Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit tegyek, hogy jobban...

Krómgyűrű kérdése:

Mit tegyek, hogy jobban teljenek az ünnepek, legfőképp a Karácsony és Újév? 20/F

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy már nem úgy telik el a Karácsony, mint jó pár évvel ezelőtt. Akkor mindenkit boldognak láttam magam körül, nagyszülők és unokatestvérek is eljöttek az ünnepi vacsorára.

Manapság már csak a szűk családi kör leül vacsorázni, közben beszélgetünk, majd ha végeztünk mindenki megy a dolgára. TV-t nézni, telefont nyomkodni, alig szólunk egymáshoz. Ezt hogy lehetne orvosolni?

Úgy érzem én próbálom összetartani a családot. Már-már nincs meg az a nyüzsgés ilyenkor, mint ezelőtt, nincsenek fellángolt nevetések, kacagások.

Szinte úgy telik el a Karácsony, mint egy átlagos nap.

Mással is történt már ilyen? Ti hogy szüntettétek meg ezt a problémát?



2019. dec. 26. 08:16
 1/7 anonim válasza:
21%
Nálunk is ugyanez a helyzet. Én küldöldön élek anyukámmal és pár napja jöttünk Magyarba rokonokhoz. De egész nap csak a zabálások és tv kb ennyi van. Nem akarnak sehová menni nem érdekli őket semmi,nekem meg barátaim nincsennek itt. Életem legrosszabb karácsonya.. De nem akarok hálatlan lenni azért örülök,hogy látom őket,van mit ennünk és egészségesek vagyunk.
2019. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi társasjátékokkal, közös sétával, beszélgetésekkel hozzuk össze a családot.

Amúgy általában nálunk is ez van: ünnepi vacsora, ajándékbontás, majd mindenki megy kockulni vagy tv-t nézni :D

2019. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk most is összejön a család. Mi unokatesók, már 40esek vagyuk, nem épp gyerekek. És a szüleink lettek a nagyik. Nem tvzünk, nem telefonozunk. Jó a hangulat, beszélgetünk, nevetgélünk. Ugyanolyan, mint gyerekkoromban, csak ugrottunk egy korosztályt.
2019. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Aktivizáljad magad.

Szervezz programokat.

Társasjátékok is segitnek.

Kirandulj.

Edz.

Készíts közösen mással kaját egymást segítve.

Legyen hobbid.

2019. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is pont ezen gondolkodtam. 40 éve ugyan az a forgatókönyv Karácsonykor. Nagyon unalmas.A TV folyton be van kapcsolva, mindenki ugyan ott ül, ugyan azt mondja és csinálja. Eljön a híradó vége és megyünk haza. Ja és az ajándék is hasonló évtizedek óta.
2019. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

csak rajtatok mulik, hogy valtoztattok-e, hogy ne legyen unalmas

tarsasozni mindig ezerszer jobb, mint telot nyomkodni

es ha ezt nem tanitjatok meg a kovetkezo generacionak, egy csomo jo elmenytol fosztjatok meg oket

2019. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van.
2019. dec. 28. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!