Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Akik Magyarországon nem...

Akik Magyarországon nem ünneplik a karácsonyt, miért nem teszik?

Figyelt kérdés
Gondolom ez az izraelita és muszlim vallásba nem fér bele, de milyen más okok vannak, hogy valaki ne ünnepeljen?
2021. jan. 3. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Istenben nem hiszek, marad a szeretet. De ha szeretni sincs kit...
2021. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Ateistak ... akik ugye nem vallasosak, miert unnepelnek Jezus szuleteset? Hinduk, Budhistak ... mi a fenenek emlekeznenek meg Jezusrol?


Karacsony csak a keresztenyeknek unnep.

2021. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%
A karácsony nem csak a keresztényeknek ünnep. NAgyon sok ateista is ünnepli, mint a szeretet ünnepét.
2021. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is sokan vannak, akik nem vallásosak, mégis állítanak karácsonyfát, és megajándékozzák egymást.
2021. jan. 3. 13:23
 5/9 anonim válasza:
91%
Sok olyan nem hívő ember van, aki egyedül van, nincsenek szerettei, ès ezèrt nincs nagyon mit ünnepelnie.
2021. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akikkel úgymond ünnepelném azok már nem élnek,magam miatt meg nem fogom.
2021. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hívő vagyok, de valószínűleg én sem ünnepelném olyan nagyon a karácsonyt, ha nem lenne se családom, se párom és holt egyedül ülnék egy másfél szobás házban. Igen, állítanék fát, sütnék sütit, elmennék templomba (ebből következően akkor inkább csak a vallási mivoltát ünnepelném) stb. de nem hiszem, hogy 4 fogásos ünnepi vacsorát rendelnék a három napra, fehér terítővel, gyertyával, mi mással. Nem igazán lenne számomra se akkora happy, hogy egyedül ücsörgök, senki nincs aki ülne rajtam kívül az ünnepi asztal körül, a fa alá max. én tehetnék magamnak ajándékot, egyedül díszíteném a fát stb. Szóval én megértem, akinek nem akkora ünnep vagy nem is ünnepli.

Szerencsére a fent leírtak, abszolút csak fikciók és remélhetőleg, még egy jó hosszú ideig nem kell tartanom ettől! :-)

2021. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
80%
Jehova tanúi sem tartanak karácsonyt. Sem húsvétot, szülinapot
2021. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sok iráni ismerősöm is megünnepli. Egyszerűen azért, mert itt tanulnak Európában. Öröm nézni, ahogy ők is ünnepelnek.
2021. jan. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!