Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Fiúk, férfiak! Mivel locsoltat...

Fiúk, férfiak! Mivel locsoltatok a lányokat?

Figyelt kérdés

Kölni? Parfüm? Milyen illat? Vagy maradtatok a hagyományos szóda/vödör mellett? XD


Áldott, békés, boldog húsvét nyolcadát mindenkinek! :-)



2022. ápr. 20. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmivel. Gyerekként is egy nyűg volt a locsolósdi.
2022. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Semmivel, ez a szokás már gyakorlatilag kihalt.
2022. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is kihalófélben van ez a szokás. A fiatalabbak már nem hoznak be a munkahelyre kölnit, hogy locsolkodjanak, ami jó is, mert így nem kell illatozni. Bár amúgy szép gesztus, de annyira nem vagyok hagyományőrző, hogy hiányozzon a dolog. Komolyan mondom, szívesebben venném, ha már valaki mindenáron meg akarna locsolni, hogyha tiszta vízzel locsolna csak meg, nem szódásszifonból vagy vödör vízzel leöntve, hanem ugyanúgy üvegcséből, mintha kölni lenne, csak legyen inkább tiszta víz benne. Ez a hagyományhoz is közelebb áll, mint amikor még tiszta vízzel locsoltak.

Az idősebb kollégák szoktak inkább locsolkodni, tehát valóban kihalóban van már ez a szokás. Városokban nem szokás becsengetni boldog-boldogtalanhoz, hogy jöttünk locsolkodni, falun talán igen, ezt nem tudom.

Talán családon belül még meglocsolják egymást, nincs családom, de lehet hogy ha lenne férjem, fiúgyerekem, ők meglocsolnának, de az még hagyján, az csak két fő lenne. Apám, nagybátyám nem locsolkodnak. Tesóm igen (ő fiú), de hozzá nem szoktam menni húsvétkor.

2022. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!