Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor sehova nem...

Karácsonykor sehova nem szeretnék menni, csak aludni, filmeket nézni, élvezni a csendet és nyugalmat. Főleg, hogy a munkahelyemen iszonyú stressznek vagyok kitéve. A családommal, hogy tudnám megértetni ezt?

Figyelt kérdés
Szerintük ilyenkor együtt kell lenni. Mert a szeretet ünnepe. De én szenvedek ettől. Szívesen elmegyek hozzájuk a karácsony előtti jétvégén de karácsonykor nem akarok. Hozzájön ehhez az is, hogy egész életemben egy rémálom volt a családi karácsony mindenki veszekedett és szenvedtem.
2019. dec. 1. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz, ne menj el, ennyire egyszerü! A telefonodat kikapcsolod, akkor hívogatni sem tudnak!
2019. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Telefon kikapcs,ajtók bezár.
2019. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen. Csak nem akarom megbántani őket. Így nehéz.
2019. dec. 1. 15:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értik meg,akkor nem tutsz mást csinálni.
2019. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Délelőtt felhívod őket, mindenkinek boldog karácsonyt kívánsz, és letudva. Tiéd az egész nap.

Én így szoktam, bár én külföldön élek, de sose megyek haza karácsonyra.

2019. dec. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Munkahelyet nem tudsz váltani semmiképpen? Munkaügyi központ segíthetne az átképzésben!


NE MARADJ OLYAN HELYEN, AHOL NAGYON STRESSZES, MERT KOMOLYAN MEGBETEGSZEL HOSSZABB TÁVON!!! (Az egészséged a legnagyobb kincs, vigyázz rá!!!)


(Egyik hozzátartozóm belehalt a munkahelyi lelki terrorba - igaz, hosszú évekig élt még, annyira erősen tartottam benne a reményt...) Meg persze nem engedtem vissza dolgozni oda.

2019. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Később villant át az agyamon: ha esetleg meg tudod beszélni a konfliktus KIVÁLTÓ OKÁT - és hagyják, hogy megoldással állj elő - akkor érdemes maradnod.


Ezt Te tudod, neked kell eldöntened!


(Ha ez hosszú hónapok/évek óta megy hiábavaló megbeszélésekkel - illetve elzárkóznak ettől a lehetőségtől - akkor már érdemes a váltáson elgondolkodnod valóban.)


Hány éves vagy és milyen nemű? Mi a végzettséged? Mindenképpen a tanult szakmádban akarsz a mindennapokban teljesíteni?

2019. dec. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy új főnök okozza a problémát pár hónapja. Ezt leszámítva minden oké. A kollékák is meg a munka is. Kitartok mert év végével valószínű elmegy ez a főnök. Ha nem így lesz akkor igen, sajnos nekem kell másik munkahelyet keresnem mert ezt nem lehet bírni. De 1 hónapot amiből 1 hét karácsony már ki akarok húzni. A váltás nagyobb stresszel járna mint 3 hetet kibírni.
2019. dec. 2. 11:01
 9/11 A kérdező kommentje:
De amúgy nem ez volt a kérdés.
2019. dec. 2. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Írj a családodnak egy levelet: kéred a megértésüket és a támogatásukat abban, hogy nyugodt karácsonyod lehessen.


Nem kell feltétlenül a postán feladni - elég, ha a lakásban akár lezárt, akár lezáratlan borítékban hagyod valamelyik asztalon.


(Címezd, akinek szeretnéd, ahogy szeretnéd.)

2019. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!