Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki hozza az ajándékot nálatok...

Ki hozza az ajándékot nálatok Jézuska vagy Télapó?

Figyelt kérdés
Ahol a Télapó, ott december 6 nincs?
2019. okt. 31. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországban élek és német a férjem, van 2 kisgyerekünk. Minden évben nagy kérdés ez.


Èn úgy nöttem fel, hogy a jézuska hozza karácsonykor, dec6-an a télapó vagy mikulás.

A férjem nem vallásos családban nött fel, de ahol lakunk itt rengeteg vallásos baráti család van.

Itt elvileg Nikolaus jön Dec 6-an, és Jézuska karácsonykor. DE a nem vallásos családokban az amerikai szokás szerint a télapó/karácsonyember Weihnachtsmann jön.

2019. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Egyikük sem. Karácsonykor az angyalok. Illetve dec. 5-ről 6-ra virradóra a Mikulás.
2019. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dec.6.: Mikulás/Télapó.

Dec.24.: Jézuska.

Magyarország.

2019. okt. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Jézuska, december 24-én, szenteste.
2019. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
amazon
2019. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
51%

A télapó nálunk a Mikulás. December 6-ra jön.


Karácsonykor mi EGYMÁST ajándékoztuk meg, de 5 évesen a kisfiam elkezdett "jézuskázni" én meg ráhagytam.

2019. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a jó emberek. Ugyan olyan kitalált lények, mint a Jézuska, vagy a Télapó.
2019. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a Télapó hozta, akinek csengettyűje volt. És December 6-án meg a Mikulás a tiszta cipőbe.

Nekünk nem okozott zavart, hogy ugyanazt más néven nevetük két különböző napon.

2019. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk gyerekkoromban dec 6 Mikulás - ablakba csoki, virgács.. Karácsonykor pedig Télapó. Bár dizájnra hasonlítanak, Mikulásnál megvolt a SZent Miklósos történet a gyerekekről meg az önzetlenségről. Télapónál a rénszarvasos szános körbejárja a világot dolog érvényesült. Gyerekként én speciel sosem mostam össze a két figurát.
2019. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!