Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyámék Jehova tanúi úgy 29 éve kb. Én ebbe születtem bele, de úgy soha nem hittem benne, nem voltam az egyház tagja sem de igazából ugye semmi ünnep nincs nálunk 😅

Én viszont szeretnék karácsonyozni meg fát állítani ajándékot venni adni stb. Jó nem a családnak mert nem tartják de értitek.

Nem lehet viszont se fa se semmi mert az hamis vallás, meg evilági cucc, meg Sátántól jön stb stb

Szóval kifogjak vágni ameddig otthon élek.

Viszont esküszöm,hogy szeretnék végre egy rendes karácsonyt. Tudod elhivod a barátnőd feldíszititek a fát, össze bujtok és a hasonlók ami ilyenkor van.

Mert vágyok rá.

Mit lehet tenni ez ügy érdekében?


Szerintem az egész egy agymosás, népbutítás, és tönkre teszi az összes családi kapcsolatot mint ahogy nálunk is.


Még egy kérdés ezt hogy közeljem a barátnőmmel? Mármint hogy anyámék miatt nincs karácsony. Nagyon égő, már a gondolat is. Meg a magyarázkodás is. Pfuu. Pedig egy fél éve együtt vagyunk mindent megbeszélünk de ezt úgy nem tudom tállalni hogy ne égjen a pofám. Vagy ez egy ilyen "játék"?

Köszi a segítséget!



2020. okt. 31. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
0%
ja,az is logikus nem hogy embernek a fia vagy lánya szintén ember,Istennek fia Isten lehet nem? ez is ilyen logikus.
2020. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:

"ja,az is logikus nem hogy embernek a fia vagy lánya szintén ember,Istennek fia Isten lehet nem? ez is ilyen logikus."


Miért? A szamár és a ló gyereke az öszvér...

2020. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
Ne humorizálj!
2020. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
59%

20

Mert Jézus nem Isten, hanem Isten fia. A kettő nem igyanaz. Jézus amikor imádkozott vagy az Atyjáről beszélt, akkor mint egy skizofrén, magában beszelt talán? Vagy amikor Isten maga mondta, hogy "Ez az én szeretett fiam akiben gyönyörködöm", szerinted Isten saját magát tette nevetségessé?

Isten fiának fogadják el, aki alcsonyabb rangú Istennél.

2020. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
0%

---Mert Jézus nem Isten, hanem Isten fia---


A fiad se ember hanem ember fia! :-)))))))))))))

2020. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
46%

21

Ember fia az fizikai gyermek. Jézusnak nincs fizikai apja. Az angyalokat is Isten gyermekeinek írja a Biblia, akkor ők is istenek? Jézus szellemi gyermek, Isten első segítőtársa, aki mindenben segített neki (teremtés).

Te monoteista vagy? Én igen. Egyistenhívő. Ha te két Istenben hiszel, az már baj...

2020. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
0%

---Isten fiának fogadják el, aki alcsonyabb rangú Istennél.---


Kimeritetted az Istenkáromlás fogalmát! Egyenlő és azonos vele! Olvass bibliát mert ugy tünik még nem volt a kezedben soha.

2020. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
36%

---Az angyalokat is Isten gyermekeinek írja a Biblia---


De nem az egyszülött fiunak nevezi egyiket sem. És sehol se irja mint az angyalokról hogy teremtette őt.

2020. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
18%

---Te monoteista vagy? Én igen. Egyistenhívő. Ha te két Istenben hiszel, az már baj...---


keresztény vagyok.

2020. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
59%

27

Nem káromoltam senkit és semmit. Jézus Isten fia és nem Idten. Maga a Biblia írja. "Az Atya nagyobb nálam". Ejnye, de hazug ez a Jézus, mi? Nem értesz egyet vele, csúnya tőle, hogy ilyet mondott...

28

Akkor csak lett? Wow, meglepsz. Tehát valami csak úgy lett. Tehát akkor Jézus csak úgy lett Isten mellé, s azt mondta az Atya, hogy "eh, gyere, a fiam vagy akkor"... Komolyan nem értelek...

29

Igen, de mégis politeista tanokat vallasz. Pedig a keresztény hit monoteista vallás.

2020. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!