Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Máshol is vannak így családok...

Máshol is vannak így családok hogy a felnőttek már nem ajándékozzák egymást hanem csak a gyerekek kapnak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 28. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Vannak.
2019. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok helyen.
2019. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos vannak, de én akit ismerek és ök direkt nem ajándékoznak ez azért alakult ki, mert képtelenek egymásnak ajándékozni. Semmi nem jut eszükbe, valamelyik fél nem örül semminek sem, és legtöbbször mindent csak úgy megvesznek maguknak.


Mi már rég beszélögetünk a férjemmel ki mit akar idén karácsonykor. Èn már egy rakat dolgot felsoroltam neki. Pl a varrógépemhez szeretnék pár új dolgot. Ès a kézi táskám is tönkre ment. Ès egy új óra is jó lenne. Ha városban járunk mutogatom neki, hogy melyik tetszik. HOgy mit fogok kapni nem tudom, de ezekböl simán kitalálja és a férjem ezeket meg is jegyzni.


A férjem már többször mondogatta, hogy a barátokkal akarnak elmenni egy sporteseményre jövöre. Már össze is beszéltem a többiek feleségével, és közösen titokban ezt ajándékozzuk nekik.


Ha a másikra oda figyelsz az mit szerente akkor nem nehéz az ajándékozás.

2019. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Igen vannak. Ismerek olyan családokat, ahol a felnőttek már nem adnak ajándékot egymásnak (max édességet), de nem azért, mert nem szeretik egymást, hanem mert jómódúak, szinte mindenük megvan és megengedhetik maguknak azt, hogy év közben amit csak megkívánnak (persze, ésszerű keretek közt), azt azonnal/rögtön megveszik, és nem várnak vele karácsonyig.
2019. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, mikor én voltam gyerek.
2019. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is így van.
2019. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Pároméknál így van. Viszonylag nagy a család, 2 testvére van + a párjaik + 2-2 gyerek mindkét helyen. Így csak a gyerekek kapnak ajándékot, a felnőttek nem vesznek egymásnak. Pénzkidobás lenne, meg licitálás egy idő után, hogy "illik" legalább akkora ajándékot adni, mint tavaly vagy még nagyobbat.
2019. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Nálunk így van. Egész egyszerűen nincs szükség rá. Ha valakinek valamire szüksége van, azt megbeszéljük, megvesszük együtt, nem lövünk így mellé. A gyerekeknek is egyre inkább az élményajándék irányába toljuk a dolgot, egyre nagyobbak. persze ők kapnak könyvet, társast, vagy ha épp valami kütyüjük leamortizálódott, akkor cseréljük, ilyesmit, de mindig van közös színhazjegy, cirkusz, utazás, szabadulószoba, ezek sokkal fontosabbak.
2019. okt. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván, szegényebb családoknál fordul elő leginkább.

A szülők örülnek a gyerekek örömének. De végül is a gyerekek miatt csináljuk szerintem.

2019. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
28%
Átlagos család vagyunk és mi inkább megveszünk mindent, amikor szükség van rá. Csak azért mert karácsony van nem veszünk fölösleges dolgokat. Gyerekek örülnek a fának meg az édességnek. Mert utóbbit nem kapnak év közben, hogy ne legyenek ők sem elhízottak.
2019. okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!