Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ha nem telik egy csomó ajándék...

Ha nem telik egy csomó ajándékra hogyan oldjam meg a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Nagy közös ebédelést szoktam általában rendezni, de ebben az évben még pluszban ajándékokra nem tudok költeni, csak a közös nagy ebédet tudom lebonyolítani. Ha vannak itt rajtam kívül szintén kevésbe tehetős emberek megosztanátok ti hogyan szoktátok a karácsonyt megünnepelni? Nagy szégyen ha néha előfordul hogy nem tudok ajándékokat venni? Természetesen mástól szintén nem várom el soha.
2019. nov. 28. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Mi nem ajándékozunk már sok éve, csak a gyerekek kapak valamit, de ök sem nagy dolgokat.
2019. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 _Girl_ válasza:
76%

- Ha mindenképpen szeretnél valamit adni, és van kézügyességed ,kreativitásod akkor pl. csinálhatnál valami szép asztaldíszt otthon lévő dolgokból pl. gyertya, fenyőág, mécses, papír stb. felhasználásával ( Internet tele van ötletekkel ).

- Esetleg ha amúgy is főzöl, gondolom lesz sütemény, abból csomagolsz nekik 1-1 kis tál kostolót.

- Szép képeslapokat lehet csinálni megmaradt csomagolóból, netről nyomtatott idézetekből is.

2019. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem gyönyörű fenyődíszeket lehet csinálni szódabikarbóna gyurmából. Én ilyet, vagy ehhez hasonló apróságot csinálnék. Ez nem az anyagi dolgokról kell szóljon, hanem a gesztusról. :) Már az is nagyon szép dolog, hogy a közös ebédet te csinálod.


Hozzávalók

1 pohár szódabikarbóna

1/2 pohár étkezési keményítő

3/4 pohár víz


[link]

2019. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az is nagy ajándék, ha te látsz mindenkit vendégül. És nem is olcsó. Biztosan megértik. Ha nem, akkor az ebédet se érdemlik meg.

Szerintem fontosabb, hogy együtt vagytok, mint az ajándék.

2019. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Mélyen elszomorít, hogy mennyire elanyagiasodtak az ünnepek és hogy az ilyen kérdéseknek egyáltalán relevanciájuk van!

Szép kis fogyasztói társadalmat sikerült nevelniük a multiknak, még a fogyasztó érezze magát rosszul ha nem költ el egy kisebb vagyont ünnepekkor!

2019. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Lehet jönni ezekkel a válaszokkal, hogy mi lett ebből az ünnepből, meg nem az ajándék a lényeg, de a kérdezőt nem fogja megnyugtatni. Kellemetlen lesz neki, hogy eddig vett ajándékot, most meg nem tud. Teljesen megértem egyébként, ha magamból indulok ki, én is nagyon szomorú lennék, fogyasztói társadalom meg elkorcsult világ ide vagy oda.


Két dolgot tudsz tenni. Az egyik, hogy már mostanában jelzed a rokonoknak, hogy idén így alakul az anyagi helyzeted, nem szeretnéd ha ajándékoznátok ott nálad, vacsorára szívesen várod őket, de inkább egyetek egy jót együtt, hagyjàtok az ajándékokat, mert neked most nem fér bele. Ha normális felnőtt emberek, meg kell, hogy értsék.


A másik, hogy tényleg saját kezűleg készítesz valamit, de szólok előre, hogy ez már sokszor drágább is (mire beszerzel mindent) mint készen venni. Szintén magamból tudok kiindulni: nagyon kedves a karácsonyfa dísz, meg asztaldísz, de porfogó. Tipikusan olyan, ami vagy tetszik vagy nem, egy gyerek vagy tini végképp nem értékeli. Ha saját kezű ajándékot készítenék, biztos, hogy olyat, amit meg lehet enni/inni. Gyerekeknek valami karácsonyi témájú szilikonba öntött csokit, gumicukrot, kis celofánba csomagolva. Nyilván nem dobja el az agyát úgy, mintha valami hiper-szuper játékot kapott volna, de finom, meg fogja enni, örülni fog neki :) felnőtteknek készíthetsz valamilyen házi likőrt, szaloncukrot, vagy tényleg valami helyes dobozba csomagolt süteményt. Ezek szintén elfogynak. Én milliószor jobban örülnék ennek, mint egy dísznek.

2019. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Schubert Károly válasza:
97%
Mi ilyenkor valami apró kézmüves dolgot szoktunk csinálni és adn. Párom pl horgol, és valami apróságot készített mindenkinek. Vagy pl volt hogy készítettem karácsonyi puncsot, és egy kis üvegben kapott mindenki, vagy olyan is, hogy ugyanígy készítettem tojáslikőrt. De pl anyósom szokott olyat, hogy kápia paprikát darál le, sóval tartósítja és pici szép üvegekbe rakja el, nagyon finom sokféle ételhez és gyönyörűen tud kinézni. Szép gesztus tud lenni az ilyen apróság és attol van nagy értéke hogy te készíted, nem attol hogy mennyibe kerül.
2019. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen jellegű lesz a főzés, de ha valaki bevállal egy többfogásos, sütis, italos karácsonyi menüt, én tőle biztos nem várnék el ajándékot eleve. Épp elég munka áll az ebéd mögött.
2019. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, ha már bevàllalod az egész család etetèsèt, akkor nem tudom még miért veszel ajándékokat. Tudom, minden családnál más, és Én is szomorú lennèk, ha most az egyszer nem úgy tudnàm csinálni, ahogy már sok éve csinálom, teljesen megèrtelek.

Egyébként nem hiszem, hogy munka meg még egyéb dolgok mellett a kérdezőnek van ideje és türelme mindenféle karácsonyi dolgokat gyàrtani otthon. A karácsonyfadísz jó ötlet, nekünk mondjuk rengeteg féle van, és némelyik már elmúlt 30 éves is, ès kb a fele kézzel készített, két dobozban tartjuk őket és így nem kallódnak egész évben össze-vissza. De másnak nem nagyon van értelme, asztaldísz, ablakdísz, stb. Kint van jó esetben egy hetet, aztán jövőre úgyis eltűnik, összetörik, vagy hasonlók. Én is az étel/ital mellett szavaznèk. A gyerekeknek valami jópofa karácsonyi süti vagy csoki, a felnőtteknek meg mondjuk puncs. Az italhoz veszel néhány kis üvegeket(ami mondjuk nálunk nem túl drága, de nem tudom te merre laksz), becsomagolod, vagy csak teszel rájuk egy piros szalagot és megvan oldva.

2019. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnos elveszítettem a munkám az véget most kénytelen vagyok meghúzni egy határvonalat. Viszont a közös ebédet már csak hagyomány véget is megtartom mert szeretem ha mindenki együtt van. Viszont nem tudom hogyan lehetne azt elmondani , hogy sajnos anyagiak miatt most nem tudok ajándékokat venni. Lehet sőt biztos megértenék de csak ha belegondolok már szégyenlem magam.
2019. nov. 29. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!