Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Miért nem olyan a húsvét mint...

Miért nem olyan a húsvét mint régen?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam gyerek reggel felöltöztünk zakó stb, elmentünk a templomba majd mentünk locsolkodni és boldogan mentünk haza a sok tojással. Utána pedig ősszeültünk és ittunk :D Persze én már kb 10 éves korom óta nem járok locsolkodni hanem itthon vagyok, de vajon a mai fiatalok miért ellenzik amikor még nem is járnak locsolkodni sem? Miért ment ki a divatból?
2023. ápr. 10. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Mert a lányok, nők többsége utálja, hogy a locsolkodás arról szól, hogy otthon üljenek és várják a sok kéretlenül locsolkodót, akik vagy büdös kölnivel vagy hideg vízzel locsolják le őket, amiért cserébe csokit (vagy tojást, amit legtöbbször a nők vesznek meg vagy festenek ki) és/vagy pénzt várnak a férfiak. Aztán ha már ott vannak, illik őket valami apró süteménnyel vagy itallal.

Tipikusan olyan dolog, ami csak egy rétegnek volt jó, a másiknak csak felesleges és kényelmetlen macera. A nőknek ebben semmi jó nincs.

Tíz évesen locsoltak meg utoljára, azt követően vagy elbújtama locsolkodók elől vagy közöltem, hogy engem hagyjanak békén ezzel a dologgal.

22/L

2023. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem olyan, mert egyszerüen minden változik, ha te sem úgy élsz, mint ezelött 40 évvel gyerekkorodban a szüleid.

Másrészt éppen a locsolkodás ritka undorító szokás a nök számára, otthon ülni, és várni, hogy valaki"megszánja öket", és meglocsolja, természetesen jó büdös kölnivel és mindenki valami másfélén büdössel, az eredemény meg az, hogy napokig nem tudják kimosnia a hajukból, börükböl a beleivódott büzt és ezt még meg is kellene köszönni.

Hát nem, szerencsére ma már el lehet kerülni az ilyen középkori barbárságokat.

2023. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Ja, meg az kimaradt, hoyg a locsolkodók közben elmondanak egy szánalmas verset, ami vagy 5 éves gyereknél még elmegy, annyira bugyuta, vagy kifejezetten kínos a trágár célzások miatt.
2023. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ebben igazatok van, hogy sok kellemetlenséggel jár, de régen mégis nagyon várták a lányok a locsolókat. Mert akihez nem mentek, az úgy érezhette, hogy "nincs a térképen", azaz, ő senkit nem érdekel. Ezért illett elmenni a csúnya lányokhoz is, meg a más okból problémásakhoz is, az osztálytársak közül.

És ez zárt közösségekben működött is.

Aztán ahogy az emberek költöztek összevissza, távolabbi városokba, bejött az, hogy más kulturális környezetből származó emberek kerültek egymáshoz fizikailag közel, lettek pl. osztálytársak, munkatársak, szomszédok. És ami az egyiknek egy születésétől ismert szokás volt, az a másiknak furcsaságnak, baromságnak tűnt. (Mert ugye, a locsolkodásnak, kínálásnak, viszontajándéknak is száz változata van.) Így hát a '80-as évektől egyre többen mentek el kirándulni húsvétkor, hogy ne tudjanak hozzájuk menni locsolkodni.

Aztán falura is begyűrűzött a városba járók által, hogy a falu körbejárása micsoda tré falusi szokás, és így a falusiak is leszoktak róla.

2023. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem születésemtöl kedve ismert szokás volt és amióta valamennyire tudtam gondokodni, azóta utáltam az egészet.


Egész régen meg azért várták a lányok, mert akkoriban az volt a kötelességük, hogy gyorsan férjhez menjenek és szüljék tömegesen a gyerekeket, és nem akarták, hoyg öket selejtnek tartsa afalu, de akkor sem örültek annak, hogy nyakonöntik öket vízzel.

2023. ápr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

#4

A dédnagymamám (idén lesz kilencvenhárom éves) egy alföldi falun lakott és utálta a locsolkodást és nem egyszer, és nem kétszer kapott tüdőgyulladást amiért hideg vízzel leöntötték. Akkoriban mosolyogva kellett tűrniük a dolgot, más választásuk nem is nagyon volt, mint ahogy a #5-ös is utalt rá.

2023. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Senmi nem akadályoz, hogy most is úgy járj locsolkodni, mint 10 évesen.
2023. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
@7, legfeljebb az, hogy nem engedik be sehová.
2023. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így járt.
2023. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Neked lehet, hogy jó buli volt lelocsolni a másikat, de egyszer is megkérdezted tőle, hogy tényleg akarja-e? Akik kiskorukban utálták az egész hercehurcát az felnőttként mindent megtesz, hogy elkerülje. Így szépen kimegy a divatból... Már nem hiszik, hogy a termés nagysága függ attól, hogy hányan locsolnak, sőt, a férj sem a locsolók közül fog kikerülni...


Ha neked annyira hiányzik akkor miért nem mész? Nem tart vissza senki. Biztos van 1-2 ismerősöd akinek örömet okozhatsz a pacsulival, és megkínál pálinkával...

2023. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!