Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonyi gömbre hogyan...

Karácsonyi gömbre hogyan készítsek névvel ellátott matricát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Névvel, szöveggel ellátott karácsonyi gömböket szeretnék készíteni, vettem hozzá direkt olyan filcet,de mondanom sem kell hogy nagyon csúnyán néznek ki, egyszerűen nem tudok szépen írni.

Tudja esetleg valaki hogy milyen másik megoldás lehetne? (Rendelni nem szeretnék) Valamilyen öntapadós nyomtató fólia vagy mi ennek a menete? Ami gömbön nem lesz rücskös, hogy szépen rá lehessen igazítani 🙂

Köszönöm 🙂



2022. nov. 14. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy szépen rá lehessen simítani, attól függ, hogy mekkora a szöveg a gömbhöz képest. Én egyszer papírboltban nyomtattam szöveget, aztán bögrére tettem. Mondtam a boltba, hogy mit szeretnék és mire akarom felhasználni, úgyhogy valami fólia szerű anyagra csinálták, és ugyanúgy lehetett használni, mint egy matricát. Már nem emlékszem rá, hogy hol csináltattam, mert jó pár évvel ezelőtt volt.
2022. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ilyen jellegű gömböket vennék kreatívboltban (nem ilyen oldalakról, csak ezek voltak google első találatai):

[link]

[link]


Az átmérőjének megfelelő kerek táblákat kell csinálni, ezt számítógépen is meg tudod, ott nincs csúnya írás. :) Picit merevebb lapra, fotókarton jellegűre kinyomtatni, és ez mehet a gömb belsejébe, akár hungarocell "hóval", csillámmal, egyébbel kiegészítve.

Valami ilyesmi lesz a vége (szintén a képek a lényegesek, nem az oldal, rendes diy kép most nem jött szembe):

[link]


De ugyanezeket a gömböket mindenféle apró dísszel is meg lehet tölteni, figurával, műhóval, gyöngyökkel, van aki kész diorámát csinál belőle.


Vagy olyan jutott még eszembe, hogy kerek karton helyett vékony papírcsíkokra írod a neveket, idézeteket stb amit szeretnél, ez szintén mehet nyomtatva, aztán transzfertechnikával átvihető a gömb felületére. Vagy kicsit különlegesebb, ha dekopázs jelleggel a gömb egész felületét befeded a papírcsíkokkal, persze úgy, hogy az egymást fedő szövegekből részletekben olvasható maradjon, amit szeretnél.

2022. nov. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!