Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok is jelen van a karácso...

Nálatok is jelen van a karácsony utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Sajnos néhány óra és vége a karácsonynak, a kedvenc ünnepemnek. Visszatérnek a szürke hétköznapok, a munka/iskola/egyetem ismét vár.

Én már most szomorú vagyok emiatt, hogy hamarosan kialudnak a karácsonyi fények, az ünnepi hangulat elmúlik, ismét ciki (vagy legalábbis fura) lesz karácsonyi zenéket hallgatni és karácsonyi filmeket nézni több mint 11 hónapon át.

Ráadásul a "fény időszakának" kezdete, a tavasz is nagyon messze van még, nagyon korán sötétedik és az időjárás is borzalmas. A téli hónapok közül egyedül a decembert szeretem, mert ilyenkor az adventi, karácsonyi fények miatt nagyon szép és meghitt a hangulat. Számomra a január és a február borzalmas hónapok :(


Én kezdek szomorú lenni a karácsony elmúlása miatt. Ti hogy vagytok ezzel?



2019. dec. 26. 20:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
nekem ez szilveszter után jelentkezik.. Nem szeretem és ijesztő is hogy ilyen gyorsan peregnek a hónapok, évek.
2019. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%

Nálam nincs ilyen.

Most pár csöndes nap, aztán szilveszter, vízkereszt, farsang, böjt, húsvét stb.

Mindig van valami. Nincs olyan, hogy "szürke hétköznapok".

2019. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Fiatalabb koromban volt ilyen, de már/még nem érek rá a merengésre.
2019. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Én valahogy inkább megkönnyebbülök, hogy újraindul az élet. Szép az ünnep, meghitt meg minden, de két nap nekem bőven elég belőle, most már inkább idegesít hogy be vagyok szorulva itthon, minden be van zárva és nem lehet csinálni semmit. Két napot persze kibírok, de nekem most már elég volt. Különben számomra nem is igazán a tényleges karácsony a legszebb, hanem előtte az adventi időszak, a tervezgetés, készülődés, az ünnepek előtti nyüzsi. Ezt megkoronázza 24.-e, mi akkor díszítjük fel együtt a fát, este körbeüljük, együtt vagyunk, ajándékok, beszélgetés, közös vacsora, nekem tulajdonképpen ez a karácsony, nem az utána következő két dögunalom nap, amikor már nem nagyon tudok magammal mit kezdeni. Szóval én már a szilvesztert várom, és az újévben újrainduló életet. Most annyira unatkozom, hogy esküszöm még a munka is hiányzik.
2019. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Még egy hét pihi itthon. Tök jó!
2019. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Nincs depi, mert a karácsonytól eleve nem vártam sokat.
2019. dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Fu detto mint az elso valaszolo. Szamomra is ijeszto, hogy mennyire gyorsan telnek az evek, es ez inkabb ujevkor szokott ram törni ez a para. Most inkabb meg elvezem az itthoni pihenest, hogy jan. 6ig nem kell dolgozni es a karacsonyi felfordulason is tul vagyunk mar :)
2019. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Igen, nálam is szilveszter után jelentkezik. Üresnek érzem magam. Valami elmúlt megint.
2019. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is szilveszter után jelentkezik. Akkor tudatosul bennem, hogy januárt és jönnek a dögunalmas szokásos hétköznapok, ami abból áll, hogy felkel az ember dolgozik, hazaért és alszik...


Most engem is elöntött ez. Régen jobban, de most elgondolkodtam... 10 perc és 27-e.

Ennyi volt?


Igazából próbáltam magam nem beleélni, hogy lassan december és karácsony, szilveszter. Ez oly annyira sikerült, hogy alig lett karácsonyi hangulatom..


Nekem rohadt gyorsan elment az idő.


Én azért szoktam szomorú lenni ilyenkor, mert nekem ez a kedvenc időszakom.

Ha azt nézzük, augusztus még nyár aztán 4 hónap és buuum karácsony.

Közben, novemberben születésnapom.


Amúgy is szeretem a sötétet, a fényeket. Direkt december elejére tervezek 1-2 olyan programot, amikor évente egyszer egy időpontra el kell mennem.


Nekem annyira jól esik.

Aztán várja meg várja, számolja a napokat az ember, hogy mikor lesz végre leállás a gyárban, aztán kettőt pislog az ember és karácsony. Ami mindig olyan gyorsan elmegy, hiába 3 napos (24-el...).


Aztán annyira vártam a szilvesztert mindig. De amióta volt olyan, hogy már szeptemberben vártam a szilvesztert és elhatároztam, hogy a legjobb szilveszterem lesz ÉS AZ IS LETT, azóta annyira nem zsongok már be a hallatán.


Jó persze, vannak olyan szokások, amit pont akkor csinálok és most sem lesz másképp, meg buli, haverok stb... de annyira nem hoz lázban. Lehet az időjárás is, hogy olyan semmilyen. Hideg van, fúj a szél, süt néha a nap, néha nem.... de nyoma sincs a hónak. Viszont majd ha leesik februárban, akkor meg majd előjön a karácsony szelleme.


Ha gazdag leszek, veszek egy vityillót olyan helyen ahol sok hó van ilyenkor és ott fogok a családdal karácsonyozni.. :)

2019. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
91%
Igen kérdező én is így vagyok ezzel, még a szilveszter tartja bennem a lelket. A karácsonyi fény nekem a mindenem.
2019. dec. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!