Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen kézműves karácsonyi...

Milyen kézműves karácsonyi ajándékot készítsek nagy családnak?

Figyelt kérdés

Már 2 éve, hogy karácsonykor aprósággal lepjük meg férjemmel a tágabb családot. Nincs kimondottan ajándekozás, azonban szeretünk valamilyen aprósággal kedveskedni. Mivel sok emberről van szó, családonként szoktunk ajándékozni. Így is kb 12-14 db kell. Tavaly házi készítésű lekvár volt az ajándék, plusz kézzel készült karácsonyfa dísz. Tavaly előtt szintén karácsonyfa dísz volt, más technikával készült.

Ötleteket szeretnék kérni, ti mit készítenétek? Előny, ha korábban elkészíthető, decemberre már kész kéne lennie.

Szívesen fogadok képeket, linkeket is.



2020. okt. 13. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk ez nem megy, mert nem szeretjük, ha pl. mások ízlése szerint kellene otthon kiegészítőket tartanunk polcokon, asztalon, ablakban, konyhában, bárhol. Aztán, ha nem tesszük ki, nem használjuk, amikor jönnek, megsértődnek.

Tehát lakberendezési tárgyakat mi nem szoktunk sem venni, sem készíteni. Alapszabály, hogy nem avatkozunk a másik ízlésébe, nem akarjuk a magunk ízlése szerint alakítani a másik környezetét.


Viszont egyszer kaptam apróságként egy praktikus ajándékot a nagynénémtől (nálunk a szűk családi kör kb. 60 fő, úgyhogy nem jellemző a nagy ajándékozás), cserép fakanáltartót kaptam. Egy keskeny, hosszúkás cseréptálacska, amit főzés közben használok, mikor megkavartam a lábosban az ételt, átmenetileg ráteszem. Ilyet akár fából is lehet kivágni, esztergálni, csiszolni és nyersen hagyni. Rusztikus és praktikus.

Az enyémnek csinos, zöldséges, gyümölcsös mintája van, úgyhogy belefér a miliőbe.

2020. okt. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez aranyos, hangulatos, dísznek is jó, és meg lehet enni.

2020. okt. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, alapvetően én is ugyanígy vagyok. Utálom a rengeteg apró kis csetreszt, porfogót. Mi is sokat kapunk... kirakni nincs hová, meg legtöbbször nem is tetszik, kidobni meg nincs szívem. Viszont 1 karácsonyfa dísz nem a világ vége szerintem.

Ehető ajándék is jó ötlet, bár amikor amúgy is 100 féle süti van, nem túl praktikus pont sütit sütni...

2020. okt. 13. 23:24
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Van egy barátnőm, aki csokilikőrt szokott készíteni házilag (vagy baileys, hasonló, ami épp eszébe jut). Ezt kombinálni egy szép csatosüveggel, amire esetleg festesz üvegfestékkel valami karácsonyit?
2020. okt. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi Ez is jó ötlet.
2020. okt. 14. 07:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyra narancslikőrt is készíthetsz. Nem tejszínes, így még arra sem kell figyelned, hogy hűtve tárold átadásig. Ahogy 4-es is írta, szép csatos üveget beszereznél (gazdaboltban jóval olcsóbb, mint hobby boltban), azt dekorálhatod még.
2020. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

legyen valami ilyen ital tényleg, ha amúgy süttök sütit (mi nem sütünk, mert bevett szokás hogy a tágabb család egymásnak sütit ajándékoz, tehát így mindenkitől kapunk, meg mi is mindnkienk adunk, és így kiegyensúlyozott mennyiségű süti van mindenütt)

esetleg csinálhatsz szappant vagy gyertyát, előbbi általában csak elhasználódik, utóbbiból meg sok fogy az ünnepek közelében.

2020. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó 2 választ.

Szappant nem szeretnék, azt más készít a családban. A gyertya nem rossz ötlet, de a likőrös is nagyon tetszik.

Esetleg van bevált recepted a narancslikőrhöz?

További ötletek jöhetnek még.

2020. okt. 16. 08:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a narancsos fahéjas vodkalikőr a kedvenc nekem a :Kaldenekker.hu receptje jött be
2020. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg csinálhatnál fűszerkeveréket
2020. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!