Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Lányok! Ti mit szoktatok adni...

Lányok! Ti mit szoktatok adni a locsolóknak?

Figyelt kérdés
Rengetegféle kedvességgel meg lehet hálálni a locsolást, ezért gondoltam megkérdezem. Én fiú vagyok.

2021. ápr. 6. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Csokitojás és egyéb (húsvéti) édességeket
Színes vagy hímes tojásokat
Megvendégelem egy kis ételre, italra
Pénzt
Ezek kombinációját (Írd le, hogy melyiket milyen esetben és hogy melyikeket szoktad!)
Nem szoktam semmit adni cserébe.
54 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Semmivel, nem fogadok locsolkodókat.
2021. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Miért nem? :/
2021. ápr. 6. 22:03
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

#2

Egyrészt 23 éves korom óta külföldön élek és itt (szerencsére) nem szokás, másrészt gyerekkorom óta utáltam. Jön egy srác és büdös kölnivel vagy vízzel önt és én adok neki ajándékot? Semmit nincs meghálálnom, mindig hülyeségnek tartottam, aztán 16 éves korom óta, sose voltam otthon vagy "rosszul voltam", így békén lehetett hagyni.

2021. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de sok mindenben nincs igazad. :-( Az én kölnim például nagyon finom illatú, legalábbis szerint az és még nem volt rá soha panasz. A vizes locsolást pedig sok lány élvezi, én például csak akkor csinálom a fiatalabb lányokkal és hölgyekkel, ha nincs kint hideg és a víz sem szokott hideg lenni.
2021. ápr. 6. 22:51
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

#4

Remélem átjött, hogy a saját élményeimet és gondolataimat írtam le és univerzális igazságot. Gyerekként egyébként sose mondtam, hogy büdös lenne vagy, hogy utálom, csendben, mosolyogva tűrtem az egészet.

Nehéz elfogadni, hogy más másképp éli meg?

2021. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%

Miért tartoznék érte "hálával" vagy bármi egyébbel, mert valaki rám spriccel egy kis vizet vagy parfümöt?


Nincs semmiféle haszna vagy értelme. Egy babonás és ostoba korból maradt hátra, amikor a hozzá kapcsolódó szertartásoknak téves eredményeket tulajdonítottak, és azóta megszokásból csinálják, mert hagyomány. Mindenféle racionális átgondolás nélkül. A gyerekeknek még "jó buli lehet", hogy meglocsolnak valakit vagy meglocsolják őket, de 12-13 éves kor felett csak felesleges. Az egész mögöttes filozófia idejét múlt, amire a szokás épül; legyen a nőstény és a nő termékeny, aztán szaporodjunk, szaporodjunk orrba-szájba. Eleve ezért húsvéti jelképek a nyulak is, mert állandóan potyogtatják a kölyköket.


A mai formájában pusztán egy jó ürügy arra, hogy a közelebbi-távolabbi rokonság, ismeretségi kör meghívathassa magát kajálni vagy legombolhasson az emberről egy kis pénzt. Nem jobb a kuncsorgásnál vagy az erőszakos házalásnál, ha nem akarod, hogy kidumáljanak, akkor kell csomagolni útravalót is. Valamelyest még szexistának is mondanám, mert a nők kapnak valamilyen jelképes, üres gesztust vagy kéretlen, nyílt letámadást, ha a vödör vizes módszer lesz a befutó, a férfiak meg ebédet, édességet vagy pénzt. Kettős mérce.


A legtöbb nőtől én csak negatív tapasztalatokat hallottam ezzel kapcsolatban. A locsoló lelki csipkéje miatt nem teszik szóvá, inkább úgy vannak vele, hogy "essek túl rajta gyorsan, hadd örüljön". Kislányként bántotta őket, hogy nem locsolkodhattak és kaphattak ajándékokat ők is, felnőttként meg az, hogy nem lehet ismeretségi körön belüli hiszti nélkül hárítani a pacsulikat meg a vödröket. Akik vízzel csinálják, azok sokszor meg se kéredzik, hogy önthetik-e, csak hátulról lecsapnak a vödörrel vagy a slaggal, mert az olyan vicces, ha valaki nem csak jóváhagyás nélkül bőrig ázik, hanem meg is ijed. Ha negatív az érkező reakció, akkor meg vérig vannak sértve.

2021. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem fogadok locsolkodokat. Gyerekkoromban is kenyszer volt az egesz, a szulok (inkabb nagyszulok, mert anyukamat sem igazan erdeklik ezek a dolgok) eroltettek, hogy jo buli, ha random felnottek jonnek aztan radkennek valami budos szart.

Nem tartok ilyen hagyomanyokat felnottkent, ha gyerekem lesz, akkor se lesz locsolkodas.

2021. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Megnéztétek Pottyondy, hivatásos gyalázkodó Edina videóját?? :-D Látszik, hogy bizonyára nagyvárosban éltek és elég nagy hatással van rátok a hagyományokat semmibe vevő, kényszerített álhaladás. Az egész egy szép hagyomány. A karácsonyfától is borzongani kell? Egy halott fa, szépen feldíszítve... Fúj! Tiszta nekrofília. Vagy a pünkösd is? Kiráz a hideg, hogy egy galambot istenítenek... Ehhez hasonló utoljára az ókori Egyiptomban volt. Természetesen az utolsó kettő gondolatot iróniának szántam. De ha ti nem szeretitek, én azt is elfogadom.
2021. ápr. 7. 10:52
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

#8

Fogalmam sincs ki ez és szerintem mindenki nevében írhatom, hogy egyszerűen a saját tapasztalatink miatt érzünk úgy, ahogy. Továbbra se értem, hogy neked ez miért ekkora probléma.

Én Budapesten éltem, jelenleg Edinburgh-ben, így nálam a főváros stimmel. Számomra a magyar hagyományok sose voltak közeliek, de a dédnagymamám, akinek azok voltak is utálta az egész locsolkodást és csak csendben tűrte. Vidéken nőtt fel, és többször megfázott a nagy locsolkodás miatt.

Más népek kultúrája és hagyományai számomra sokkal szebbek és vonzóbbak, részben ezért is hagytam el Magyarországot. Viszont attól, hogy valaki nem szeret valamit, nem kell rögtön rásütni a saját elképzelésedet a jelleméről és világnézeteiről.

2021. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Csokitojást, meg persze sütemény, italok.
2021. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!