Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért csinál nagy ügyet abból, hogy idén "más" lesz a karácsony?

Figyelt kérdés
Én pl. külföldön dolgozom, és hazajöttem, de sok kollégám majd online felhívja a családját, és meg van oldva. Nem kell utazniuk, felesleges pénzt kidobniuk tesztre, és ajándékokat se kell venniük. Kicsit irigylem is őket, de az én szüleim ragaszkodtak hozzá, hogy hazajöjjek, így tesztet is csináltattam. Ti hogy vagytok az egésszel? Gondolom senki nem fog nagy társaságban ünnepelni idén, de van aki teljesen lemond idén az ünnepekről, csak hogy mindenki egészséges maradjon, vagy hogy elkerülje az egész hercehurcát? Van aki semmit nem változtat a korábbi évek szokásain?

2020. dec. 18. 00:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Hát igen, miért is ne szarnád le a családodat, ha megteheted. Én meg szeretném megölelni a szüleimet, akiket fél éve nem láttam, mert egymást hülyítve paráznak ettől az idióta vírustól.
2020. dec. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Alakul, átalakul a világ, vele alakul a morál, a vélemény, a szokások, és megítélések. Nem csodálkozom egyik érv mellett és ellene sem. Talán azért, mert én más keretek között nöttem föl, és mert az èdesanyámat a (Kva Korona) miatt (utazási tilalom) több mint fél éve nem láttam elöben, engem kiborít, hogy nem lehetünk karácsnykor együtt. Pedíg én is örülhetnék, hogy nem kell vonatjegyre, ajándéra költenem ? Egyszrübb, de nekem nem nagyszerü.
2020. dec. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Mert a karácsony nekem tényleg a szeretet ünnepe, tehát azokkal szoktam tölteni, akiket szeretek. Idén a lányom haza sem jöhet, mert a barátja, akivel együtt él, pozitív lett. Az anyósom egyedül egy kórházi ágyban...

Nálunk az ajándék is arról szól, hogy ismerjük egymást, sokat vagyunk együtt, így nem nehéz elraktározni a júliusi elszólást, hogy de jó akármit láttam, stb. Mi sosem adtunk és kaptunk felesleges kacatot. Hetek óta kutattam anyósnak egy egy hiányos étkészlet, mert valami főzős csoportban a fb-n valaki olyanban tálalt, ami gyerekkorukban nekik is volt.


A mindennapok másságát simán elviselem tavasztól, zokszó nélkül, de most kezdek utálni mindent.

2020. dec. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nem csak a karácsony a szeretet ünnepe, hanem minden egyes nap, amit azokkal tölthetek, akiket szeretek. De pont azért, mert szeretem őket, nem akarom veszélynek kitenni őket, úgyhogy most csak a szűk család fog együtt ünnepelni karácsonykor - a többiekkel meg majd akkor jövünk össze megint, amikor már biztonságosan megtehetjük, anélkül, hogy bárkinek akár csak néhány napos betegsége adódhatna belőle.
2020. dec. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk nem lesz más, ezért nem is csinálunk belőle nagy ügyet.
2020. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
51%

Mert sok embernek ez szent ünnep es történjék bármi megtartják.


Mi is így vagyunk vele.

2020. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk egyébként sincs olyan nagy felhajtás a karácsony körül, így idén sem lesz másképp. A tágabb rokonság nem szokott ilyenkor összejönni (egyébként más alkalmakkor igen, de ezt nem kötjük konkrétan az ünnephez, hogy most "muszáj, mert karácsony van"), én és a testvérem édesapámmal élünk, a szentestét itthon töltjük hármasban.

Másnap pedig anyukámhoz, és az új családjához megyünk, és nekünk ennyiben ki is merül a karácsonyi családlátogatás.


Szóval (ha csak nem lesz addig bárki is beteg), akkor idén is mindent pont ugyanúgy csinálunk, mint az eddigi években.

2020. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
21%

Ez csak hiszteria! ... lehetne eppen haboru is es akkor ovohelyeken felne mindenki, hogy mikor bombazzak le.


Ez a helyzet, fel kell tudni fogni!

2020. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
66%
Mi most nem jövünk össze. Vannak akiknek vannak alapbetegségeik, vannak akik sokat járnak az országban, akik sokakkal találkoznak, tehát nem kockáztatunk, hogy bárki is megfertőződjön. Főleg az alapbetegségekkel rendelkezők.
2020. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
36%
Mert ostobák, és nem tudják felfogni, hogy minden nap ugyanolyan. Sok kirakat család meg csak ezen a pár napon képes eljátszani, hogy szeretik egymást. Hát ezért. Ahol tényleg jó a családi élet, ott nem nézik a naptárat, hogy mikor is illik szeretni egymást.
2020. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!