Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Igaz, hogy nagyon régen az...

Igaz, hogy nagyon régen az volt a húsvéti szokás locsoláskor, hogy a legény átadta a kölniét a lánynak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyapám mesélt erről.Először meglocsolta, majd a kölni átadásával jelezte a fiú hogy azzal nem locsol meg több lányt, csak a kedvesét! :)

Mamám úgy szint megerősítette ezt az infót! :)



2014. ápr. 17. 21:47
 1/7 anonim válasza:
0%
szerintem a "kölni" alatt mást értett ;)
2014. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
És nagyapád nem mesélte, hogy utána 3 hétig fájt a kölnije?
2014. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ez nem viccből írtam gyerekek! :)

és nem is hallottam rosszul...tehát locsolás után átadták a kölnit!

2014. ápr. 17. 21:59
 4/7 anonim válasza:
Kölnit? Amikor az én apámék jártak locsolkodni ( valószínűleg idősebb vagyok mint te ) a víz volt a kölni. Nem volt másra pénz, hát fogták a vizet és leöntötték a lányt. Persze akinek volt pénze kölnire, biztos megtette amit mondtál.
2014. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom csak akkor, ha ezzel jelezni akarta, hogy komoly a kapcsolat. Nem hiszem, hogy az utcában minden lánynál otthagyott egy üveg kölnit.
2014. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős nagyapád? 40 éves? Mert 60-80-100 évvel ezelőtt a kölni nem volt más mint víz. Én 45 éves vagyok de soha nem hallottam ilyen sztorit amit te mondasz. Pedig az én gyerekkoromban még nagyon élt a locsolkodás. A jó öreg orosz kölnivel
2014. ápr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
70 éves :)
2014. ápr. 18. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!