Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki mit csinál Szentestén?...

Ki mit csinál Szentestén? Illetve mi a karácsonyi előkészületes napi rendetek?

Figyelt kérdés

Mi 24-én állítjuk fel a fát, és hozzánk még aznap jön a család. Megvacsorázunk, és ajándékozunk. Kikészítek 4 társast és abból választunk.

25-én mi megyünk a rokonokhoz, ott is kb ugyanez a szokás

A menüket még nem tudom pontosan, de halászlé és mézeskalács biztos lesz.


2019. nov. 27. 06:14
 1/8 anonim ***** válasza:

23an diszitek,24 rokonok, tobbi nap a mienk.

Toltott hus ozgerincben, krumplisali, rantott husi tuti lesz.

2019. nov. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
23 -án díszitjük a fát kivételesen ( mindig 24-én szoktuk) de most 23-án mert 24 -én még dolgozunk, és a férjem 12 órázik. VAgyis este 6-ra ér majd haza. Szenteste csak mi leszünk kettesben, hiszen a szenteste a kis családé. Pihenni fogunk, valószínű, hogy jó fáradtak is leszünk, szóval pihenés, alvás. 25-én megyünk a kisebbik testvéremékhez , mivel most ő a soros a karácsonyi ebédnél. Elmagyarázom. Évek óta így csináljuk. 4-en vagyunk testvérek . Minden karácsonykor az egyik testvérnél jön össze a család, és ott ünnepeljük a karácsonyt. Így nem kell háromfelé rohanni mindnekinek, és együtt is vagyunk. Akinél van a karácsonyi parti az állja a karácsonyi ebédet is. Mi csak sütit, piát viszünk. Következő évben a soron következő testvér áll mindent. Én a haramdik testvér vagyok, vagyis tavaly nálam volt a karácsonyi összejövetel. Idén a húgomnál. Jövőre a legidősebb bátyűm lesz a soros, utána a kisebbik bátyám, majd én, utána megint a húgom, és így tovább. 26- án a férjem családját látogatjuk meg.
2019. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

23-án díszítjük a fát, mert utána még takarítani kell, és 24-én már nem akarok.

Sütiket is 23-án készítjük.

24-én nálunk leszünk idén, sajnos más nagyszülők nem élnek, szülők közül se mindenki. Nálunk is vacsora van, utána ajándékozás, utána beszélgetünk. Mi is szoktunk játszani is. Jó hangulat szokott lenni. Vagy megnézünk egy karácsonyi filmet.

2019. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimmel kb. percre pontosan be volt osztva minden, ugyanazok a kaják, szokások mindig. Én kb. mindent máshogy csinálok...Nálunk nincs kialakult rendje a karácsonynak sem, mikor hogy alakul. Főzőcskézni nemigen szoktunk, inkább rendelünk valamit. Anyám úgyis főz eleget. A program is teljesen véletlenszerű, épp mihez van kedvünk, energiánk, pénzünk. A fát akkor díszítem fel, amikor elkap a karácsonyi hangulat, ami akár napokkal, hetekkel az ünnep előtt is megtörténhet, és volt olyan, amikor csak márciusban szedtem le, mert tetszett és kész. A szentestét mindenképpen kettesben töltjük a férjemmel, utána valamikor elutazunk a szülőkhöz.
2019. nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Délelőtt becsomagoljuk az ajándékokat és sütés főzés van. Délután feldíszitjük a fát , este megvacsorázunk és utána kibontogassuk az ajikat. Este filmeket meséket nézünk és játszunk közben.


25- én pihenés van és ilyenkor hozzánk szoktak jönni vendégek.


26-án pedig mi megyünk a keresztanyámékhoz vacsorára.



Töltött húst és baconba tekert csirkemellet szoktunk csinálni krumplival és különbozo salátákkal.

Mézeskalácsot, kókuszgolyót csinálunk desszertnek.

2019. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 2 héttel Karácsony előtt van egy kicsit feldíszítve a ház. De csak szolidan, egy-egy dísz az ablakban, ajtón pl. Kb. a fát is ilyenkor vesszük meg, nagyjából olyan 10 nappal az ünnep előtt. Talán 22.-én kezdi el édesanyám készíteni az ételeket. Nem szokott nagyon sok minden lenni, de 1-2 nappal előtte azért elkezdi, hogy egyik napja se arról szóljon, hogy egész nap főzőcskézik. Szóval a Szent este előtti 1-2 napban, megcsinálja a bejglit és a mézes zserbót. 23.-án este fa díszítés általában. 24.-én elkészül halászlé és töltött káposzta. Szűk családi körben szoktunk ünnepelni, én a tesóm, és a szüleim. Sajnos a nagyszülők már nem élnek. Este felé, olyan 6 óra magasságában adjuk oda az ajándékokat. Nem nagy dolgokra kell gondolni, 1-1 ital, parfüm vagy könyv. Mikor mi. Közben megy a TV vagy a rádió halkan, hogy még jobb legyen a hangulat. Ilyenkor együtt vagyunk pár óráig, eszegetünk, beszélgetünk, piálgatunk (persze nem KO-ra, pár pohár), stb. Később 9-10 óra felé meg jobban szétszéledünk. Aki TV-zik TV-zik, aki olvas olvas, ki mit szeret. 25.-én sült hal, rántott hal a menü. 26.-án általában sült kacsa, krumplipüré, párolt káposzta. Általában egyedül ilyenkor látunk vendégeket, a nagynénéméket. Pár óra evés, ivás, beszélgetés, aztán mennek. Szoktak még lenni amúgy természetesen szaloncukrok, aszalt gyümölcsök. Nem nagy kunszt, de szeretem, mert meghitt, és más mint a szürke hétköznapok. Aztán meg várom a Szilvesztert. :D
2019. nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

24. reggel - díszítjük a fát

24. dél - ebédelünk szűk családi körben(4 személy)

24. délután - ajándékozás

24. este - mamáéknál vacsorázik a szintén szűk, de annál inkább fontosabb család (10 ember), ott is ajándékozás

25-31. rokonok hullámjai

2019. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fát 22 vagy 23-án díszítjük fel. Ekkor csomagolom az ajándékokat is.

24 én kettesben vagyunk párommal, főzőcskézünk.

25 én még nem tudom mi lesz

26 án én csalásomhoz megyünk

2019. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!