Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Ki az aki rajtam kívűl egyálta...

Ki az aki rajtam kívűl egyáltalán nem ünnepli a húsvétot?

Figyelt kérdés

Számomra ez nem ünnep. Nem eszek sonkát, nem megyek el lányokat locsolni, max egy nay csokinyulat veszek magamnak azt jólvan.


25/f


2018. márc. 24. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Én csokinyulat sem veszek, akármilyen alakú csoki jó, amúgyis magam készítem a csokim.


Nos, lehet, hogy kirakom az asztalra az amúgyis meglevő díszeket és festett tojásokat (örökség), mert poénosabb, mint a semmi, de kb. ennyi.

Tojást mondjuk eszem, mint az év minden napján (minimum félig azon élek), sonkát nem, ahogy máskor sem.


Van értelme a rituáléknak olykor, túl szürke lenne nélkülük, de nem tudom, miért kéne ünnepelnem. A képzőművészet érdekel, úgyhogy némileg a tojásfestés is (még ha nem is szoktam csinálni), de az lehetne más napon más mintázattal is, ugyanolyan jó lenne.

2018. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Husvet, a vallas szerint Krisztus feltamadasanak az unnepe. Nekem, a termeszet ujjaszuletesenek az unnepe.Az aranyeso kiviragzott aga, az ujszulott nyuszik es a piros tojas mind mind az ujaszuletes friss tavaszi hangulatat hozzak, a tel elmulta okozta oromot, az uj elet feletti oromot.Nekem valamiert mar a Viragvasarnap is olyan varakozasteli, szep nap.Unnepeld a termeszet ujjaszuleteset,a hosszabb napsutest,hallgasd meg Vivalni negy evszakabol a tavaszt, erezd az unnep hangulatat . Sok boldogsagot.
2018. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Alain Delon ***** válasza:
22%
Ebben az a vicc, hogy Krisztuska előtt (ha egyáltalán létezett) is ünnepelték a húsvétot. Eredetileg zsidó ünnep.
2018. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Alain Delon ***** válasza:
Bocs, a 3 a 2-nek ment.
2018. márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Alain Delon ***** válasza:
56%
Amúgy nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Ilyenkor ki lehet hozni a lépést, hogy a bővebb család összejöjjön. Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy milyen mesét szőnek köré.
2018. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Megértelek, igaz valamilyen szinten ünnepeljük, de sok értelmét nem látom. Nem járunk templomba, már nem őrzünk olyan hagyományokat, mint gyerekkorunkban. Általában mi vasárnap a szülőknél ebédelünk/vacsorázunk és hétfőn kirándulunk. Még a gyerekkoromban izgatottan szedtem a leveleket a tojásfestéshez és keltem hajnalok hajnálán a locsolókat várni. Tojást festünk most is hagyományosan hagymás lében, harisnyába kötve és próbáltam a locsolkodást fenntartani a fiam számára. De ő "boldog-boldogtalantól" (gondolok nagybácsikra is) ajándékot kap, nem tojást, nyuszit, hanem karácsonnyal felérő játékrengeteget, sőt kérik a család nő tagjai, hogy őket ne locsolják meg, csak odaadják az ajándékot. Na nincs semmi értelme, a mai gyerekek már nem lesznek részesei annak aminek mi voltunk. Egyről szól a húsvét, a költekezésről.
2018. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sem tartom már úgy 12 éve. A locsolkodásba egyszerűen beleuntunk faterral, már akkor sok helyre el sem bírtam menni ahová akartam, mindenki kirándulni ment, meg ilyenek, nem jött össze soha sem.

Amikor még együtt voltunk a volt barátnőmmel, akkor őket meglocsoltam mert ők faluhelyen még komolyan veszik a mai napig, és szinte elvárták. De akkor sem csináltam ebből hatalmas ügyet, nem öltöztem ki öltönybe, csak magamra kaptam egy igényes inget, egy normális farmert és ennyi. Meg idehaza a családdal sem tartjuk ezt igazán. Ráadásul ahol dolgozom ott 12 órás műszak van, folyamatosba, és ilyenkor elsősorban azokat engedik szabira vagy külön pihenőre akiknél kisgyerek van. Nekem alapból úgy esik a műszakom hogy mindkettő húsvéti napot érinti, arra jobb bért is kapok, egyrészt, másrészt a cég annyival honorálja meg hogy későbbikben a bérezésen kívül plusz pihenőt kaphat az aki ilyen ünnepeken bent van és dolgozik.

2018. márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#3: "Eredetileg zsidó ünnep". Nem, soha nem volt zsidó ünnep. Amiről te beszélsz, az a pészah, amely 7- 8 napig tart és az egyiptomi fogságból való szabadulás ünnepe a zsidó vallásban.
2018. márc. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy átlagos nap már ez az ünnep nekem is, csak úgy mint a többi ünnep, vagy a születésnap...
2018. márc. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Csak a kislányom miatt "ünneplem". Ha ő nem lenne, akkor biztos, hogy nem érdekelne az egész és egyáltalán nem foglalkoznék vele.
2018. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!