Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit jelent a grincsfa? Mit...

Mit jelent a grincsfa? Mit jelképez?

Figyelt kérdés
Nekem először tetszett, mert aranyos. Később utánaolvastam és írták, hogy zsurlóból vagy zanótból készül, ami, eleve negatív növény és nem nemes, a teteje direkt lefelé mutat, vagyis nem felfelé az Isten felé, hanem lefelé, sokak szerint, egyenesen a Pokol, az alvilág felé, fények, égősorok, gyertyák stb. nincsenek rajt, hogy ezzel is a fényességet tüntesse el az ünnepből és sötétítse el, az eredetéről pedig azt lehet tudni, hogy egy gúzsba kötözött karácsonyfát ábrázol, A Grincs című filmből, ahol azért kötözte gúzsba a fát, a Grincs (aki nem mellesleg egy szörnyeteg eredetileg), hogy könnyebben el tudja azt lopni. Ezek tudatában, már azért jó néhányszor meg gondolám, hogy egy ilyen a házunkba, a szobámba, a karácsonyfa mellé engedjek-e. Ebből mennyi az igazság? Tényleg ezt jelképezi?

2021. jan. 2. 20:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*ilyet
2021. jan. 2. 20:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan utálják emiatt a grincsfát, amit írsz.

Viszont ugyanakkor a Grincs egy pozitív mese, mert az a tanulsága, hogy az ünnep a szívedben van. Emiatt én nem érzem negatívnak a grincsfát sem.

2021. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
antikaracsonyfa
2021. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egy baromi ellentmondás szerintem.
2021. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez csak egy nyamvadt szobadisz, kicsit tuldimenzionalod.
2021. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondoltam, csak később láttam oldalakon, meg hallottam ismerőseimtől, ezeket.
2021. jan. 3. 12:12
 7/12 anonim ***** válasza:

a grincsfa egy jópofa szobadísz. persze ha szektásokkal beszélgetsz, meg ilyen kereszténykonteós oldalakon jársz, akkor biztos sátánista jelkép ami a kereszténység elpusztítására törekszik.

ezért nem kell butaságokat olvasni és buta emberekkel beszélgetni.

2021. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valahogyan mégiscsak sok dolgot jelképez, ami nem éppen a legjobb és legszebb, pláne nem egy ünnepre.
2021. jan. 4. 16:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen azt jelképezi amit írsz, viszont te nem kicsit reagálod túl. :D Nem lesz semmi bajod ha beraksz egyet a lakásba. :D

Én volt hogy csináltam saját kezűleg otthonra. Az első évben bent volt a nappaliban, következő évben kint volt a bejárati ajtónál és semmi rossz érzést nem keltett bennünk. :D

2021. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor miért árulják sok helyen, ha abszolút negatív jelképeket hordoz? Ha valóbban ezt jelképezi, akkor egy szimpla butaság a szememben, amit a jelképeivel együtt, nem engedek be a házba. Engem nem igazán érdekel, hogy kinek milyen érzése volt tőle, a sátánistáknak, a pentagrammától sincs rossz érzése (mielőtt a GYIK-re jellemző sértődöttek írnák, hogy hogy merészeltem közös nevezőre hozni őket egymással, válaszom: ilyet sehol nem írtam, példának írtam).
2021. jan. 6. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!