Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ünnepek » Karácsony

A kérdés

Miért jó az, hogy most lett vége a nyárnak, de már most sok helyen a karácsonyról szól?

Emiatt már én is karácsonyi hangulatban vagyok, és ez baj, mivel mire oda érek, már egyáltalán nincs hangulatom az ünnephez.

Keress kérdéseket hasonló témákban: karácsony, ünnep

szept. 8. 14:53  Privát üzenet  

A válaszok

Felgyorsult a világ.

Nálunk -Hollandia- mar julius vegen megjelent a karacsoyni dekoracio pár üzletben. Az élelmiszerboltokban már van pepernoot, ez kimondottan mikulásra való mjjni keksz fele és október elején már nyílni fognak a karácsonyi show-k is. Igaz, itt Mikulás után legkésőbb már feldíszítik a fát és nagyon sokan december 27en már le is szedik.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont szept. 8. 15:12 Privát üzenet

Mert felgyorsult a világ és igen nagy üzlet (pénz) van a karácsonyban. Na meg úgy általában nyár végén, ősz elején döbbennek rá az emberek, hogy az aktuális év végéhez közeledünk, vége van a nyárnak, itt az ősz, aztán jön a tél, az ünnepek, s az új év. A karácsonyt sokan szeretik (még azok is, akik amúgy a telet nem), mert jó a hangulat, együtt a család, megy az evés- ivás és ilyenkor nagy alkalom van arra, hogy ajándékokat vegyünk az ismerőseinknek. S az üzletek ezt az ajándékvásárlási lázat és a karácsonyhoz kapcsolódó készülődést lovagolják meg és ezért kezdődik el egyes üzletekben a karácsonyra való készülődés már nyár végén is.

Persze, szerintem nincs olyan nagy gond ezzel, én már nézegettem az elmúlt hetekben ajándékokat a szeretteimnek, de megvenni csak októberben szeretném majd azokat. Én úgy vagyok vele, hogy jobb időben készülődni erre a nagy, meghitt és hangulatos ünnepre (ami, valljuk be, elég sok embernek az év fénypontját jelenti), mintsem az utolsó napokra hagyni a lázas, feszült bevásárlást.

Viszont ennek ára is van, mégpedig az, hogy ha már szeptembertől hallgatom a karácsonyi dalokat és nézegetem a dekorációkat, akkor rövidesen megszokom ezeknek a látványát és a hangulata a megszokás miatt - ha nem is tűnik el, de megkopik kissé. Ezért van az, hogy a karácsonyfát nem december elején, hanem december 23-án állítjuk fel a családdal, hogy ne vesszen el az ünnepek előtt a varázsa. Az ünnepek után már nincs (legalábbis számomra) hangulata a karácsonyfának és az ünnepi dekorációnak, emiatt január első napjaiban eltesszük azokat.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont szept. 8. 16:00 Privát üzenet
Felgyorsult a világunk. Én, mire odaérek (dec. 24-25...),már elmegy a kedvem.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont szept. 8. 19:50 Privát üzenet
Giccs kultusz drágán .

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont szept. 8. 20:03 Privát üzenet

Én még nem láttam sehol sem.

Viszont az én hangulatom nem is befolyásolja.

Korábban kezdik, mint máskor, de nem foglalkozom vele különösebben. Nekem a hangulatot az otthon, a család adja meg, nem azt, hogy x bevásárlóközpontban mi van vagy mi nincs.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont szept. 9. 09:11 Privát üzenet
A karácsony ma már nagyrészt a kereskedőkről szól. Mondom ezt kereskedőként. Nekem sem tetszik ez. A legtöbb helyen már alig várják, hogy pakolhassák ki a díszeket, mert mindent jobban el lehet adni a "szeretet érzésébe" csomagolva.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont szept. 9. 11:30 Privát üzenet

Pénz, pénz, pénz.

Mire odajutsz vásárolj minél többet.

Ha csak decemberben raknák ki a karácsonyi cuccokat, kevesebb fogyna.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont szept. 9. 11:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ugye mindenki kicsit megkönnyebbült, hogy végre vége a karácsonynak?
Miért visel meg minden évben, hogy vége a karácsonynak?
Ti is alig várjátok, hogy az idei karácsony is gyors letudódjon és vége legyen?
Ti szomorúak vagytok, hogy vége a karácsonynak?
Rövid fogalmazás a karácsonyról németül. Segitene valaki? (nagyon fontos)
Szomorúak vagytok hogy vége a karácsonynak?

Kérdések az Ünnepek rovatbólKérdések a Karácsony rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!