Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kamaszok, hogy kerülitek ki a...

Kamaszok, hogy kerülitek ki a felesleges, használhatatlan karácsonyi ajándékokat?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, még majd' 2 hónap, de nálunk a család egy része már november végére beszerzi a legtöbb ajándékot, meg nem is akarom december végén közöli velük, mit kérek, amikor már a budget kimerült. Szóval idén szeretnék előre gondolkodni, és megelőzni az előző évek katasztrófáját: felesleges, használhatatlan ajándékok halmazát. Pl. gagyi sminkek,szappan/tusfürdő, 2 mérettel nagyobb pizsama, pulcsi, zokni, vagy béna avonos parfüm, aminek inkább szaga van, mint illata. Nem arra megyek, hogy minél többet költsenek rám, mert pl tavaly amennyit elköltöttek olyan dolgokra, amiket kidobtunk azóta, abból kijött volna 1 olyan, amit tényleg használtam volna, és örültem volna neki.


Anyukámékkal, mamáékkal ez nem gond, mert ők megkérdezik, mit szeretnék, vagy pl apukám ideadja a pénzt előtte, és rám bízza, mire költöm. De most a távolabbi rokonokkal meg vagyok lőve. Mondtam már, hogy nem kell ajándékkal vesződni, adjanak pénzt. Hát de az nem olyaaaan, meg személytelen. De lejárt csokit, meg tiszta műszál felsőt kapni a kínaiból még rosszabb...


(17/L)


2019. nov. 3. 14:09
1 2 3 4 5
 1/48 anonim válasza:
88%

Szerintem bunkóság távolabbi rokonoknak listát adni.

Ha nem tetszik amit kapsz, vidd el egy szeretetszolgálathoz. Van aki a "gagyi" avonos parfümnek is örül.

2019. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
80%

Az avonos nem gagyi parfum. Legalabbis van olyan, ami nem az.

Mondj akkor könyvet... az jól mutat a polcon.

2019. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék nagyképűnek tűnni, de amiket használok, ahhoz képest az (Bottega Veneta, Chanel, YSL). Ráadásul a citrusos illatok nem nekem lettek kitalálva, csak az elmúlt 1 évben három darabot kaptam... Szóval ezt mondom, hogy nem azt várom el, hogy akkor most vegyenek nekem Chanel-t, vagy tizenezrekért valamit. Hanem amit rám szánnak összeget, tegyék bele egy borítékba.


A könyvekkel az a baj, hogy rendes könyvet nem igazán szoktam venni, általában mindent Kindle-ön olvasok.


Én ezzel külön vesződni nem szeretnék, hogy elvigyem szeretetszolgálatos helyekre, eladogassam, stb. Nyűg az egész igazából.

2019. nov. 3. 14:23
 4/48 anonim válasza:
50%

A helyzet az, hogy szerintem bunkóság olyan dolgokat ajándékozni, amiről nem tudhatjuk, hogy az illetőnek tetszeni fog-e vagy sem. Ez nem jó szándék, hanem nettó neveletlenség. Én is volt már, hogy kaptam parfümöt, asszem Oriflametől. Tőlem lehet akármilyen termék, én ugyanis egyáltalán nem használok parfümöt, teljesen mindegy, hogy mi van az üvegcsére ráírva, nem is bírom egyiknek sem a szagát, kifejezetten irritálnak. Bántó volt, hogy azt kaptam, mivel a közeli barátaim mind tudják rólam, hogy sosem használok és ezzel elég egyértelműen közölték felém, hogy sz*rnak ők bele, hogy mit érzek én.

A szüleiddel beszéld meg, hogy beszéljenek ezekkel a rokonokkal, ha mindenáron adni akarnak valamit, akkor egyeztessenek velük. Nem kell listát adni, mert ez is elég faragatlan dolog, de legalább a szülők vegyék fel velük a kapcsolatot, csak egy mellékes telefonhívással, hogy mi a terv karácsonyra és akkor rátérhetnek a te ajándékodra. Esetleg adhatnál tippet szüleidnek, hogy mi az, aminek tényleg örülnél (mondjuk ezeket a sminkeket, meg ruhákat azért sem értettem sosem, mert sokkal elegánsabb és biztosabb megoldás ajándékutalványt venni, mert akkor legalább az ember bizonyosan olyat vesz, ami jó is neki és tetszik is, de 1-1 megvásárolt ruhával adott esetben csak melót csinál az ember a másiknak azáltal, hogy viheti vissza kicserélni egy kisebb/nagyobb méretre, ami lehet nem is tetszik neki. Az ajándékozónak meg mindegy, hogy a kasszánál egy pólót fizet ki, vagy egy kártyát).

