Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Szerintetek manapság miről...

Szerintetek manapság miről szól a Húsvéti locsolkodás?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, napjainkban is még arról szól, mint régen, hogy a hölgyeket az urak tiszteletből és szeretetből meglocsoljàk jelképesen vagy inkább arról, hogy a lányok megvendégeljék, kiszolgàljàk és itassàk a férfi népet?

2019. ápr. 20. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

a legtöbbnek arrol hogy minėl több pėnzt szedjen össze..


De talalkoztam olyan apukaval aki szolt hogy pėnzt nem fogadnak el csak tojast vagy csokit. szóval arra is van pėlda hogy nem a pėnzre hajtanak..

2019. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Emberek találkoznak. Beszélgetnek.
2019. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A pénzről.


Hozzánk néhány éve úgy próbált bejutni egy távoli rokon, - aki amióta annyi idős vagyok, hogy emlékezek az emberekre, akikkel találkozok, egyszer se adott hírt magáról - a pár éves kisfiával, hogy a gyereknek a markába is nyomott egy kis kosárkát, amibe majd mehetnek a húsz-ezresek. :P


A sok, had ne mondjam mi, így próbálja kicsit megszedni magát azokat az ismerősöket / rokonokat lehúzva, akiknél több nő is van, így a hagyományoknak hódolva meg lehet locsolni.

2019. ápr. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mondd.. párom fia is most kapott ezért egy 5000rest,pedig meg se locsolta a rokont. A kislánya meg nekem sírt-hogy nem az érték zavarja,hanem,h ő nem kapott. Én ezért nem adnék pénzt. Csokoládét max..
2019. ápr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, ha engem valaki tisztel, akkor nem önt le valami büdös kölnivel, aztán tartja a markát.

Amúgy arról szólt, hogy a fiúk pénzt és csokit kaptak, a lányok meg régebben megfáztak a rájuk öntött víztől, ha éppen hűvösebb idő volt.

Nálunk ezért sincs locsolkodás. ;)

2019. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nem divat egyáltalán max a rokonságban. Én falusi vagyok de már itt sem divat.
2019. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nyúlról.
2019. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!