak.

Az általam megfogalmazott kérdésekhez nem illő gondolatok és vélemények se kerüljenek elküldésre!


Köszönöm szépen.

2019. máj. 4. 15:20
 6/9 anonim válasza:
46%
Én nagyon örülök annak, ha valaki tartja a hagyományokat és nem amerikai zászlós felsőben szaladgál. Nekem is vannak magyaros ruházataim
2019. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem rohangálunk amerika zászlós felsőben. Ingben járok.
2019. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Jobbikosok megverték ismerősömet, mert 14-én nem hordott kokárdát.

Azóta akkor sem hordanék kokárdát, ha fizetnének érte.


Főleg, hogy az adminok törölték az előző beírásomat,a miben ugyan ezt mondtam el, látszik, hogy a cenzúra nem tolerálja azokat, akik nem nyalnak tövig a hatalomnak.

2019. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem a kokárda miatt bámultak meg, hanem a bocskai ing miatt. Ilyet ma már csak hagyományőrzésből hordanak, jellemzően hagyományőrzök. Gondolom azt keresték rajtad szemmel, hogy milyen régi ruhadarab van rajtad.

(Egyébként remélem a hétköznapokon nem hordasz ilyet, mert roppant giccses hatású...)


Őszintén megvallva annak ellenére, hogy jobboldai érzelmű ember vagyok és még a történelem iránt is érdeklődöm, évek óta nem hordtam kokárdát. Főként azért, amit már többen is leírtak, de én leírom köntörfalazás nélkül: a Fidesz szimplán kisajátította ezt a nemzeti jelképet, mint ahogy a szélsőjobb anno az árpád sávot.

2019. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!