Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyámék Jehova tanúi úgy 29 éve kb. Én ebbe születtem bele, de úgy soha nem hittem benne, nem voltam az egyház tagja sem de igazából ugye semmi ünnep nincs nálunk 😅

Én viszont szeretnék karácsonyozni meg fát állítani ajándékot venni adni stb. Jó nem a családnak mert nem tartják de értitek.

Nem lehet viszont se fa se semmi mert az hamis vallás, meg evilági cucc, meg Sátántól jön stb stb

Szóval kifogjak vágni ameddig otthon élek.

Viszont esküszöm,hogy szeretnék végre egy rendes karácsonyt. Tudod elhivod a barátnőd feldíszititek a fát, össze bujtok és a hasonlók ami ilyenkor van.

Mert vágyok rá.

Mit lehet tenni ez ügy érdekében?


Szerintem az egész egy agymosás, népbutítás, és tönkre teszi az összes családi kapcsolatot mint ahogy nálunk is.


Még egy kérdés ezt hogy közeljem a barátnőmmel? Mármint hogy anyámék miatt nincs karácsony. Nagyon égő, már a gondolat is. Meg a magyarázkodás is. Pfuu. Pedig egy fél éve együtt vagyunk mindent megbeszélünk de ezt úgy nem tudom tállalni hogy ne égjen a pofám. Vagy ez egy ilyen "játék"?

Köszi a segítséget!



2020. okt. 31. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
32%

Nem karácsonyoztok nálatok. A szüleid ha nem akarják, akkor nincs jogod eröltetni. Ez a hitük, tiszteletben kell tartsd.

De igaza van az utolsó válaszolónak, hogy valóban a Karácsony ag igazi agymosás. Egy műünnep, ami csak az önös érdekekről szól és a költekezésről

2020. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
100%
De karácsonyozhatsz ha neked nem ez a vallásod és te szeretnéd,nincs ezzel baj ők ne ünnepeljenek ne egyenek ünnpi halászlét stb,neked is van hozzá jogod,ha te nem vagy jehovista neked nem kötelességed betartani más vallási előirásait,attól hogy te a lakásban tartasz karácsonyt a te ügyed,ők ignorálják,ilyen egyszerű ez.Fura lenne ha nálunk se lenne azért karácsony mert pl anyósom jehovista,ez az ő dolga nem az enyém,
2020. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
0%

"Még egy kérdés ezt hogy közeljem a barátnőmmel? Mármint hogy anyámék miatt nincs karácsony. Nagyon égő, már a gondolat is. Meg a magyarázkodás is. Pfuu. Pedig egy fél éve együtt vagyunk mindent megbeszélünk de ezt úgy nem tudom tállalni hogy ne égjen a pofám."


Semmi égő nincs benne. Sokan, "nemtanúk" sem tartják. Az egész csak a képmutatásról szól, gyakorlatilag a kereskedelem ünnepe. Most nyilván nem, mert járványhelyzet van, de az elmúlt 30 évben egyetlen karácsonyt sem itthon töltöttem, hanem többnyire a trópusokon. Nem gagyi ajándékokat kell gyűjteni hanem élményeket!


Egyébként, ha nem tetszik az otthoni légkör, mi tart vissza attól, hogy elköltözz? Vagy amikor kifizetik a szüleid a lakhatásodat, akkor jók, amikor nevelnek, akkor nem jók?


@3 "ők is elfogadhatnák hogy te keresztény ünnepet tartasz"


A karácsony nem keresztény ünnep, sosem volt az. Semmi köze nincs sem a kereszténységhez, sem Jézushoz. Ez még a katolikus lexikonban is benne van. A katolikus szekta sem titkolja, hisz történelmi tény.

2020. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
35%

13

Jól mondja!

2020. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
23%

13as ---Az egész csak a képmutatásról szól, gyakorlatilag a kereskedelem ünnepe.---


Sajnálom hogy a ti családotokban és a gyerekkorodban ez igy volt,fura de nálunk a megállásról a családi meghittségról szól és szólt is mindig.


