Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki hogyan éli meg az első...

Ki hogyan éli meg az első karácsony(oka)t egy szeretett családtagja,rokona elvesztése után?

Figyelt kérdés

Lehet csak én vagyok ilyen érzelmes srác, de én majdnem elsírtam magam,amikor szenteste sem a nagymamám,sem a nagynénim nem jött már át, hiszen mindketten elmentek az elmúlt évben.Üres volt a szenteste,karácsony két napjában meg nem megyünk így sehova, mert nincs kihez.


Ti az ilyen helyzetet hogyan kezelitek,hogyan dolgozzátok fel?



2021. dec. 26. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beletörődik az ember.Hidd el akkor sokkal rosszabb lesz ha a szüleid is elmennek.Addig örülj amíg ők itt vannak, utána már csak magadra fogsz tudni számítani.Még ha van is testvéred, akkor sem lesz már ugyanolyan semmi.
2021. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán fura, de nekem nem rosszabb, mint máskor. Azt vettem észre, kb. 4-5 havonta van egy-egy mélyebb hullámvölgyem. Ez november végén volt legutóbb. Az egyik szülőmet vesztettem el idén. Folyamatosan rossz.
2021. dec. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyám halt meg októberben és ez egy nagyon rossz karácsony.
2021. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy igyekszel felejteni, meg beletörődni, nem lesz jobb. Nem fognak visszajönni.


Én inkább ünnepelném az emléküket, pl azzal a sütivel, étellel amit mindigfőztek, sütöttek, zenét amit szerettek, és együtt lenni azokkal akik még itt vannak.

2021. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Nehezen.

Egyik évben tavasztól őszig 2 nagyszülőm (apai és anyai) és egy nagynéném halt meg. Rossz volt az egyedülálló nagyszülőket karácsonykor úgy látogatni, mint azelőtt.

Tavalyelőtt meghalt az édesapám, neki mindig nagy ünnep volt a karácsony: hetekkel előtte már díszített, szenteste ajándékozás gyerekekkel, unokákkal.

Tavaly októberben a testvérem, az nagyon nehéz időszak volt, sokszor még most is az.

Igazából örülök, hogy vége a karácsonynak.

2021. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rossz volt, nem volt meg a hangulata az ünnepnek.
2021. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!