Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi értelme a karácsonyi...

Mi értelme a karácsonyi készülődésnek?

Figyelt kérdés

Mi értelme annak, hogy mindenki ideges, gagyi, izléstelen díszek, ruhadarabok vannak mindenütt, a család együtt töltött ideje 99% idegeskedésből és tűzhely mellett vergődésből áll, majd 1 óra alatt megvacsoráznak, ahol ha nagy a család jó eséllyel újra összevesznek, mert kényszerből olyan rokonok is összekerülnek pl., akik nem kedvelik egymást, és amúgy nem nagyon ülnének egy asztalhoz.

Nem beszélve arról, hogy rengeteg pénzért vásarolnak egymásnak felesleges meglepetéseket, ahelyett, hogy pl. megkérdeznék mire van a másiknak szüksége, majd eljátsszák, hogy örülnek neki, aztán továbbadják/kidobják az ajándékot.

Az anyukák hülyeségeken idegeskednek, össze-vissza szervezkednek, az apukák menekülnek az egészből és karácsonyfaállítás után isznak inkább, a gyerekek csak azt várják, milyen ajándékot kapnak.

És nekem senki ne adja elő, hogy náluk nem így van, mert eddig életemben sok családot láttam karácsonyozni, nemcsak a sajátomat, és kivétel nélkül mindenkinél egy idegbeteg, erőltetett hülyeség volt az egész.

MIÉRT kell ezt csinálni? Megszokás? Társadalmi elvárás? Egy felszines kamu az egész, tele feszültséggel és hazug reakciókkal.

Én karácsony este sorozatot fogok nézni barátnőmmel összebújva meg sörözgetek. Később se megyek sehova. Nem ugrálok a tűzhely körül, nem költök 10ezret arra, hogy a lakás tele legyen fenyőlevéllel, nem veszek össze a rokonsággal, nem költöm a pénzt szükségtelen kényszerajándékokra.


Győzzetek meg, hogy miért kellene bármi mást tennem.



2019. dec. 24. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkinek nem áll szándékában téged meggyőzni :)


Te ezt gondolod/érzed/tapasztalod és nem pár vadidegen kommentje fog meggyőzni az ellenzőjèről. Hiába írom neked, hogy nekem bizony soha életemben nem kellett számomra nem szimpatikus rokonokkal találkozni, valószínűleg téged teljesen hidegen fog hagyni.


Ha esetleg a későbbiek során érnek ezzel kapcsolatban pozitív hatások, akkor majd te meggyőzöd magad az ellenzőjèről.

Pl: lesz egy saját családod, ahol ezek ellen mind tehetsz, hogy a fent említett példákkal ne kelljen találkozni.

2019. dec. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

szerimtem a karacsonyi készülődésnek igenis van értelme, csak annak nem ha közben összevesznek a családtagok.

Kisebb viták nálunk is szoktak lenni, amiken utólag jót nevettünk, de semmi komolyabb. Nem kell hogy idegeskedről szóljon. pl. nem kell 5 fėle kaja. elég csak 2. A sütiket amelyik elàllósak már napokkal előtte megcsináljuk. a fát közösen diszitjük. így nem feltėtlen a kapkodásrol szól.

Mivel felnőtt vagyok, igy ajándékot már csak a gyerekeink kapnak. így azt sem szoktunk boldog-boldogtalannak venni. (meg persze a párunknak veszünk)

Szerintem igenis kellenek ezek a meghitt pillanatok. Gyerekként rossz példa volt előtted, de majd ha neked is lesznek, lehet másképp is csinálni..

2019. dec. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

És nekem senki ne adja elő, hogy náluk nem így van.

Márpedig nálunk nem így van. (Azt nem mondom, hogy mindig így VOLT - de már rég lemondtunk arról, hogy benevezzünk a karácsonyi stresszbajnokságra:))

Tegnap délig dolgoztam - azaz az ajándékokon kívül nem volt időm semmire. Az ajándékokat előre megbeszéljük. Így nincs ugyan nagy meglepetés (azért apróság igen), de mindenki pont azt kapja, amire vágyik.

