Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mikor és hogyan, mivel...

Ti mikor és hogyan, mivel díszítitek fel a lakást/házat esetleg udvart karácsonyra?

Figyelt kérdés
2019. nov. 17. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Advent első vasárnapja előtti napon szoktam feldíszíteni a házat. Adventi koszorú egyértelmű, ez minden évben olyan színű, amilyen a karácsonyfa is lesz (idén piros-arany). Asztali díszek, a nappaliban is lecserélem a komódon a dísztárgyakat, gyertyák, mindenféle karácsonyi dísz, mikulás, rénszarvas stb, de ezek nem ilyen kis mütyűrök, nem szeretem a sok kis apróságot, minden díszem látványos😊 a díszpárnák is új huzatot kapnak. Iyenkor veszem elő a szőrmés huzatokat is, meg van karácsonyi is. Két bejárati ajtó van, mind a kettőn lecserélem az őszi kopogtatót. Vannak ilyen beltéri elemes égősoraim is, azokat is ki szoktam rakni. Imádom az ünnepi időszakot, főleg mióta van gyerekem, miatta még jobban készülök és még jobban megadom a módját.

Az udvarra is teszek égősorokat, meg az ablakba is vannak ilyen világító figurák, de ezeket csak karácsony előtt 2 héttel kapcsolom be kb.

2019. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi elég későn, december 24-én díszítünk, ilyenkor hozzuk be a fát is. Először a fát díszítjük fel, aztán a nappalit, mást nem is nagyon szoktunk.


A fán kék és ezüst díszek vannak, a függönyön ezüst csillagok. Használunk még harangokat, képeslapokat, pici szobrokat, gyertyatartókat.


Az adventi koszorú az egyetlen, ami korábban kikerül az asztalra, advent első vasárnapján.


Ez azonban nem azt jelenti, hogy nem szeretjük a karácsonyt vagy hogy nincs meg már előtte a hangulat, egyszerűen így szoktuk meg.

2019. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmivel. Adventi koszorú van az asztalon, és szenteste a fát díszítjük fel, magyar szokás szerint.
2019. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
December elején szoktam. Adventi koszorú, néhány karácsonyi díszpárna, égősor a nappaliba, sokszor gyújtunk mécseseket, gyertyákat ilyenkor. És a kedvencem, mikor megépítjük a karácsonyi falut is (havas táj,világító kisházak, fenyők, emberkék stb.). De tudnám még fokozni,csak túlzásba sem akarok esni. :)
2019. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lakást advent 1. vasárnapján: 2 koszorút készítünk, és egy-egy asztalra / ablakra teszünk pár díszt: terméseket, egy-egy karácsonyfadíszt, matricákat.

A karácsonyfát 24-én díszítjük.

Van udvar, de azt nem dekoráljuk (kutya van, de amúgy sem hiányzik)

2019. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem nagyon foglalkoztam ilyesmivel, mert az ünnepi időszakra mindig hazautaztam anyukámékhoz, de most úgy alakul a munka, hogy valószínűleg max szentestére fogok tudni hazaugrani, ezért, hogy mégis legyen ünnepi hangulat itthon is fogok díszíteni. Meg veszek adventi koszorút is. Most meghoztátok a kedvemet. Igazából ha jobban belegondolok már egy hete el is kezdtem, mert van egy nagyon ronda babzsákom és vettem egy karácsonyi rénszarvasos plédet amivel letakartam. :D Az első dísz.
2019. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi Advent 1. vasárnapja előtti szombaton szoktuk előszedni a karácsonyi cuccosokat.

Az udvarban 2 nagyobb fa kap égősort.

Bent a nappali ablakát díszitjük fel ezzel a jégcsap égősorral :

[link]


Ill.az asztalra rakunk adventi koszorút.

Vannak ilyen olcsó elemes égősoraink,azokat valahova szoktuk felszórni :D

***

A karácsonyfát pedig Szenteste (dec.24.) szoktuk behozni és feldísziteni égősorral,szalon cukorral,gömbökkel stb.

2019. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi advent első vasárnapja előtti napokban díszítjük fel a lakásunkat. Az ablakba adventi égőt teszünk, a lakást fényfüzérekkel, adventi, karácsonyi figurákkal, stb. díszítjük.
2019. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hétvégén már lecseréltem a nappaliban lévő szekrényről (2 hosszú polc) a díszeket. Karácsonyi illatgyertyák, Betlehem és manók kerültek ide. A lakásban csak a nappalit szoktam díszíteni, több ponton üldögélnek kisebb-nagyobb manók/télapók (ami jykben stb. kapható). A pultra pedig egy hatalmas grincsfa került. Az ablak felőli falra végig kerül mű fenyőgirland hatalmas szalagokkal és gömbökkel talán hétvégén. Még megfelelő adventi koszorút nem találtam. Van néhány diótörő figurám, melyeket már szintén elővettem. A fát idén ki kell sakkoznom, hogy mikor díszítem, mivel hamarosan szülök és nem akarom, hogy esetleg ne én díszítsem fel a kisfiamnak a fát. A nappali 3 ablakára fényfűzér kerül a napokban. Szeretnék még egy világító korcsolyapálya díszt és egy nagyobb figurát beszerezni.
2019. nov. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!