Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Ezzel szégyent hoznék a családra?

Ezzel szégyent hoznék a családra?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk a családdal a tavasztól nyárig tartó programokról... Teljesen be leszünk hálózva programokkal ami jövő hét hétvégével elkezdődik (születésnap, névnap, esküvő, ballagás, húsvét, stb...)

Ugyebár a Húsvéti időszak is elkezdődött most Hamvazószerdával aztán anyám megkérdezte, hogy kihez fogok menni locsolkodni? Ugyebár eddig mindig apámmal jártam de már megőrülök attól, hogy mindenhova betanyázik órákra aztán este jövünk haza minden alkalommal úgyhogy elhatároztam, hogy igazi magyar népszokás módjára biciklire pattanok és azzal megyek locsolkodni. Hozzátettem, hogy így legalább minden háznál le tudok csapni egy felest, mert vezetnem sem kell (ha faterral megyek akkor úgyis ő inna) ... Hát erre anyám nagyon pipa lett, hogy tiszta szégyen vagyok, hogy ivászatért megyek locsolkodni. Meg majd lejáratom ezzel a családunkat. Mindenki azt fogja pletykálni, hogy ez a család kész alkoholista..


Én nem értem, hogy miért kell ennyire feszülten felfogni ezt az egészet. Én azt gondolom, hogy ha már ez a szép magyar hagyomány fennmaradt akkor ünnepeljük meg magyarosan. Elmegyek biciklivel elegánsan felöltözve, szódavízzel leöntöm az embereket majd végezetül egymás egészségére lecsapunk egy felest... Szerintem ez így szép és jó.. Ettől nem vagyok alkoholista, alkalmakkor szoktam inni csak.


Ti hogy látjátok? Valóban szégyent hozok ezzel a családra? 18f



2020. febr. 23. 13:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
60%
Alkesz vagy. Ráadásul részegen tilos a bicaj.
2020. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TR75 ***** válasza:
73%
Bármennyit ihatsz, ha bicajra ülsz?
2020. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Én az ivós részre nem tudok mit mondani, de szerintem az a része rendben van, hogy mondjuk nem szeretnél összesen mondjuk csak 3 háznál járni, mert leragadsz. Megmondom őszintén, szerintem ez a része kifejezetten jó, mert pl a mi baráti társaságunknál mindig az volt, hogy mivel én picivel messzebb (nem halálosan...) lakok távolabb a többi lánytól, ezért hozzám sose jutottak el valahogy.. szóval szerintem hajrá.
2020. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ mennyire bírod a piát 😊
2020. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Szódavízzel nem szokás locsolkodni , csak kölnivel. De inni sem kell mindenütt.
2020. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

A félreértések elkerülése végett: szabad bringára ülni ha ittál, annyi a megkötés, hogy biztonságos közlekedésre alkalmas állapotban kell, hogy legyél.

Amúgy merre laksz? Sehol nem locsolkodnak már!

2020. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%
Maga a locsolkodás gáz már, papa, nem csak a részegeskedés.
2020. febr. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

1. Biciklit sem szabad ittasan vezetni.


2. Egyáltalán van aki még beenged locsolkodókat? A XXI. században? Magyarországon? Kizártnak tartom. Itt régen nagyon nagy szokás volt, ma szerintem bárki rendőrt hívna, akihez becsöngetnek. Hogy nem várnak felessel, az holt biztos. :D

2020. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor megoszlóak a vélemények...


Hát nem tudom ti merre laktok, de itt Szabolcs megyében az ukrán meg Erdélyi határ közelében egy egész város eljár... Az utca tele van kiöltözött emberekkel ilyenkor :D Még nagyapám is útra kél. Itt tényleg nagy hagyománya van és a pálinka hozzátartozik. Mindenkinél van az asztalon.

2020. febr. 24. 09:38
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem gázabb a kérdező, aki biciklivel menne locsolkodni és ahol megkínálják, ott koccintana egyet, mint az apuak, aki elvárja, hogy a gyerek fuvarozza egész nap és várja amíg ő kénye kedvére trécsel, iszogat minden háznál. Akinek van esze, az annyit iszik, amennyit bír. Lehet, hogy az első három háznál iszik pár cent pàlinkát aztàn a következő ötnél nem kér, nem hiszem, hogy szó szerint kellene venni, hogy az egész falu összes hàzànál iszik egy feles pálinkát.
2020. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!