Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Elutaztok a családotokkal a...

Elutaztok a családotokkal a karácsonyi ünnepek alatt?

Figyelt kérdés

Hová utaztok? Ha nem utaztok hová utaznátok szívesen?

Hogyan telik nálatok a karácsony előtti 2-3 nap? Miket főztök karácsonykor?


2019. szept. 23. 11:09
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
92%
Szia.Mi nem utazunk sehová,és nem is igen mennék.Karácsony előtti pár napban nagytakarítás van meg főzés.Töltött káposzta,savanyú leves a minimum aztán út közben még ami eszembe jut megcsinálom.Sütit kalácsot veszünk mivel nincs hol sütni.Imádkozunk hogy végre szép fehér karácsonyunk legyen.Az idei nem tudom milyen lesz mert most máshol lakunk.
2019. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2019. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem utazunk. Szeretünk nyugiban otthon lenni.

Karácsony előtti pár napban már nyugalom van. Én már október-novemberben megveszem az ajándékokat. Kitalálom, hogy mi lesz a süti, az étel, ahhoz is, amit lehet előre megvásárolok.

Karácsonyfa megvétele marad az utolsó napokra. Meg még egy kis takarítás.

Nálunk Szenteste összejön a család, szülők, tesók, unokatesók. Együtt töltjük. Nem mindig ugyanott vagyunk. Amíg éltek a nagyszülők (mármint a mi nagyszüleink) akkor ott voltunk. Most ez változó.

Szenteste hagyományosan hal szokott lenni. Karácsony kacsa/liba/marha. Sütiből nem készülünk ezer félével, csak 1-3, amit nagyon szeretünk. És persze nem egy embernek kell mindent elkészítenie.

Utazni nem szívesen utaznék, mert akkor szerintem nem tudnánk így mind együtt lenni. Szálloda nekem nem eléggé meghitt. Ha meg kibérelünk valamit, akkor ott ugyanúgy mindent meg kell csinálni, mint itthon, csak még oda is kell szállítani mindent.

2019. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Mi nem utazunk el. 24-n otthon vagyunk, 25-n anyukáméknál, 26-n anyósoméknál.

nagy főzést nem szoktam csinálni, mert semmi értelme, így leszoktam róla:) Mindenhol terülj - terülj asztalkám, meg hát mind a két mama jól felpakol minket...max sütök gyümölcskenyeret, de abból anyuéknak és anyósoméknak is 1-1 rúddal.

2019. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
De jó nektek,hogy ilyen családias a karácsonyotok.
2019. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem is mennénk szívesen. Egyedül 25-én anyósomékhoz szoktunk elmenni karácsonyozni és 26-án délután szoktunk csak haza indulni. A szüleimmel szomszédok vagyunk így náluk szokott lenni az ünnepi ebéd, meg ott töltjük a nap nagy részét. Egyszerűbb mert nagyobb a hely, tesómék is leszoktak jönni. Mi úgy segítünk be a dolgokba hogy a süteményeket mi csináljuk nálunk és áthordjuk meg a főétel elkészítésébe szoktunk besegíteni.
2019. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktunk elutazni, viszont azt nem tudom eldönteni, hogy ha lenne rá lehetőségem, elutaznék-e vagy sem? Így belegondolva a Szentestét szívesen tölteném kettesben a párommal egy meghitt kis kunyhóban valahol a hegyekben, az tök jó lenne, viszont nálunk általában 26-án van a családi összejövetel mamáméknál, arról pedig semmi pénzért nem mondanék le. 1-2 napra viszont megintcsak nem szívesen utaznék el, szeretem a karácsony előtti készülődést.
2019. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem, de szívesen mennék valami trópusi helyre.

A karacsoyn előtti napok ugyanolyanok, mint bármelyik másik nap. Nálunk nincs nagytakarítás, nincs rá szükség, hiszen mindennap takarítva van. Főzni nem tudom még mit fogok, az biztos, hogy semmi hagyományos karácsonyi étel vagy süti nem lesz.

2019. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%

Én szeretem az otthonomat. Vagyis otthon érzem a legjobban magam. Minek utaznék? Szilveszterezni szoktunk egy hegyi nyaralóban, de az más.


Mi odahaza karácsonyozunk, ameddig éltek a nagyszülők, ők is hozzánk jöttek. Nincs nagytakarítás karácsony előtt, azt megoldom sokkal hamarabb, az adventi időszakban csak díszítgetem a lakást, na meg a kertet is.


Karácsony előtt 2-3 nappal, sütünk-főzünk, de jól beosztva, ne legyen kapkodás.


23-án este beállítjuk a karácsonyfát, 24-e már ünnep. Későn kelünk, kocsonyát reggelizünk ráérősen, utána feldíszítjük a fát. Aztán bekerül a pulyka a sütőbe, mire elkészül, már letudtuk az angyaljárást.


Úgy éjfélig elvacsorázgatunk.


25.-én töltött káposzta van, 26.-án rántott hal krumplisalátával. A lányom gyönyörű tortát süt, a beiglit megvásároljuk. Egyik nagynéném mindig küld kalácsot, és zserbót.

2019. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

A rokonság úgy tudja elutazunk a Cook-szigetekre, de közbe nem is utazunk el, csak a rokonoknak mondjuk azt. Mert:


1. Ne jöjjenek vendégségbe és nekünk se kelljen menni, kelljen a rokonok unszimpatikus pofájukat nézni.


2. Hadd higgyék a rokonok, hogy nekünk milyen jól megy, hogy a Cook-szigeteken töltjük az ünnepeket.

2019. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!