Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi lesz a karácsonyi menü?

Mi lesz a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés
Ki-mit főz karácsonykor, mit fogsz enni az ünnepek alatt?

2019. dec. 17. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste töltött csirke lesz petrezselymes krumplival és savanyúsággal. Általában elég nagy adag így másnapra is marad. De valószínűleg 25-én a töltött káposztát is megfőzöm és hagyom egy napig összeérni az ízeket.


Emellett csak úgy finomságnak sütök mézeskalácsot, diós bejglit és valami pogácsát.


Azt hiszem ennyi lesz az egész karácsonyi menü. :D

2019. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szuper! Ment a zöld, kedves első válaszoló! :))
2019. dec. 17. 14:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

24-én este a "klasszikus": rántott hal + krumplipüré.

Töltött káposztát a két ünnep között szoktunk csinálni.

Sütemények: mákos és diós beigli, mézes sütemény, gesztenyés muffin, diós linzer + minden évben valami más, idén zserbó lesz.

2019. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekünk 24-én egészben sült narancsos kacsa, még nem tudjuk, milyen körettel.


25 az még kerdőjel.


26-án rokonokkal karácsony, akkor halászlé lesz. :)

2019. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

December 24-én ebédre: húsleves + bejgli.

Szentestére: egészben sült pulyka hercegnő burgonyával, almaszósszal, gesztenyével és zöldségekkel.

25-én ebédre: szentesti maradék :D

26-án ebédre: rántott hús, sajt rizzsel.

2019. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

24-én ebédre: halászlé, mákos guba. Vacsora: rántott hal, krumpli saláta. Desszertnek: bejgli.


25-én ebéd: tárkonyos pulykaragu leves, aszalt szilvával töltött pulykamell diós panírban, krumplipüré. Desszertnek gesztenyepüré, kókuszgolyó.


26-án ebéd: narancsos édeskömény leves, sült kacsacomb... és a kötetet még nem tudom, mert kicsit sok lesz már a krumpliból, pedig azzal a legfinomabb.

2019. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*köretet
2019. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Reggelente egy-két feles házipálesz, napközben borozgatás, esténkét meg valami tömény.
2019. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

24-én : mákosguba, halászlé, rántott hal

25-26 húslves, rántotthús, sültkrumpli

2019. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig túlzásba esünk, de inkább, mint hogy ne legyen mit adni a vendégeknek.

24-én: halászlé, hekk, rántott csirkemell, sonkával-sajttal töltött csirkemell, baconos-sajtos csirkemell őzgerincben, sajtos-ananászos csirkemell sütőben. Köretnek rizs, steak burgonya, krumpli saláta, görög saláta. Savanyúság (uborka, csalamádé, almapaprika) és gyümölcs befőttek (szilva, meggy, barack) mindig van itthon, ha valaki kérne.

25-én: maradékot esszük

26-án: csak a mi kis családunk lesz, nem várunk senkit akkor majd összedobok valamit amit épp kívánnak.


Sütni én nem szoktam, mert Anyukám és Anyósom is nagy süti készítők (4-5 félét szoktak ünnepekre sütni) és hoznak. Anyukám inkább krémes sütiket, tortákat. Anyósom apró süteményeket, sajtosakat, kalácsokat.

2019. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!