---A karácsony nem keresztény ünnep, sosem volt az. Semmi köze nincs sem a kereszténységhez, sem Jézushoz.---


Akkor te valami ujat tudhatsz,mohamedán vagy? netán mohamed ünnepe? ekkora ostobaságot se hallottam soha még. Ne keverd a kettőt nem jehovista szervezet ünnepe ők nem keresztények ezért nem is tartják meg,elöbb légy tiszbába tényekkel utána okositss másokat.

2020. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
44%

15

Nem, a karácsony a nagy költekezések és az ajándékok ünnepe. Az pedig igenis hatalmas képmutatás, hogy pont azon a napon van a nagy szeretet meg a családi meghittség, de a másik 364 nap az mindegy.


Jehova tanúi amúgy keresztények. Viszont a karácsony egy pogány ünnep (téli napforduló) amit azért vett át a katolikus egyház, mert így könnyebb volt áttéríteni a pogányokat a katolikus hitre.

2020. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
46%

---Az pedig igenis hatalmas képmutatás, hogy pont azon a napon van a nagy szeretet meg a családi meghittség, de a másik 364 nap az mindegy.---


Nem hiszem hogy akivel évközben nem foglalkozom,annak karácsonykor sirva a nyakába borulok. Te szoktál olyat? Az ünnep inkább az hogy olyankor mindenki szabin van,és a család kicsit jobban ráér.Sokszor ajándékot se adunk egymásnak,itt inkább a szeretet és odafigyelés a lényeg mégjobban.



---Jehova tanúi amúgy keresztények---

Nem azok! Ha neked azt mondták akkor téged becsaptak!

Nagyon egyszerű utána nézni bibliailag hogy azok-e:

https://www.youtube.com/watch?v=f5abH1U-PeY

2020. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
23%

--- Viszont a karácsony egy pogány ünnep---


Ezt a hazugságot a Russeli tanrendszer terjeszti,a jehova tanui szervezet berkein belül,valoság alapja nulla. Karácsonykor Jézus születését ünneplik,az igaz lehet pont nem azon a napon született de ezen a napon emlékeznek meg a megváltóról,téged nagyon megvezettek ha ezt mondják neked,húúúh!

2020. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
53%

17

Nem,én nem ünneplem a karácsonyt. Viszont a sógorom igen. Az anyjával és a testvéreivel nem tartja intenzíven a kapcsolatot, ritkán látogatja őket, csak telefonon beszélbek. Mégis karácsonykor megvan a nagy puszi-puszi meg a hatalmas szeretet, de 28-án már lép is le szilveszterezni Bécsbe a haverokkal. Látod, ez a képmutatás.


Jehova tanúi elfogadják Jézust mint Messiást, a megváltót, aki Isten fia és akit Isten küldött, hogy a tökéletes életével megváltsa a tökéletelen embereket. Ez a kereszténység alapja, s ennek eleget is tesznek.


18


Nézz utána bárhol, hogy a december 24 a téli napforduló, pogány ünnep, amit érdekből vezettek be.

Logikus, hogyha te áprilisban születsz vagy szeptemberben, akkor nem december van a személyidbe írva...

2020. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
84%

---Jehova tanúi elfogadják Jézust mint Messiást, a megváltót, aki Isten fia---


ez nem igaz mert azt mondják hogy nem Isten Jézus hogyan fogadhatnák el Isten fiának? Néha angyal,néha abaddon démon,meg mittom én, még ők se tudják mit hisznek néha,ahány jehovistával beszéltem mind mást mondott.


---Logikus, hogyha te áprilisban születsz vagy szeptemberben, akkor nem december van a személyidbe írva...---


Nagyon nem érdemes ezen lovagolni,egy nap van az évben erre kijelölve amikor sokan megemlékeznek erről.


Látom te persze képmutatással találkoztál a te esetedben,de ez nem jelenti azt hogy ez mindenhol igy van.

2020. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!