Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Miért nem tudok örülni az...

Miért nem tudok örülni az ünnepeknek?

Figyelt kérdés
Gyerekként nagyon vártam minden ünnepet. Később mikor megszületett a gyermekem, minden megváltozott. Férjem elhagyott. Nagy szegénységben éltünk. Én annyit de annyit nélkülöztem h gyerekemnek mindene meglegyen. Az a sok éhezés és nincstelenség teljesen beleégett a lelkembe. Azóta gyermekem felnőtt, anyagilag jól állok. Minden egyes ünnepet végig sírom, végig szenvedtem. Nagyon rossz érzés.
2021. ápr. 3. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom mert feltörnek a régi rossz emlékek. Segítene, ha pszichológushoz fordulnál.
2021. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszolónak igaza lehet.


Segítenék én is szívesen - nekem korábban segített egy lelkigondozó a végtelen türelmével nagyon sokat, úgy hogy másokat is tudtam vigasztalni.


Sajnos, amióta Édesanyám elhunyt - másfél éve - én sem vagyok annyira topon. Próbálom kúrálni magam alvásterápiával, amikor csak tehetem.

2021. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feltörnek benned a régi rossz emlékek, amikor láttad mások boldogságát az ünnepekkor, de te mégsem lehettél az a nyomorúság és a nélkülözés miatt. Ha vallásos vagy, beszélgess egy kicsit a lelki vezetőddel, ő szerintem tudna segíteni. Lehet hogy segítene az is, ha adakoznál egy kicsit, azoknak, akiknek szükségük van rá és ezzel is boldogabb lennél, hogy tehettél egy keveset mások boldogságáért. De természetesen, ahogy te érzed, úgy cselekedj!
2021. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Igen, igazatok lehet.

Szoktam ismeretségi körömben adakozni, tényleg sokat segít ez az érzés.

Boldog ünnepeket nektek!

2021. ápr. 4. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!