Ha meg nem opció, hogy előre kipuhatoljátok a dolgot, akkor sajnos bele kell törődni. Megkapod, megköszönöd, aztán kidobod. Én is sok sz*rt kidobtam már ilyen miatt, valaki ragaszkodik hozzá, hogy mindenképpen vegyen vmi tárgyi ajándékot, ha neki ez okoz örömöt, akkor áldja meg az Isten, én viszont nem fogok fölhalmozni még szükségleti dolgokból sem feleslegesen, nemhogy olyanból, amit nem használok.

2019. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
74%
Te is megkérdezed a távoli rokonoktól hogy mit szeretnénem, milyen márkát, milyen méretet, és az alapján vásárolsz?
2019. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem 17 évesen nem vagy gyerek, nyugodtan mondhatod neki, hogy Katikám drága nem kell ajándék, köszönöm. Esetleg egy finom süti. Esetleg mondhatod, hogy könyvutalványt szeretnél.
2019. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
71%
Hallod, 17 évesen legyen már annyi eszed, hogy felfogd, ezeket az ajándékokat azért adják mert jelképezik, hogy gondoltak rád. Enyhe túlzás azt várni a rokonoktól meg ismerősöktől, hogy pénzt adjanak. Annak kell örülni, hogy gondoltak rád, nem még listát leadni, hogy mire van szükséged, esetleg akkor begyűjteni a zsebpénzedet! 17 évesen én már ajándékot nem kértem, basszus, te meg elégedetlenkedsz! Beszarás! A távoli rokonaidnak elég a saját gyerekeikre, unokáikra egy vagyont elkölteni, nemhogy még neked is egy 10est bedobni a borítékba, mert annyit akkor azért minimum illik. Örülj szépen a tusfürdőcsomagnak szerintem.
2019. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
75%
7-essel értek egyet, egy avonos parfüm kb. 2500 ft, ezt nem fogja neked senki borítékba dobni, mert bunkóság lenne, egyszerűen csak adnak neked egy jelképes ajándékot. Mellesleg az is bunkóság lenne, ha listát adnál nekik, mert ők nem nagyértékű ajándékot akarnak adni, csak gondoltak rád. Van egy mondás: "ajándéknak ajándék a sorsa", magyarul köszönd szépen meg és ajándékozd tovább valakinek.
2019. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Mivel én még gimis vagyok, ezért nem ajándékozok külön a családban. De igen, anya megkérdezi mindig, hogy mit szeretnének, és nem körülbelülre, hanem pontosan. Én barátnőkkel szoktam ajándékozni, őket ismerem nagyon jól, tudom mi van 1-1 wishlistjükön, így nem szokott gond lenni az ajándékozásnál, meg van egy fix összeg, amit előre megbeszélünk, és akkor nincs kínos helyzet, hogy valaki 3 ezerért vett nekem, én meg 10-ért mondjuk.



Valaki írta, hogy örüljek annak, hogy gondoltak rám... De ez pont az, hogy NEM gondoltak rám, csak kötelezően letudták valami vacakkal az ajándékozást. Mert pl vehetnének ennyiért csokit, pl Lindt desszertet lehet kapni ennyiért simán. Annak sokkal jobban örülnék, mint egy zoknipakknak, vagy tusfürdőnek. Főleg, mert hiába vagyok még csak 17, mindenből megvan, hogy mit szeretek használni, mire reagál jól a bőröm. Szóval nem fogom magamra kenni a 900 forintos púdert, teszem azt, hogy aztán tiszta pattanás, és ragya legyek. De ezt ki is hangsúlyoztam, hogy nem arra akarok menni, hogy minél többet költsenek rám. Vagy az mivel jobb, hogy amiket kapok, azokat ki is dobom azonnal, ahogy hazaérünk? Nekik az a 3-4 ezer forint is nagy pénz, nem azért költik rám gondolom, hogy a kukában landoljon az egész (mert annak nem látom értelmét, hogy hónapokig őrizgessem, pakolgassam és akkor dobjam ki, amikor már belepte a por)... De rengeteg oldalon van olyan, hogy "ajándékok" és ott ki lehet választani, mennyit szánnak rá. Ha mondjuk a Body Shop-ból vettek volna egy párezer forintos kis szettet, annak is örültem volna. Szóval nem az a lényeg, hogy minél többet költsenek rám.


Tudom, hogy nem a legjobb listát adni, ezért érdeklődöm, hogy más ezeket a helyzeteket hogy kerüli ki.

2019. nov. 3. 15:11
 10/48 anonim ***** válasza:
91%
Azt írtad, hogy a szüleidtől ,nagymamátol meg kapod ami kell. Távolabbi rokonoktól meg ne várd már el ugyanezt az odafigyelést! A többiek csak jelképesen adnak valamit, nem azért, hogy annak örülj a legjobban! JELKÉPES.
2019. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!