Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen égő sort vegyünk a...

Milyen égő sort vegyünk a karácsonyfára?

Figyelt kérdés
Egy kb 185 cm-es fához lenne egy 240ledes, 3 méretes fényfüzér? Csak, mert nem nagyon tudok kiigazodni ezeket, mert valahol a 240ledes égő 27m hosszú(???) Mondjuk szerintem tavaly is 3 métereset vettünk és csak a fa felére volt elég... Igaz azt most nézem 40ledes 😅😅 Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 8. 20:43
 1/5 A kérdező kommentje:
*égősort
2019. dec. 8. 20:46
 2/5 anonim válasza:

180 cm körüli fára 100 ledes füzérünk van, pont elég körbetekerve. Talán olyan 8-10 méter.

Ahol dolgoztam, ott úgy volt, hogyha méterre jelölik a dobozon, akkor jégcsap vagy meteor vagy függöny/háló, ha db számmal, akkor sima soros. De persze jobb helyeken mindkettőt feltüntetik.

Na és számoljunk kicsit: ha 240 db izzót kb 7 centiméterenként elhelyezel, az 1680 cm. Tehát 16,8 méternél biztos nem rövidebb, és még az izzó nélküli vezeték szakaszt, ahol bedugod, vagy napelem van a végén, esetleg kapcsoló, azt bele se vettük. Ez még legalább 1,5 méter. És az sem biztos, hogy 7 centinként vannak a ledek, mert lehet 10 is. Így már 24 méteres csak a világító szakasza, plusz lehet 3 méteres a kábel a dugaljtól az első izzóig, így simán reális a 27 méteres 240 ledes égősor.

2019. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél több a led rakta annál szebben mutat a fán.

A 240 ledes jó, hidd el szép lesz nem lesz csúnya hézagos.

Nekünk is 210 vagy 240 ledes van ekkora fához.

2019. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D Főképp az elsőnek, tök jól, érthetően leírtad. És igen, eszerint megnéztem újra, amit kinéztem: 240 ledes, és 10 cm-enként vannak (tehát 24m). A 3m pedig a vezetéket mutatja, amin nincsen led. (Őszintén ez a 3m zavart össze, hogy ez milyen kevés) Akkor szerintem jó lesz egy ilyen. Köszönöm mégegyszer a választ!
2019. dec. 9. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyat kell beszerezni amin van vagy 100 led és hálózatba kell dugni. Az elemesek tiszta gagyi állandóan cserélgetni benne.
2019. dec. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!