Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van itt olyan, aki magányosan...

Van itt olyan, aki magányosan tölti a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Ha igen, arra gondoltam, hogy itt a kérdésem alatt, itt lehetne beszélgetni, bármiről. Hogy éli meg ezeket a napokat, miért magányos? Hogy tölti az időt, tesz e bármi ünnepiest, lehetne itt a kérdés alatt is beszélgetni, vagy akár priviben azoknak akik akarnának.

2020. dec. 21. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem magányosan, mert a családommal szerencsére a szokásos módon tudjuk tölteni, viszont rettentően hiányzik a (ex)barátnőm aki kirakott jópar hónapja, és azóta egyik ünnep se az igazi.
2020. dec. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Valojaban en sem vagyok maganyos, mert van kutyusom ... kirandulni fogunk mint mindig. Bevasarolni meg nem tudtam, mert holnap delutan kapok csak penzecsket ... majd egy kicsit megporgetem az utolso orakat, hogy utolerjem magam :)
2020. dec. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Életkor, nem számít?
2020. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem számít! Épp azért írtam ki a kérdést, hogy összejöjjön itt egy kis társaság.
2020. dec. 22. 23:40
 5/13 anonim válasza:
100%
Csatlakozom én is. Nem igazán tudom, hogy pontosan mit kellene karácsonykor érezni.
2020. dec. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elmondom, hogy én mit érzek, gyerekkortól kezdve mindig ugyanazt, és nem is hagyom, hogy bárki elrontsa. Számomra a karácsony az, amikor az ember abbahagyja egy kicsit a rohanást, és megáll. Lelassul, belülre figyel. A részletek szinte mindegy, egyéni, zene vagy fények, gyerták, illatok ízek, szokások akármi. De a lényeg az, hogy a hétköznapok iszonyat fontosnak tűnő dolgait egy kicsit abbahagyjuk, tudom sokan vacsorákra mennek és ajándékoznak, de számomra a lényeg ez a lelassulás. Igen, szeretet és ünnep és békesség. Mondják, de én ezt a lelassulást érzem, és ahogy letesszük a mindennapokat, akkor meg lehet találni azta csodát, én meg szoktam
2020. dec. 23. 01:03
 7/13 anonim válasza:
100%
Egyetertek a kerdezovel, hogy az ember lelassul ugymond. Es nem art valami kis harmonia, komolyan mondom, sajat tapasztalat, hogy lehet egyedul a karacsony tok jo, az ember kajat csinal maganak, elore kinez egy filmet szentestere, díszít meg ilyenek es kellemes lesz. Es lehet olyan is, hogy “uristen, egyedul vagyok, mikor mindenki mas meg a csaladjaval” es akkor az egesz borzalmas lesz. Nekem volt mar egyedul ilyen is meg olyan is, tenyleg csak rajtunk mulik. Bar nem konnyu.
2020. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez már a harmadik karácsonyom amit egyedül magányosan töltök. Hogy miért töltöm magányosan. Mert senki nem nyitja rám az ajtót, és senki nem szól hozzám egy jó szót sem. Úgy, ma esete be veszek egy doboz 30 szemes altatót ennek hatására. Hogy ne kelljen a következő karácsonyt is egyedül töltenem.
2021. dec. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszoló: nincsenek munkatársaid, akiket meg tudnál hívni? Családoddal miért nem tartod a kapcsolatot? Nem élnek már a felmenőid?


Sosem volt párkapcsolatod? Szomszédaiddal egész évben nem beszéltél egy szót sem? Miért nem mentél el a hétköznapokban pszichológushoz, hogy a magányt hogyan, milyen módon szüntesd meg magad körül?


A családsegítő szolgálat sem fordult meg a fejedben soha? (Ők egyedülállóknak is adnak építő jellegű tanácsokat.)


Akár egyházi közösségekben is tudtál volna eljárni közösségekbe: hittanóra, bibliaóra, római katolikusoknál rózsafüzér imádkozása... vallási gyökereid voltak-e valaha?


Evangélikus és református egyházban nagyon be- és elfogadó életszemlélet uralkodik idegenekkel/újoncokkal szemben.


Hívd fel vészhelyzetben a 116-123-as telefonszámot! Ne tegyél visszafordíthatatlant! A lelkisegélynek akár írhatsz is név nélkül! Ingyen hívhatod őket 0-24-ben!


Egy őszinte jóakaród, aki tiszta szívből kíván minden jót és szépet!

2021. dec. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Család segítő nem segít. Mert nincs családom. A 116-123-as telefon számon szintén nem tudnak segíteni, mivel az lelki segély szolgálat. És az én problémám nem lelki eredetű. Mivel Larsen syndroma és Prader Wili szindroma következtében (Nem lelki) hanem fizikai 53-%-os rokkant vagyok. És ezen a lelki segély szolgálat nem tud segíteni. Családom már rég kihaltak. Távolabbi rokonaim meg magamra hagytak. Úgy hogy inkább ma éjfélkor be veszem azt a maradék egy doboz altatót.
2021. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!