Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van ott olyan, akinél szintén...

Van ott olyan, akinél szintén ennyire borzasztó ünnep a karácsony?

Figyelt kérdés

Nem vagyink nagy család, összesen 4-en de tapintható volt a fesztség a karácsonyi ebédnél. Bátyám bevágta a kaját, majd lelépett. Apám meg egy duzzogó vénember lett 66 éves korára. Ráordít mindenkire, anyukámat meghalt rokonokhoz hasonlítgatja, majd minden apró dolgon felkapja a vizet, pl. ha nincs rendesen elmosogatva valami. A családból egyedül anyukám és én (27/F) öltöztünk ki, senki más. Közös program nem nagyon van, mindenki elvonul a saját szobájába, néha este a TV előtt összefutunk.


Nem tudom mit tehetnék én ebben a helyzetben, hogy egy boldogabb családunk legyen. Ilyenkor kicsit mindig irigy vagyok azokra, ahol látom, hogy szeretik egymást és nem egymást ölik az ünnepekkor sem.



2021. dec. 25. 15:53
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Mondjak valamit? Nem lesz vidámabb és megnyugtatóbb, de ez meg az én családom. A szüleim elváltak, én anyukámmal élek, a nagynénémékkel szoros volt a viszonyunk. De a nagybátyám és az unokatestvérem nagyon passzívak, minden ilyen családi összeülés unalom. Gyerekkoromtól kezdve. Ha mi megyünk át vacsorázni, akkor ők már ettek, bemennek tévézni, ha ők jönnek, akkor csak a telefont nyomkodják, nem szólnak hozzánk. Mi "nők" próbáltunk mindig beszélgetni, jól érezni magunkat, de látva az unott arcokat... belefáradtunk, és eljutottam odáig, hogy én is alig várom, hogy elmenjenek. Karácsonykor az a szokás nálunk, hogy szenteste mi megyünk, karácsony első napján pedig mi vendégeljük meg őket. Sajnos ebben az évben több negatív dolog történt, teljesen összevesztünk, a fiúk szóba sem állnak velünk, mi pedig már nem is látjuk őket szívesen. Eljutott idáig a családunk, elég szomorú. Nagynéném azért átjött beszélgetni, de csak veszekedés lett a vége, szenteste,...

Pl. tavaly évben mikor átmentünk, természetesen ők már ettek, elmentek a szobába, mi meg ott ültünk egyedül és még ők sértődtek meg, mikor azt mondtuk, hogy haza megyünk akkor, ha nem szól hozzánk senki. Másnap 1 óra késéssel jöttek át, teljesen kihűlt a kaja, már nem olyan volt melegítve. Látni az unott arcokat, és a várakozást, hogy mikor mehetnek már el... Nagynéném enni sem volt hajlandó, mert ő "ilyenkor" nem szokott enni. Hát ez sem egy szuper, meghitt karácsony :D Mikor megbeszéltük, hogy ajándékozás most nem lesz, akkor mégis megjelentek a csomagokkal, teljesen megszégyenülve álltunk, hogy mi nem tudunk mit adni, mert nem készültünk.


És ezek után mégis azt tudom mondani, hogy sokkal nyugodtabb volt az esténk, hogy nem voltak, mert így legalább megmaradt az a maradék lelkesedés az ünnep iránt, amit ezek a családi vacsorák kiölnek.

2021. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments ettől a gagyi kirakat kiköltözéstől. Mi a családdal unneolunk, nem öltözünk ki, teljesen hétköznapi ruhat veszünk és úgy viselkedünk, mint máskor
2021. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek korom óta utálom a karácsonyt. Elvált szülők gyereke vagyok. Minden karácsonykor csak ide-oda rángattak.
2021. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg egyáltalán nem tartjuk a karácsonyt, egy sima 3 napos hétvége és kész!


Cserébe se vita, se feszültség.

2021. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!