Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan telik a karácsony...

Hogyan telik a karácsony napja nálatok, kinek mi a feladata?

Figyelt kérdés
Igazi vagy műfenyőtök van? Ki megy el érte?
2019. szept. 10. 06:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
70%
Ilyenkor szeptemberben még senki😁
2019. szept. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mufenyo. Megvesszuk az ajandekokat, becsomagoljuk.

Az utolso hetben allitjuk ossze a fat, es diszitjuk. 24.-en,este odaadjuk itthon egymasnak az ajandekokat.

25.en mamahoz megyunk, hisz ott van az osszes rokon. O rengeteg etelt csinal, egy ebeddel kezdunk, este pedig a vacsora sem maradhat el. Aznap megajandekozzuk egymast unokatestvereimmel es mamammal. Ezutan megyunk vendegsegbe keresztanyamekhoz, majd egyeb rokonokhoz visszuk el az ajandekokat, peldaul testveremhez. mikor minden ajandekot atadtunk, haza megyunk mamahoz es ott alszunk. Karacsony utolso napjan jovunk haza.

A fa meg vizkeresztig all.

2019. szept. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én a nagyszülőknél élek. Sütök mézeskalácsot 16 emberre + 6 féle bejgliből 18 db-ot (ilyen fél kilósakat, mert visznek is haza).

24-én a nagyszüleim feldíszítik a karácsonyfát, én elmegyek a szüleimhez, ott is sütök egy sós és egy/két édes sütit, öcsémmel (igazi) fát díszítünk, amiért általában a bátyám és a nevelőapám megy el. Anyám általában az ebédet csinálja félig, a többi része az enyém.

Kaja, beszélgetés, ajándékbontás stb.

25-én elmegyünk a nagyszülőkhöz (kiindulási pontom), ahol évek óta műfenyő van. Ott az ünnepi ebédet a nagyim csinálja egyedül, a sütik ugye adottak. Kaja, beszélgetés, ajándékbontás, a többiek felmarkolnak jó pár sütit (mindenki hazavisz min 2-3 rudat) + az ebéd maradékát és mennek pár óra múltán.

26-án elmegyek a barátomhoz, átcsempészve hozzá sütit, ő megveszi a fát velem együtt még dec. 20-23. környékén és egyedül feldíszíti 24-én (igazi fa szintén).


Idén lesz benne a csavar, mert én összeköltöztem a barátommal, így nem tudom mi lesz a maratoni süti-sütéssel és 24-én tuti itt maradok vele.

2019. szept. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Mikor kisebbek voltunk (4-en vagyunk testvérek) emlekszem szenteste reggel 8kor apu ment karácsonyfáé, alig vártam hogy érezzem az igazi fenyőfa illatát :D egyszeüen olyan jó hangulata volt... aztán mikor jött a ajandékozás bezartak minket a szobaba es kukucskaltunk ahogyan a szuleim beszelnek a láthatatlan jézuskához h jók e voltunk stb.. a mostani karácsony annyival másabb már hogy én megyek a fáé korán reggel😂
2019. szept. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs fenyőnk. Se igazi, se mű. Nem szeretem. Dekoráció van, téli, nem feltetlenul karácsonyi. Én sütök, főzök, amihez épp hangulata van a családnak; hagyományos karácsonyi étel vagy suti nálunk nincs. Szentestet mar évek óta anyósommal, férjem nagynénjével és az ő férjével ünnepeljük. Plusz férj, gyerek és én.
2019. szept. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A sütemények (linzer, mézeskalács, kókuszgolyó, zserbó) nagy részét december 21-22. környékén megsütjük a családdal, a fát dec. 23-án díszítjük fel, valamint azon a napon főzzük meg a töltött káposztát. 24-én már csak a bejglit sütjük meg, amúgy egész nap pihenünk, eszünk és iszunk, készülünk Szentestére. Este nagy vacsora van nálunk, utána ajándékozás. Szerintem a Szenteste a karácsonyi ünnep fénypontja. Olyankor van a tetőpontján a hangulat.

25-én pihenünk, eszünk iszunk, ebéd többnyire a szentesti vacsoráról maradt maradék. Na meg hallgatjuk a karácsonyi dalokat és nézzük a karácsonyi filmeket. Olykor rokonokat látogatunk, vagy ők jönnek hozzánk.

26-án már nincs olyan nagyon-nagy hangulat, mint 24-én vagy 25-én. Ebédre főzünk valamit, vagy elmegyünk kirándulni, sétálni. Néhány éve azon a napon jött össze a rokonság. De egyszer moziba és színházba is elmentünk karácsony másnapján.


Az utóbbi években igazi fenyőnk volt, Nordmann, magassága többnyire 180 és 230 cm között változott. Általában a családdal közösen vesszük meg advent 3. hétvégéjén.

2019. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kapd össze magad késésben vagy mert a világ mqr a 2025ös mikulást tervezi .
2019. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mindig élő fa van és annyi a feladata mindenkinek, hogy boldog legyen. Nem szokott nagy kihívás lenni :)
2019. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Ateisták vagyunk úgyhogy mi nem tartjuk ezeket a szektás rituálékat
2019. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felkelek, adok enni a macskának aztán elmegyek dolgozni. Este hazamegyek, megvacsorázok és alszok.

Kb 10 éve nem állítok fát, így nincs is.

2019. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!