Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Voltam tegnap egy ismerős...

Voltam tegnap egy ismerős családnál, és majd elájultam, még most is áll náluk a karácsonyfa. Vajon miért tartják ilyen sokáig?

Figyelt kérdés
Már az összes tűlevele lehullott, de még mindig aggatnak rá díszeket. Azt mondják, a tavalyi karácsonyfájukat csak augusztus végén bontották le. Most is ezt tervezik. Mi ebben a jó nekik?

2019. júl. 29. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Erre a kérdésre csak ÖK MAGUK tudnának választ adni, miért nem kérdezted meg tölük?!?!?!?
2019. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha még műfenyő lenne, akkor azt mondom, oké. Viszont egy olyan fenyőhöz ragaszkodni, aminek már a tűlevelei is lehullottak. Igazából szimplán azt mondanám, hogy lustaság, viszont ha olyan lusták lennének, akkor díszeket se aggatnának rá szerintem...
2019. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, volt egy ismerősöm és ők is pontosan így csinálták a fát. És például azt is hogy soha az életben nem töröltek port sehol de még az asztalról sem. A falról már hullott a vakolat, homok folyt a fal tövében és csomagolópapírral tapétázták be rajzszögeggel. Csupán egy darab kis tiszta szoba volt ahová csak vendégek tehették be a lábukat de ott kulcsrazárt és rend volt tényleg. Szerintem betegek voltak, idióták. Pedig az asszony tanárnő, a férje mérnök volt. Meghaltak már régen.
2019. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hátsó szobában ott van a dédpapa a hintaszékben.
2019. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Újabb kérdés, ahol azt várja a kérdező, hogy vele együtt szidjunk vadidegen embereket...

Röviden: mi közöd van hozzá? Ha nem tetszik, ne menj hozzájuk vendégségbe.

2019. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem szidni akarom őket, ez ostobaság. Miért akarnám? Meg akarom egyszerűen fejteni a gondolkodásukat, a cselekedeteik mozgatórugóit.
2019. júl. 29. 18:50
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
De miért itt? Miért velünk, akik nem ismerik se őket, se téged. Mégis miért nem tőlük kérdezed meg???😭
2019. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amivel kínáltak az meg lehet, hogy a három évvel korábbi húsvéti menüből maradt.
2019. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem is írtál olyan valóságtól távoli dolgot. Elővettek egy (szerintem lejárt szavatosságú) bonbont, állítom, hogy a bonbonosdoboz oldalán én egy villanásra a 2018-as évszámot láttam, és a csokoládé olyan fehéres és íztelen volt. De a csúcs az a levelek nélküli, kopasz karácsonyfa volt, amelyre a gyerekek ott, a szemem láttára is aggattak fel díszeket (most, július végén). Az íróasztalon megsárgult papírok voltak, szerintem még a 90-es évekből. A gyerekeken olyan ruhák voltak, amilyeneket a 70-es évekbeli gyerekek hordtak, szerintem a szülők megőrizték a saját gyerekkori ruháikat, azokat adták rá a kicsikre. Ma már egyetlen ruhaboltban sem lehet olyan pólókat és rövidnadrágokat kapni.
2019. júl. 29. 22:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján nekem úgy tűnik, hogy egy szegény családról van szó. Lehet, hogy emiatt tartogatják a karácsonyfát fél évig.

Úgy vettem észre, hogy a szegény emberek nehezebben válnak meg a tárgyaiktól. Akkor is tartogatják azokat, amikor azok már csúnyák, tönkrementek, mert nem biztosak benne, hogy lesz pénz újra. Vagy egyszerűen csak sajnálják eldobni azt, amire annyit költöttek.

2019. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!