Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nyugodt karácsony tényleg...

Nyugodt karácsony tényleg lehetséges-e, és hogyan?

Figyelt kérdés

Én eddig csak azt láttam otthon is és ismerőseimnél is, hogy rohanás, rokonok, sütés-főzés, nyüzsgés az egész.

Nem mondom, hogy borzalmas így, de azért egy kis részem mindig várja már, hogy legyünk túl rajta, és végre legyen nyugalom, lehessen pihenni.

Online olyan sokan írnak arról, hogy a karácsony milyen nyugalmas, meghitt, csendes ünnep... Ez lehetséges? Hogyan lehet azzá tenni?


2019. nov. 12. 13:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ja, hozzáteszem a családom soha nem kerített különösen nagy feneket a karácsonynak, csak a legözelebbi rokonokkal találkozunk, van egy átlag méretű fa és egy picikét összetettebb vacsora, semmi különös, de még ez is nagyon távol áll a nyugalomtól, meghittségtől.

(Például én a januárt és a februárt látom nyugodtnak, nem történik semmi, csak csordogál az élet, hosszú bekuckózós esték, stb.)

2019. nov. 12. 13:20
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Wellness, pihenhetsz.
2019. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2

A wellnessnél bármi jobb, pláne karácsonykor. :D Volt már benne részem, annál még az otthoni átlag nyüzsi is relaxálóbb.

Direkt írtam, hogy az én saját definícióm szerint mi számít nyugodt pihenésnek.

2019. nov. 12. 14:06
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig nyugodt. Sose értem, mit kell idegeskedni. Nem tudom elképzelni :S

Nincs rohanás. Nincs ajándék-özön. Legközelebbi családtagok között ajándékozunk, csak minimális mennyiség, és nem is költünk sokat. És nyilván ezt sem utolsó héten vesszük meg :)

Főzni és sütni egyébként is szoktunk, nemcsak Karácsonykor, úgyhogy ez sem egy különleges feladat. Mondjuk nem szoktunk 5 fogásos menüt és 10 féle sütit, csak párat, amit nagyon szeretünk.

Takarítást szokták még mondani. Azt is szoktunk minden héten. Szóval az sem nagy szám :)

Az meg jó, ha összejövünk a rokonokkal. De ez sem csak Karácsonykor van. Nyilván olyanokkal nem találkozunk, akikkel nem szoktuk tartani a kapcsolatot. Meg nem is utazunk 600 kilométerre.

2019. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát, nálunk úgy néz ki, hogy eleve a szüleimet meglátogatni 2+2 óra utazás. Akkor még ott van a nagypapám, részemről ennyi, de erre elmegy egy teljes, vagy két fél nap. A párom családja elég nagy még akkor is, ha csak a legközelebbi rokonokat számoljuk (szülők, nagyszülő, tesók), rájuk bő 1 nap kell.

Tehát a 3 napos ünnepen nagyon maximum egy fél napunk van, amikor sehova nem kell mennünk, senki nem jön hozzánk, nincs "fennforgás".

És akkor tényleg nem számít gázosnak a családunk, alapvetően jók is az összejövetelek, de nyugodtnak távolról se mondanám az ünnepet. Utána annyira jól esne pihenni, csak addigra meg már újra lehet menni dolgozni. :(

2019. nov. 12. 15:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi idén párommal nem megyünk sehova, az én szüleim nem lesznek itthon egyáltalán, az övéi meg túl messze vannak (másik kontinensen konkrétan). Párom dolgozik meg szenteste ha jól tudom, én itthon leszek és főzök valamit. Lesz egy kis fa és kész.
2019. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, még szenteste* :)
2019. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem rohanás, sosem volt az. Míg egyetemista voltam, december 23-n még vizsgáztam, majd szilveszter után is, akkor is nyugodtan telt.

Anyósák 2 óra utazás, de havonta elmegyünk, szóval ez nem teher. Ajándékok már megvannak, én már alig várom, hogy szabin legyek és süthessük a sok sütit és lehessen végre pihenni

2019. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A karácsonyt te magad szervezed.

Maradj otthon a pároddal ne menjetek sehova és már is nyugodt lesz. Ha meg családot akartok látogatni akkor ez benne van a pakliba, hogy utazni kell.

Amit leírsz problémádat kb olyan, hogy zuhanyozni akarsz, de nem akarsz vizes lenni. A kettö nem össze egyeztethetö.


DE minden szervezés kérdése. Ok 2-2 órát kell utazni, pl mi 10 óirát utazunk legtöbbször mert külföldön élünk, kb 3-4 évente megyünk karácsonyra a szüleimhez, ilyenkor állandóan mennek a karácsonyi dalok a rádióban, erre már elöre készülünk...


Az ajándékokat vedd meg dec második hetéig. Kérdezd meg ki mit szeretne. Föleg a fiatalabb családtagoktól. Majd utolsó héten szánj egy estét csak a csomagolásra. Boncs ki egy üveg bort, tegyél be jó zenét, és már is lesz hangulatod hozzá.


Pl mikor mi várjuk itt a vendégeket, mi minden elöre elökészítünk. Pl 21-23 között megejtjük a nagy bevásárlást, erre készülünk lelkileg is, tudjuk, hogy sokan lesznek... A fát sokszor napokkal elötte feldíszítjük, hogy szenteste ezzel ne kelljen foglalkozni.

Minden olyan étel ami nem rossz, ha melegíteni kell elötte napokban megfözzük. Férjemmel közösen fözünk...

2019. nov. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ajándékokkal nem szokott gond lenni, főzni szeretünk, de akkor ezek szerint akkor lehetne igazi nyugodt karácsonyunk, ha nem találkoznánk a családunkkal a "szeretet ünnepén".... Szép.
2019. nov. 13. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!