Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Baj az, ha korábbi ajándékokat...

Baj az, ha korábbi ajándékokat szoktam továbbadni karácsonykor?

Figyelt kérdés

A minimalizmust szeretem magam körül, nem akarok porfogó tárgyakat, így, ha tárgyakat kapok ajándékba, akkor azokat elrakom és következő évben továbbajándékozom. Ezek nagy része sosem volt használva, ami volt is, az is hibátlan állapotú és figyelek arra, hogy nehogy ugyanannak az embernek adjam vissza, akitől kaptam. Bögrékről, díszekről, bonbonokról, gyertyákról, esetleg könyvekről van szó. A nagyszülők mindennek nagyon örülnek, mindent szépnek tartanak, a szülők pedig nem várnak el igazából semmi különöset. Egyetemista vagyok, nincs sok pénzem.

Mit gondoltok?


2019. dec. 4. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Én is szoktam ilyet. Ahogy írod, én is figyelek, hogy véletlenül se találkozzon senki azzal, amit ő adott régebben. (Pl. kollagenőnek ajándékoztam a hugomtól előző évben kapott aromalámpát (mert nekem már volt egy, kettő meg nem kell). Munkahelyről kapott fondue készletet a barátnőmnek ajándékoztam (sose használnám). Üzletféltől kapott metszett üvegpohár készletet a testvérem kapta meg (én félteném, még elmosogatni sem merném, olyan finom holmi). Szóval szépeket, jókat adok így tovább, nincs ebben amúgy semmi.
2019. dec. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ajándékot tovább adni bunkóság, de ha neked hiyg jó, a te dolgod.
2019. dec. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Na én ezért utálom ezt a "kötelező" ajándékozást, mert mindenkinél valami nem kívánt landol, aminek a beszerzésén sokszor igen sokat szenvedett az ajándékozó, vagy éppen nem, csak megvette az első bódéban az első árban megfelelő porfogót, de így is. úgy is felesleges ajándék lesz....


Én azt gondolom, ha mindenképp elvárt ez az ajándékozás, akkor nem gáz továbbadni olyasmit, amit az az illető is adni szokott...


A normális emberekkel meg meg kell beszélni, hogy ki mit szeretne, vagy ne kérjen senki semmit, vagy legjobb az "élmény" ajándékozás, egy közös hétvége, egy közös túra, bármi....

2019. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Hát mondjuk ha nagyszülőknem adod tovább a családon belül kapott ajándékot, az visszaköszön, az bunkóság. Az első válaszoló megoldása vállalhatóbb.
2019. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem baj.
2019. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem, a nagyszüleimnek olyat adok tovább, ami pl. a barátnőm családjától érkezett.

2019. dec. 4. 11:17
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond, környezetvédelmi szempontból igen hasznos, ha nem vásárolsz fölösleges kacatokat. Bonbonnál, csokinál figyelj a szavatosságra!


Újabban én mozijegyet, koncertjegyet, masszázs utalványt, színházbérletet, kozmetikai utalványt ajándékozok, amit pár hónapon belül fel kell használni, hogy ténylegesen az ajándékozott részesüljön belőle, de időnként én is továbbadok olyan ajándéktárgyat, ami nem az én stílusom, vagy már van belőle. Egyetemistaként főleg nem baj ez.

2019. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!