Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti milyen ertekben adtok/kapto...

Ti milyen ertekben adtok/kaptok altalaban karacsonyi ajandekot? Mit reszesitetek elonyben? Mit adtok?

Figyelt kérdés

2019. nov. 27. 16:38
 1/8 anonim válasza:
100%

20 ezer 200 ezer között.

a 200 ezer akkor van, amikor valami nagyon kell.

Szerencsére év közben is megkapjuk/megadjuk egymásnak a dolgokat amik szükségesek.

2019. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szűk családban 20-40 ezer per fő. A szűk család a szüleim meg a testvérem, párom nincs egy ideje. Mi inkább több kisebb dolgot szoktunk venni (könyv, ékszer, kisebb elektronikai cucc, jegy kiállításra, színházba, akárhová, elegánsabb használati tárgy, olyan dolog amit magunknak nem vennénk meg mert nem létkérdés de nagyon tetszik. Stb.) Ritkábban egy nagyobb értékű dolog, pl. telefon, tv, laptop, ilyenkor van, hogy mindhárman adunk bele. Egyetlen dologhoz ragaszkodunk, akármilyen értékben is, de legalább egy meglepetést kapnia kell mindenkinek. Tehát ha tudja is az illető, hogy na, most laptopot vesznek, én választottam ki hogy milyet, valami meglepetés lesz mellé, amiről fogalma sincs.

Még élő nagyszülők, közelebbi rokonok, barátok inkább csak jelképes, valami apróság (az adok és a kapok is). Velük inkább összeülünk, eszünk, iszunk valami finomat.

2019. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
5-10ezer, ritka a nagy ajándék. Általában olyat ajándékozunk, amit a másik kinézett, vagy amúgy is szükség van rá.
2019. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szűk családban is "csak" 10-20 ezer fejenként, ez 2-3 ajándékot jelent. Barátoknál kb. 2000.

Nálunk az a "szabály", hogy nem adunk olyasmit, ami mindenképp kell: alap ruhadarabok, cipő, fürdőszobai cuccok stb., hanem valami "luxust", amit az illető nem feltétlen venne meg magától - nem is az abszolút értékbeli ár, hanem az ár/érték arány vagy a nehéz beszerezhetőség miatt. Nálunk apám meglepetés párti, és nem hajlandó ötleteket adni, hogy mit szeretne, anyámmal meg szoktuk beszélni, mert egyrészt eléggé eltér az ízlésünk, és így tényleg olyat adunk, ami tetszik a másiknak, másrészt volt már, hogy a másik megvette magának pár nappal korábban az adott dolgot:( (hiszen ugye nem nagy értékű ajándékokban gondolkozunk)

2019. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyszülőknek max 10 000 ft. Két unokatesómnak fejenként kb 5 000 ft. Páromnak max 20 000 ft. Szüleimnek ha egyedülálló lennék max 20 000 ft, de párom is beszáll, így max 60 000 ft.
2019. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Ami kell, megveszem magamnak, amit adnak általában használhatatlan kacat, vagy ruha. A ruhát nagyon szeretem ajándékba, mert rossz izlesem van ez utálok válogatni. Ezért amit kapok ruhát, azt megbecsülöm.


Adni... Max a gyerekeknek adok. Ami kell, az minden felnőtt meg tudja venni magának. Mmint, ha hajlandó dolgozni.


40es férfi.

2019. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

“Ami kell, az minden felnőtt meg tudja venni magának.”


De te azért elfogadod ha neked adnak ;)

2019. nov. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, nem utasítok vissza minden ajándékot. De van, amit igen. Nekem az számít illetlenségnek, ha értelmetlen szemetet vásárol valaki és ezzel nekem is kellemetlen helyzetet teremt és még környezetet is rongálja.

Most pl a gépész hallgató ismerősömbek vettem egy szerszám tartó szerkényt. Tudom, hogy nem tudja megfizetni, de erről álmodik.

Nem smuccig vagyok, csak nincs értelme a kapitalizmust bele vinni a családi ünnepekbe.


Tőlem mindneki saját magam által készített sütit kap karácsonykor. Nem a pénzem kell az ismerőseimnek, hanem a szeretet és az idő, meg a tudás, amit a sütikbe teszek és főleg az, hogy ott legyek mellettük egy fél napot az ünnepek alatt és jól érezzük magunkat egymás társaságában.


Nem arról szól a karácsony nálunk, hogy kirakjuk a pénztárcát és összemérjük.

2019. nov. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!