Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Idén nem lesznek olyan mértékű...

Idén nem lesznek olyan mértékű adventi, karácsonyi díszítések, dekorálások, mint az előző években?

Figyelt kérdés

Ugye a karácsonyi vásárok sajnos jórészt hanyagolva lesznek, meg aztán sok helyen olvastam, hogy az idei év mennyire borzalmas minden szempontból (rossz anyagi helyzet, munkanélküliség, bizonytalanság, járvány).

Aztán az egyik ismerősömmel beszélgettem - amikor is megemlítettem neki a közelgő ünnepeket, aki erre azt mondta, hogy idén "csakazértis" teljesen kidekorálja a házát, mert ha ilyen rossz volt az év nagy része, legalább az utolsó hetek ünnepélyes hangulatban teljenek el.


Ti hogy vagytok vele?

Fel fogjátok díszíteni a házat/lakást, legalább úgy (vagy akár jobban is), mint tavaly és lélekben készülődtök a karácsonyra (és szilveszterre), vagy idén hanyagoljátok az ünnepeket?



2020. nov. 22. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap felraktam a kinti fényeket, ma bent dekoráltam. Nem foglalkozom senkivel, nekem erre most volt szükségem.
2020. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, idén is ugyanúgy dekorálok, nem is értem, miért tennék másképp.
2020. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Igen ugyanügy mint eddig.
2020. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, hogy most ennek a helyzetnek miért kellene más irányba terelni a szokásaimat.


Halottak eddig is voltak, ezután is lesznek

Vírusok eddig is voltak, ezután is lesznek

Munkanélküliek eddig is voltak, ezután is lesznek.


Semmi nem változott. Vagy mi az a tényező ami miatt úgy érzed, hogy kevésbé fognak az emberek ünnepelni?

Legalább ezt a karácsonyi időszakot ne kelljen már másképp éljem..

2020. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy vagyok vele, hogy ez a kérdés teljesen jogos. Miért ne lérdezhetne rá az emberek véleményére?


Plussz ez a dolog engem is érdekel, hiszen más évben az utcák ilyenkor már fény árban úsznak, vagy csak szerintem?


És válaszolva a kérdésre, én is ugyan úgy fogok díszíteni, mint eddig. Sőt, olyan csodálatosan fel fogom díszíteni a házat, mint eddig soha.

2020. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4, neked és nekem nem változtat a szokásainkon. De nem mindenki ilyen. Akinek a családjában van beteg, elvesztette a munkáját, akit kicsit jobban megvisel a dolog, nem biztos, hogy olyan örömmel várja az ünnepet. Van, akinek pont hogy szüksége van arra, hogy előbbre hozza az ünnepet; van, akinek a szokásokhoz való rgaszkodás segít; és van, aki inkább felejtené az ünnepet.
2020. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám 2014 karácsonya előtt pár nappal halt meg. Szörnyű volt igy "ünnepelni". De még nem is nekünk volt a legrosszabb... a nagymamámat nagyon megviselte, szinte végig aludta az egész karácsonyt. Azóta egyszer sem karácsonyoztunk együtt a nagyszüleimmel, csak másnap, vagy harmadnap látogattuk meg őket, pedig kb 15 perc sétára laknak tőlünk.


Gondolom, mivel a vírus miatt sokan vesztették el valamelyik család tagjukat nekik is nagyon nehéz lehet most, vagy ez az év. Valakik munkanélküliek lettek, pedig nem is tehettek róla. Ez a vírus most mindenkit kikészít. Alig várom, hogy végre vége legyen.


Kitartást mindenkinek! <3

2020. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
"vagy idén hanyagoljátok az ünnepeket?" - miért hanyagolnám? Advent és karácsony ugyanúgy ünnep most is, miért ne ünnepelhetnénk meg ugyanúgy? Mondjuk nálunk konkrétan soha nem volt szokás, hogy az egész ház fényárban ússzon kivülről stb, de bent ugyanugy feldiszitjük a lakást az adventi és karácsonyi időszak szokásos kellékeivel. Mivel mi vallásosak vagyunk, mi karácsonykor főleg Jézus születését ünnepeljük, ennek várása van úgymond központban, imádunk hajnali misére elmenni időbként, ádventi koszorún gyertyákat gyújtani stb, éjféli misére menni, ezt a covidtól függetlenül ugyanúgy várhatjuk :) A külsőségek megváltozása, pl. város feldiszitése (bár ez utóbbi úgy látom, nem változott), karácsonyi vásárok elmaradása annyira nem visel meg, nekem nem ez a lényeg az egészben. Persze, akinek meghalt egy családtagja, vagy megélhetési gondjai támadtak, azt megértem, hogy nem tud önfeledten készülni az ünnepekre. De sajnos ez covidtól függetlenül is előfordulhat.
2020. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi minden évben eljátsszuk a szomszédokkal a "Nagy karácsonyi izzócsata" c. filmet. :D


Az egész utca nagy karácssony, mániákus, versengünk kinek díszesebb a háza. Szomszédunk holnap kezdi, mi azt a taktikát választottuk, hogy csak szombaton és van időnk felmérni, hogy elegendőek lesznek e a díszek vagy idén meg kell e duplázni őket.


Volt egy év mikor olyan nagy díszáramlat volt, hogy kiverte a biztosítékot aztán 3 napig nem volt áramunk. Azóta erre is van megoldás :D


Ezeket nem osztom meg hátha olvassa a szomszéd is, nehogy asszisztáljak neki.

2020. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Alapból semmi értelme az egésznak, max jól felmegy a villanyszámlátok. Pár égősort mi is kirakunk, de aranyárban vannak ezek. 6-7000 Ft egy szezonális 100 égős kínai vack? Na nehogy már. Egyébként nekem szeptemberben halt meg a keresztmamám, tavaly a nagymamám, idősebb rokonok mind meghaltak az elmúlt években. Bátyám karácsonykor dolgozik. Sose volt ez egy baromi nagy ünnep a számomra. Max azoknak jó ahol tényleg nagy a család, de legalább nem költünk sokat. Annyiban semmi nem fog változni hogy lesz fenyőfa, pár ajándék, finom ételek, díszítés. Meg esti filmnézés. :)
2020. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!