Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak nalunk remelalom a...

Csak nalunk remelalom a karacsonyozas?

Figyelt kérdés

Kezdjuk ott, hogy nagykn kicsi a csaladom. Masodfoku unokatestvereim vannak, elsofoku nincs. Nagyszuleim, nagybatyaim, nagyneneim meghaltak, igazabol 4en (anyu, apu, batyam, en) maradtunk egymasnak. Batyam orvos, igy termeszetesen karacsknykor dolgoznia kell. Egyedul anyu az aki elvezi velem az unnepet, sut, foz, ajandekokat vesz. Apukam most szenteste is inkább elment a batyam lakasara este, mondja hogy egy kis nyugalomra vagyik. Napkozben meg folyton mergelodott, hogy anyukam mi az istennek foz, sut 3 fore. Anyukam anyukaja masfel eve ment el, viszont nem akarja hogy a halala miatt evekig gyaszoljunk. Apumnak anyukaja pont 10 eve nem sokkal karacsony utan. Miota meghalt, kb apukam sosem unnepel karacsonykor. Ilyen dolgok mint kartyazas, tarsasozas alapbol nincs.

Egyebkent szerencses helyzetben vagyunk anyagilag, most is sok ajandekot vettunk, de ugy erzem hogy minden evben a csaladbol hianyzo szeretetet kompenzaljuk. Van akinel hasonlo a helyzet?



2021. jan. 6. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Mi ebben a rémálom?
2021. jan. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Csak nálatok rémálom.

Ha apukád nyugalomra vágyik karácsonykor és összesen hárman vagytok(!), akkor a szüleid kapcsolata csapnivaló. Az egyik elmenekül, a másik sütve-főzve "élvezi" a karácsonyt, állítólag veled együtt.

A sok ajándék nem pótolja azt, amitől család egy család.

2021. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azzal mi a problema hogy 3-an vagyunk? Hanyan kene lennunk?
2021. jan. 6. 14:05
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk nem rémálom, hanem nagyon kellemes időszak.

Nem vagyunk sokan. Nem látogatunk sose látott, több száz kilométerre élő távoli rokonokat.

Összejövünk valakinél. Van, aki főz. Van, aki a sütit hozza. Van, aki az italokat. Jól érezzük magunkat, beszélgetünk, hülyéskedünk.

De nálatok mi volt a rémálom? Anyuddal kényelmesen elkészítettek mindent, aztán együtt voltatok. Apukádnak nem tudom, mi baja volt.

Nem lehet, hogy találkozott valakivel? :D

2021. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem azzal van baj, hogy hárman vagytok, hanem ilyen kicsi létszámmal sem tudtok közös nevezőre jutni, együtt ünnepelni.
2021. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Végigolvastam a kérdésedet és nem értem hogy mi a problémád.Apukád okkal nem ünnepel,de te mit szeretnél?Hány éves vagy? Majd ha anyukád meghal akkor lehet hogy neked sem lesz kedved ünnepelni.A szeretet amit említettél nem karácsonyfüggő, gondolom szeretitek egymást egész évben.Ha a közös programok hiányoznak akkor azon neked kell dolgoznod,valami 4 tagú kirárnulást,nyaralást stb kéne szervezned.
2021. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezeket mi is megtartjuk termeszetesen. Szimplán irigylem az olyan csaladokat ahol egyszeruen normalis a legkor. Ha van ilyen. 27 eves vagyok egyebkent, notlen ha ez szamit.
2021. jan. 10. 16:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztos voltam benne hogy lány vagy..Tehát 27 évesen a szüleiddel szeretnél társasozni.Nem tudom hogy hol rontottak el,de elkeserítő hogy semmilyen életcélod nincs,dacára annak hogy már leélted az életed harmadát.

Nem tudok neked mit tanácsolni,amit korábban írtam azt felejtsd el.

2021. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
27 evesen feljetsem el akkor a szuleimet? Nem ertem ezzel mi a problemad. Nem mindenkinek az a celja, hogy 30 alatt gyereke legyen.
2021. jan. 10. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudod mi a rémálom?


Mikor a mostohaanyád mindenért IS üvöltözik mindenkivel. Tiszta stresszes, és mindenért beszól, soha semmi nem jó és az egész család "dgöljön meg", mert mindent neki kell csinálnia (öhm, NEM, mindig segítettünk). És csapkod, vagdalózik, hlye vagy te, ostoba a kölyköd, a nyomorult fiam miért nem kelt még fel, stb. És ezt hallgatod egy héten keresztül meg karácsony napján is.


Na, EZ rémálom, és minden évben egy merő görcs a gyomrod, hogy épp hány napos hisztire meg ordibálásra kell számítani.

2021. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!