Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy lehet ekkora árkülönbség...

Hogy lehet ekkora árkülönbség a karácsonyfa árak között?

Figyelt kérdés

Piacon, normand fenyő métere 8ezer ft, obiban ezért majdnem kapsz egy nagyméretű 2-2.5m-eset.


Még ha 1-2 ezer különbség lenne, nem érdekelne, megvenném a kereskedőtől, de hatalmas árkülönbség van köztük.



2021. dec. 16. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Kapitalizmus van, vagy valami hasonló. Ha el tudja adni, akkor 300-szor drágábban is adhatja. Ha nem hazudik a termékről, akkor egy kockacukrot is törvényesen kínálhat a kereskedő 147 980 990 forintokért.

Ettől függetlenül, lehet minőségi különbség is, és nem az obis fa javára.

2021. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát amiket mutogatott konkrétan meg se közelítették az obisat, amit tavaly vettem 3500ért.. Igen, szabad árasok a kereskedők, csak akkor ne csodálkozzon, hogy karácsony másnapján teherautó számra viszik el az el nem adott fenyőket..


Ok, tudom, hogy bérleményi díj, Buda, emberek, egyszer van karácsony egy évben stb, de azért na :D

2021. dec. 16. 12:06
 3/11 anonim ***** válasza:

kereslet-kínálat alakítja az árakat.


És igen, a minőség is számít, nemcsak a nagyság.

2021. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az üzletláncok nagy tételben veszik meg a fát. Az eladásaik is sokkal nagyobb volumenűek, mint egy kiskereskedőé. Így olcsóbban is megéri nekik árulni. Az olcsóbb ár még jobban generálja a több eladást is.
2021. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ti hol szoktátok venni, illetve mennyiért?
2021. dec. 16. 12:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Kb. kétmétereset szoktunk venni, úgy 10-12e volt tavaly. Oázis kertészetben. Adnak kupont, talán az ár felét (???) le lehet vásárolni januárban.
2021. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is obisat veszek, a kicsi fajtát, nordman. Nem fogok dupla árat fizetni, a minőség meg pont nem érdekel, mert szilveszterkor úgyis leszedem. Arra a pár hétre minek a csúcsminőség? Vágott fáról beszélek, persze.
2021. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet, hogy a zöldségesnél dupla annyi a gyümölcs, mint a multinál, hogy lehet, hogy az adidas táska harmadannyi, mint a helyi készítőjé stb.
2021. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, 8, lehet, de a fenyőt nem eszem meg, karitatív szervezet meg nem vagyok. Ott veszem meg a fenyőt, ahol az ár-érték arány számomra legkedvezőbb, és a termék is könnyen elérhető számomra.
2021. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9: Az volt a kérdés, hogy hogyan lehetséges ekkora árkülönbség.

Kis mennyiségű termék helyi kisebb vállalkozótól nem fogja felvenni az árversenyt, még akkor sem, ha rosszabbnak tűnik a minőség.


Az már más kérdés, hogy az ár miatt nem őt választják, így is fogják még őt választani:

-mert nem mindenki hasonlítgatja össze az árakat pl időhiány miatt

-mert valaki ismeri/megszokta, beszélget vele stb., az élményért fizet, hogy valaki segít kiválasztani

-mert szereti a helyi gazdaságot támogatni

-mert nem akarja a levegőt szennyeztetni azzal, hogy sokat utazott a termék, amit megvesz

-mert az a hely esik útba hazafelé

stb.


Ha nem éri meg, pár év múlva már nem lesz ott a faárus, ennyire egyszerű!


De az eredeti kérdésre: nem csak a minőségen múlik az ár, és nem csak kis eltérések lehetnek. régen én se értettem, amíg főleg szupermarketekben vásároltam, ahol kicsik az eltérések

2021. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!