Tegnap délután sütöttem pár sütit, szerintem ez hozzá tartozik az ünnephez. Mindjárt megyek, befejezem a sütik díszítését, aztán egy kis takarítás (nem nagy, nincs rendetlenség), fa állítás stb.

Nem idegbeteg senki. Ami nem készül el végül, az nem készül el és kész. Nem muszájból vagyunk együtt és nem csak ma tart össze a család.

Este persze majd lesz filmnézés is:)

2019. dec. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

A nyálas, cukormázas karácsonyi dalok, filmek miatt terjedt el az a nézet, hogy létezik 100%-osan tökéletes karácsony, ami a valóságban szinte lehetetlenség.

A fehér karácsony is ezek miatt lett az etalon, amúgy ritka nálunk, mint a fehér holló.

2019. dec. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ebből nem tudtam meg, hogy mi szükség erre az egészre, csak az derült ki, hogy természetesen az itt válaszolókra ez nem igaz.

Kösz azért.

2019. dec. 24. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Azért ekkora a készülődés, mert hagyományosan a legnagyobb ünnep. Régen ünnepek köré szerveződött az élet, máskot alig történt valami. Ezért akkora dolog egy lagzi is. Értelme nyilván semmi manapság, nemtom kinek vagy igénye folyamatosan zabálni meg kapni egy rakás kacatot. Mi nem ajándékozunk, a halászlevet rendeljük, a többi kaja meg olyasmi, ami tokkal-vonóval egy óra alatt kész.
2019. dec. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6. Na ez már egy értelmes válasz. Nekem amúgy nem lenne bajom az ünnepekkel, csak azt nem bírom felfogni, hogy emberek hogy bírnak olyan orbitális értelmetlen baromságokon összeveszni, mint pl.: karácsonyfa, karácsonyi menü, ki hogy főz, ki hogy takarít, stb.

Tehát nem fér a fejembe, hogy ilyen dolgok igazából kit érdekelnek, főleg annyira, hogy összevesszenek rajta...

Mindig nézem az idegedkedő, készülődő rokonokat, és olyan érzés fog el, mintha elmeháborodottak között lennék. Értelmes felnőtt ember nem fog karácsonyi díszeken meg kajákon meg ilyeneken idegeskedni, az ember azt hinné, de aztán kiderül, hogy mégis.

2019. dec. 24. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Ránk nem igaz, hiszen:

- megkérdezzük, vagy biztosra tudjuk a másikról, hogy minek örülne

- nem hívunk meg olyan rokonokat, akikkel amúgy sose beszélünk

- nincsenek a családon belül ellentétek

- a kertünkben van(nak) fenyők, azokat díszítjük fel, és az ajándékot is ott adjuk át

- a nagymamám és a húgom főznek, mert nekik nagy szenvedélyük, és egy nap alatt letudják az egészet

- nálunk alap az ízlés, kerüljük a giccset


Nem szeretnélek meggyőzni semmiről. Ha te így szeretnéd, akkor csináld így.

2019. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"nincsenek a családon belül ellentétek"

ez teljesen biztos, hogy nem igaz, hiszen nincs 2 olyan ember, akik között nincsenek ellentétek. persze ti tökéletesek vagytok, vagy legalábbis görcsösen próbáltok úgy tenni kifelé, mintha azok lennétek.

Mondjuk azt elhiszem hogy az ajándékozást van, aki értelmesebben oldja meg.

2019. dec. 24. 11:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Az olyan piszlicsáré dolgok, hogy kinek mi a kedvence nem okoznak bajt, amikben pedig nagyobb eltérések vannak, például politika, azokkal nem foglalkozunk. Könnyen és bármiben lehet kompromisszumot csinálni.
2019. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!