Kezdőoldal » Ünnepek » Gyereknap » A szüleitek titeket sem...

A szüleitek titeket sem köszöntenek meg gyereknap alkalmából?

Figyelt kérdés

Tök igazságtalan, hogy anyám kapott tőlem anyáknapjára csokit, én bezzeg gyereknapra nem kaptam semmit, mert már “nagy vagyok.”


Mintha az én hibám lenne, hogy telik az idő, míg anyám örökké anya marad.

Nem az ajándékról van szó, csak a gesztus. Örülnék egy Kindertojásnak is.


Szóvá is tettem neki, de mintha nem vett volna komolyan. Mondtam neki, hogy adok fel egy puttót apám telefonjáról, ajándék gyanánt, úgyhogy végül ennyiben egyeztünk meg.


Számotokra nem bántó a dolog?

Ha a szüleim nem lesznek (mondjuk olyan nincs, mert anyámék 90 évig élnek, én meg 60 évig) akkor a páromnak kell felköszöntenie. De valakinek muszáj lesz.


2023. máj. 29. 09:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
De, 30 évesen is kapok valami apróságot :)
2023. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
"Ha a szüleim nem lesznek, akkor a páromnak kell felköszöntenie, de valakinek muszáj lesz." Ez most komoly? Én mondjuk 28 évesen poénból kaptam csokit gyereknapra, de nem sértődnék meg, ha nem kapnék semmit. Ez nem egy olyan dolog, amit elvárunk, mert muszáj. Nincs törvényileg előírva, hogy gyereknapkor a gyereknek ajándék kell. Az is lehet, hogy pont azért nem kaptál semmit, mert ilyen szinten elvárod tőlük. Az anyák napja egészen más történet. Akkor azt köszönjük meg az anyukànknak, hogy megszült és felnevelt minket. Nincs egy súlyban a kettő. És gondolom nem azért adtál neki ajándékot, mert elvárta, hogy az az ő napja és ajándék kell.
2023. máj. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok már gyerek. 45 éves vagyok már. De amikor gyerek voltam akkor én a szüleimtől soha semmit nem kaptam gyermeknapra! Egyedül karácsonykor kaptam a szüleimtől ajándékot, azt is gyerekként. A születésnap meg soha nem volt meg tartva az elmúlt 45 évben.
2023. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Kitana. ***** válasza:
100%
Felköszöntöttek, de nem kaptam semmit, mert nem voltak épp a városban. Mondjuk amúgy sem várnék semmit, anyukám így is rendszeresen meglep ezzel-azzal, legutóbb kaptam tőle egy dísznövényt, mikor épp elkísértem egy kertészetbe + szétültette a sajátját és abból is kaptam.
2023. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekkoromban sem kaptam semmit. Talán programra elmentünk, nem emlékszem. Én sem veszek ajándékot a gyerekeimnek, kimentünk a majálisra. Nálunk valahogy soha nem volt ez hangsúlyos ünnep.

Mikulásra, húsvétra viszont még mindig kapok tőlük ajándékot, pedig mindjárt 40 vagyok.

2023. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
68%
Hát nem de hót nem is érdekel, hogy gyereknap van. Sokat beszélgetünk, találkozunk. Nekem 41 évesen pont elég ajándék, hogy még vannak és korukhoz képest! egészségesek
2023. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Tökre letojom a gyereknapot, nem ünnepeljük. Ha van valami program a közelben, ami érdekel, oda elmegyünk.

Életemben először 6 évesen kaptam ajándékot gyereknapra apukámtól, miután elköltözött otthonról, és ezzel igyekezett picit kompenzálni, már akkor sem értettem, minek. :)

2023. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

"Ha a szüleim nem lesznek (mondjuk olyan nincs, mert anyámék 90 évig élnek, én meg 60 évig) akkor a páromnak kell felköszöntenie. De valakinek muszáj lesz."


Átlag ember nem azt szeretné, hogy a partnere gyerekként kezelje, dehat te tudod.


Engem anyám felkoszontot és ajándékot is kaptam, ahogy a 20 eves gyerekemet is ugyanígy felkoszontotte és megajandekozta. Ezzel szemben én se fel nem köszöntöttem, se még nem ajándékoztam a gyerekemet. Külföldön élünk, itt nincs gyereknap, azóta nem tartjuk, amióta itt élünk. Előtte se láttam értelmét és azóta se. Magyarországon se volt részemről se köszöntés, se ajándék, max elvittem valami rendezvényre a gyerekem.

2023. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
8 De van értelme! Állatkert és hasonló családos helyek hatalmas pénzeket kaszálnak aznap! :D
2023. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
De igen, kaptam csokit. Épp azért, amit írsz: mert anyámnak mindig a gyereke leszek, akkor is, ha én már a legkevésbésem érzem gyereknek magam. Idén töltöm be a 40-et amúgy. 😀 De nálunk ez a szokás.
2023. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!