Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit adjak a 11 éves gyerekemne...

Mit adjak a 11 éves gyerekemnek húsvétra?

Figyelt kérdés
Eddig minden évben kapott némi csokoládét és mellé egy-két apróságot, pl. filctollat, apró plüsst. Idén viszont kapott egy használt laptopot (csak úgy, mert kedvező alkalom adódott családon belül a megvételére), ami elég drága volt számomra, mert egyedül nevelem, ezért arra gondoltam, hogy idén csak valamennyi csokit kap. Persze a laptop megvételekor mondtam neki, hogy most egy kicsit vissza kell fognunk magunkat. Mi a véleményetek?

2018. márc. 10. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Es mi a gond? Nem vagyok olyan oreg (20), de az en gyerekkoromban meg ennyi se volt "divat". A husvet nem az ajandekozasrol szol. Kap egy kis csokit, boven jo szerintem. En anno nem kaptam semmit, csak meglatogattuk a dedszuloket, meg jott par fiu meg rokon, aki meglocsolt es nekik adtunk csokit. Mondjuk en nem is voltam soha edesszaju meg "raszokatva" sem, hogy ilyenkor kapok ajandekot, nem is igenyeltem.
2018. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, én le vagyok maradva. Legalábbis nálunk a Húsvét, soha nem az ajándékozásról szólt. Persze, agyerekek kapnak csokinyuszit, meg ilyesmit, de semmi "komolyabbat".
2018. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég a csokinyuszi! Ha örült a laptopnak, akkor úgyis ez a fő ajándéka. A gyereked is tudja, hogy egyedül

keresel.

2018. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Mióta szokás húsvétkor is ajándékozni? A húsvét nem erről szól. Elég szomorú, hogy neked igen, és a gyerekedet is így neveled.
2018. márc. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
86%
Csokit és egy vicces képeslapot, amiben leírod, hogy a laptopot is vegye húsvéti ajándéknak. Rajzolhatsz neki egy lepukkant, csóró, foltozott bundájú húsvéti nyulat is :)
2018. márc. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
96%
Bőven elég egy kis csoki. Mármint, én is gyerek vagyok, és azt imádom, mikornmeg kell keresni a csokikat. Az a legjobb része. (Mondjuk én most próbálom arra kérni a szüleimet, hogy a csokirészem árából menhelyet támogassanak) 15/l
2018. márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Azt, amit te kaptál 11 évesen.
2018. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
A húsvét nem az ajándékozásról szól, eleve hülyeség volt rászoktatni a gyereket hogy minden ünnepen ajándékot kap. Azt meg már 11 évesen fel kéne fognia hogy volt egy nagyobb kiadás, kapott egy nagyobb dolgot cserébe akkor a szokásos helyett kisebb ajándékokat kap a közeljövőben.
2018. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolog, ha megérti, hogy a pénz nem alanyi jogon jár, mint a cigányoknak, hanem meg kell érte dolgozni és ha kicsit többet költötök, akkor utána spórolni kell. Ez szerintem egy életre szóló, jó útra nevelési ajándék. Ennél többet nem is adhatsz a gyereknek, mint, hogy megtanul gazdálkodni az erőforrásaival és nem várja, hogy más mentse ki abból a helyzetből, amibe saját magát keverte.


Kevés csoki, egy jó kirándulás, haverokkal menjenek el locsolkodni (ha még hisz ebben és vannak lányok az osztályban, akik szívesen fogadnák).


Élmények és értékek a legnagyobb ajándékok, amit egy gyerek kaphat. Nem a tárgyak.

2018. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem kaptam gyerekkoromban csokinál többet húsvétra. Nem is vártam, hisz ez nem erről szól.

24/lány

2018. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!