Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Milyen természetes anyagokkal...

Milyen természetes anyagokkal lehet elérni a különféle színeket tojásfestésnél? A különböző színek mit jelentenek hagyományosan?

Figyelt kérdés

Már tavaly is gondolkodtam azon, hogy az idein kipróbálom természetes anyagokkal felhasználásával a tojásfestést és tojásírást, de végül elfelejtettem, az ünnep pedig hirtelen újra itt lett és eltelt megint egy év. Láttam azokat a régi, hagyományos tojásokat, amelyeket nyilván természetes anyagokkal festettek, de mégis olyan tökéletes színük, fedésük és kinézetük volt.


Annyit tudok, hogy a barnát hagymahéjjal lehet elérni, ezt eddig is gyakoroltam minden évben. A többit sajnos nem. Ezek a színek érdekelnének főleg: piros, kék, sárga, zöld, fekete és amit még ti gondoltok, azt leírhatjátok.


Ezenkívül még érdekelne az is, hogy melyik szín mit jelent a szimbolikában. Annyit tudok, hogy a piros az Krisztus kiontott vére. A többi sajnos szintén nem tudom.


Melyik szint mivel érik el, természetes festékanyagokkal? Melyik szín mit jelent?


Áldott, békés, boldog húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! :-)



2022. ápr. 20. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pirosat céklával, sárgàt kurkumával, kéket lilakáposztával.
2022. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kávé :)
2022. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1.

Köszönöm! A feketét mivel lehet?

Ezeknek mennyire élénk a színűk?


#2.

Köszi! :-) Azzal milyen színt lehet elérni? Ugye nem lesz érezhető a tojás ízén?

2022. ápr. 23. 14:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve még a zöld érdekelne.
2022. ápr. 23. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
1# vagyok. A zöldet úgy kapod, hogy a kéket és a sárgát összekevered, tehát a kurkumás lét, a lilakáposztással. Feketét mi nem szoktunk.
2022. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!