Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Utálom a karácsonyt rossz...

Utálom a karácsonyt rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Hogy is fogalmazzak. Látom, hogy sok család ilyenkor össze jön, megy a mű szeretet, holott utána egész évben sz...ak a másik fejére.

35 vagyok, de soha nem volt egy olyan karácsonyom amit boldognak mondhatnék. Gyerek koromban volt karácsonyfa, ajándékozás stb, de mindig csak egy fajta kötelező dolog volt. A faterom örült mert ihatott, anyám örült mert ilyenkor jöttek a rokonai akikkel egész évben 1 mondatot se beszélt. Nevelt gyerekként meg a legtöbjük engem ...ba se vett.


8 éve élek párkapcdolatban, gyerek nincs, nem is lehet. A párom kb állandóan fáradt, szex kb 0 nem, hogy egymással való foglalkozás.

A médiából már november végén dől a karácsony biznisz, reklámok álltal.

Szóval utálom ezt az egész felhajtást.

Lehet nem is a karácsonnyal van a baj, hanem az emberekkel? Mára a karácsony csak egy hatalmas üzlet lett a világban, értelmetlenül adunk pénzt ki minden ....ért.

Karácsonyfát se állítunk, mert párom mamája karácsonykor halt meg, ezért nem bírja elviselni a fát. Nem is hiányzik.



2019. dec. 8. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Ugyanakkor a: a régi diszkomfortok, a jelened elszenvedője vagy.

Próbáld megvalósítani, amitől elégedett lehetsz!

A korábbi negatív életesemények nem kell hogy a következő 35 évedet is ennyire negatívan befolyásolja, tégy magadért! Keresd a saját örömeidet is!

2019. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem is a karácsonyt utálod, hanem a rossz emlékeket kivetíted az egészre. Már felnőtt ember vagy, kialakíthatsz egy saját hagyományt a pároddal karácsonykor. Érthető, hogy ő nem szeretne ünnepelni, mert tragikus esemény köti hozzá, de egy kis fát mégiscsak állíthatnátok. Nem kell ajándékoznotok sem, tudtok rendelni is ételt, szóval főzni se muszáj, csak legyetek egymással, több nem is kell szerintem
2019. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Oké, hogy nálatok mű szeretet volt, de attól még máshol nem az. Mi gyerekkoromban és most is szívesen vagyunk együtt. Egyébként nem csak karácsonykor.

Arról sem a karácsony vagy az emberek tehetnek, hogy benne maradsz egy rossz kapcsolatban.

2019. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Igazad van. Undorító amikor már októberben kinn van minden karácsony szar a boltokban,meg csak ezt bírják rekkámozni.
2019. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem a karácsonnyal van a baj és nem is az emberekkel, hanem veled. Ha ki lennél békülve magaddal, nem foglalkoznál azzal, mások mit csinálnak, vagy mit szeretnek. Javaslom egy szakember felkeresését, aki túllendít a régi és jelen problémáidon.
2019. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

A Karácsony a békesség, meghittség és szeretet ünnepe. Nyilván minden ember másképp éli meg, mely nagyban függ a családi környezettől, anyagi helyzettől meg még sok mástól egyaránt. Ha egy bizonyos embert már akárcsak az egyik tényező negatív irányba sodorja annál silányabb hangulattal éli át.

Teljesen meg lehet téged érteni, mert nem ok nélkül utálod, érveid elég meggyőzőek, ezek alapján nem csodálom, hogy utálod, én is utálnám, ha ilyen helyzetbe kerülnék. Emiatt még nem vagy rossz ember, elvégre nem ártasz ezzel senkinek.

2019. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szükséged van neked a párodra, nekem nagyon úgy tűnik, hogy egymást húzzátok csak le, nem illetek össze! És a szexuális igényeitek sem egyeznek. Ez így nem jó.
2019. dec. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tegnap, összefutottam egy 66 éves idős bácsival.

Évek óta utcán lakik, van családja fia lánya, le se s...k mi van vele.

Miért? Nem tudom. 2 órát beszélgettem vele, míg érkezett segítség. Megkérdeztem kér e valamit a trafikból. Arra számítottam, hogy italt fog kérni. Csupán egy kv-t kért. A 2 óra alatt vettem neki 2őt is. Nem is volt ittas azt mondta nem is ivott soha.

Ledolgozta az életét, mára ez jutott neki. Az útca, jutott neki. Megfáradt, beteg idős ember 60 ezres nyugdíjal amit vagy el lopnak tőle az útcán vagy nem.

Megkérdeztem töle mit gondol a karácsonyról?

Azt mondta semmit. Néha mikor van valahol látja a sok boldog párt, gyerekeket jönni menni.

Ilyenkor visszagondol arra mikor apukaként haza járt a munkából, a karácsonyi ebédekre, és örül, hogy ez a hagyomány ma is örződik az emberekben.


Megrökönyödtem...

Egy idős ember aki áll az útcán, a kutya se néz rá mert mocskos, mert büdös, mert idős. De nem útálkozik, örül így is más boldogságának.


Azt hiszem ez az igazi meghittség, és szeretet. ERRŐL kellene szólnia a karácsonynak, nem arról, hogy ez akciós az akciós, ennek ilyen ajándék annak olyan meglepetés.

A szeretet ünnepe, mára sokaknak más értékrendet képvisel.

Talán ezért sem szeretem mert én sem kaptam soha szeretet, vagy nem eleget...

De arra ráébresztett ez az eset, hogy nem a karácsonyal.van baj. Hanem a fejekben az emberekben...

2019. dec. 9. 16:04
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

#8

Valószínűleg vált a bácsi és kisemmizte a felesége. Sajnos van ilyen.

Az mondjuk megint más dolog, hogy ennek semmi köze sincs a karácsonyhoz...

2019. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, arról, hogy gyerekkorodban milyen karácsonyaitok voltak, nem te tehetsz, akkor még nem volt beleszólásod a dolgokba. Viszont, hogy felnőtt fejjel már nyolc éve vagy párkapcsolatban olyan emberrel, aki nem is foglalkozik veled, az igencsak neked róható fel. Nem csoda, ha nem szereted a karácsonyt, ha egyszer nincs senki sem az életedben, akit szeretsz és aki viszontszeret, és akivel meghittségben együtt tudnád tölteni az ünnepeket.

Én a helyedben elgondolkodnék rajta, hogy biztos maradni akarok-e életem végéig ezzel az emberrel párkapcsolatban, és soha nem akarom megtapasztani, milyen egy boldog karácsony egy szerető pár mellett?

2019. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!